Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj si připomněl 100. výročí diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Litvou

 
Ústecký kraj si dnes připomíná vyvěšením litevské vlajky na Krajském úřadě Ústeckého kraje 100. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Českou a Litevskou republikou.
Tisková zpráva ze dne 29. prosince 2021
dhdah
 

 
 
Začátkem prosince zavítal do Ústeckého kraje na svou oficiální zdvořilostní návštěvu velvyslanec Litvy v České republice J. E. p Laimonas Talat-Kelpša. Hlavním předmětem setkání s náměstkem hejtmana pro oblast cestovního ruchu, kultury a památkové péče Jiřím Řehákem byla společná iniciativa Litvy a České republiky, která si klade za cíl symbolicky připomenout 100 let od navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi. Výročí připadá přesně na dnešní den, 29. prosince, a při té příležitosti byla na Krajském úřadě Ústeckého kraje v Ústí nad Labem vyvěšena litevská vlajka.

Oslavu století společných diplomatických vztahů si obě země připomínají dnes vyvěšením litevské vlajky na významných státních institucích v České republice a naopak české vlajky v Litvě. Do společné iniciativy připomenutí si jubilea 100. výročí navázání diplomatických vztahů obou zemí se zapojily také další kraje napříč celou republikou.

bhdhd
Ústecký kraj si 29. prosince připomněl vyvěšením litevské vlajky 100. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Litvou a ČR

bd
Symbolika barev litevské vlajky vychází z přírodních a tradičních hodnot


 
Zodpovídá: Bc. Jan Nový
Vytvořeno / změněno: 29.12.2021 / 29.12.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies