Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
logo black
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 1895 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 76  další stránka >
 
Řadit vzestupněŘadit sestupně ZměněnoŘadit vzestupněŘadit sestupně Název a anotaceŘadit vzestupněŘadit sestupně Zodpovídá
5.11.2021Střední škola zahradnická a zemědělská A. E. Komerse v Děčíně získala v rámci projektu Erasmus+ mezinárodní ocenění
Díky spolupráci se zahraničními vzdělávacími institucemi získala Střední škola zahradnická a zemědělská Antonína Emanuela Komerse, Děčín – Libverda mezinárodní ocenění v rámci projektu Erasmus+.
Bc. Jan Nový
4.11.2021Nejlepší absolventi vysokých a vyšších odborných škol obdrželi Dobré listy komory
Okresní hospodářská komora Most (OHK Most) po třinácté ocenila odborné znalosti a dovednosti absolventů vysokých a vyšších odborných škol, členů OHK Most, Dobrým listem komory. V letošním roce převzalo toto prestižní komorové ocenění v obřadní síni Magistrátu města Mostu z rukou předsedy OHK Most Rudolfa Junga 17 absolventů vysokých a vyšších odborných škol na Mostecku.
Mgr. Hana Šťástková
4.11.2021Krajská zdravotní omezuje návštěvy ve svých nemocnicích
Krajská zdravotní, a. s., v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace v Ústeckém kraji, v návaznosti na doporučení Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje a rozhodnutí Krizového štábu Ústeckého kraje, zavádí preventivní opatření na ochranu před nákazou koronavirem SARS-CoV-2 způsobujícím onemocnění covid-19.
Ing. Martin Volf
4.11.2021Oslavenkyně z Domova sociálních služeb Meziboří jsou stále vitální
V říjnu oslavila v Domově sociálních služeb Meziboří, p. o., své sedmadevadesáté narozeniny paní Františka Dudová. Poblahopřát jí přišla za Krajský úřad Ústeckého kraje vedoucí odboru sociálních věcí Petra Lafková a také ředitelka ústavu Marcela Kačalová.
Bc. Vít Hnízdil
3.11.2021Krizový štáb Ústeckého kraje začal monitorovat aktuální situaci ohledně šíření covid-19 na území regionu
Krajský krizový štáb se sešel ve středu dopoledne prostřednictvím videokonference, aby zhodnotil aktuální situaci na území regionu v souvislosti s šířením onemocnění covid-19. Od 1. listopadu 2021 byla opět obnovena nepřetržitá činnost dispečinku krajského koordinátora intenzivní péče. Žádná z nemocnic v Ústeckém kraji zatím nemusela omezit v souvislosti se šířením covid-19 ostatní poskytovanou zdravotní péči nebo služby.
Ing. Martin Volf
3.11.2021Krajská radní Jindra Zalabáková navštívila několik škol v regionu
Radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková nenavštívila tentokrát pouze střední školy zřizované Ústeckým krajem, ale zavítala i do jedné mateřské a jedné základní školy. Obě instituce jsou krajské příspěvkové organizace.
Bc. Vít Hnízdil
3.11.2021Osmé zasedání Rady Asociace krajů ČR v Jihočeském kraji řešilo testování na školách a očkování u praktických lékařů
Testování na školách, zapojení praktických lékařů do očkování proti covid-19 a nutnost setkání hejtmanů s představiteli budoucí vládní koalice. To byla hlavní témata 8. zasedání Rady Asociace krajů ČR, které se uskutečnilo 2. listopadu 2021 v Hluboké nad Vltavou.
Bc. Jan Nový
3.11.2021Život na severu Čech ve vzpomínkách pamětníků
Nezisková organizace Post Bellum právě zaznamenává příběhy pamětníků v Ústeckém kraji, a to v rámci projektu Paměť národa. Tyto příběhy budou součástí rozsáhlé celorepublikové sbírky vzpomínek pamětníků na události, které se odehrály ve 20. století.
Mgr. Hana Šťástková
1.11.2021Knihovna vybavila polytechnické dílny nářadím v hodnotě 171 000 Kč
Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem navázala spolupráci se společností Black and Decker (Czech), s. r. o., v rámci které získala darem značkové nářadí DEWALT v hodnotě 171 000 Kč. V současné době probíhají jednání o budoucích možnostech spolupráce.
Bc. Jan Nový
1.11.2021Bezpečnostní rada Ústeckého kraje jednala o africkém moru prasat
Ve středu 27. října 2021 zasedala v mimořádném termínu Bezpečnostní rada Ústeckého kraje, aby se zabývala aktuální situací týkající se afrického moru prasat. Kromě tohoto stěžejního tématu byl projednán i stav epidemie koronaviru v Ústeckém kraji.
Mgr. Hana Šťástková
27.10.2021V Ústí nad Labem se konala Ekologická olympiáda žáků středních škol
Dům dětí a mládeže a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Ústí nad Labem, příspěvková organizace, ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody Tilia Krásná Lípa a Fakultou životního prostředí Univerzity Jana Evangelisty Purkyně organizovaly o ve dnech 22. až 24. října 2021 krajské kolo Ekologické olympiády žáků středních škol.
Mgr. Hana Šťástková
28.10.2021Vznik samostatného Československa si Ústecký kraj připomněl ve Stadicích
Státní svátek 28. října (Den vzniku samostatného československého státu) si letos Ústecký kraj připomněl na tak památném místě symbolizující českou státnost, jakým je památník ve Stadicích na Královském poli; a to přímo u pomníku Přemysla Oráče.
Bc. Vít Hnízdil
27.10.2021Na krajském úřadě se konal seminář k dluhovému poradenství
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje v Ústí nad Labem proběhl 26. října seminář k problematice zadluženosti obyvatel nejen v Ústeckém kraji. Setkání s pracovníky Poradny při finanční tísni, o. p. s. byl určen sociálním pracovníkům obcí, romským poradcům, terénním pracovníkům a neziskovým organizací zabývajících se dluhovým poradenstvím na území Ústeckého kraje, a to v rámci zvýšení jejich odborné kvalifikace.
Bc. Vít Hnízdil
26.10.2021Milostivé léto dá dlužníkům šanci zaplatit pohledávky bez sankcí
Ústecký kraj se na základě usnesení Rady Ústeckého kraje ze dne 13. října připojil k propagaci institutu tzv. „Milostivého léta“, které začíná již ve čtvrtek 28. října. K 30. červenci byla ve Sbírce zákonů ČR uveřejněna novelizace Občanského a exekučního řádu. Jednou z částí zákona, kterým byly novelizovány uvedené předpisy, bylo ustanovení tzv. „Milostivého léta“.
Bc. Vít Hnízdil
26.10.2021Kvarteto středních škol z Ústeckého kraje bojovalo o titul Moderní škola 4.0
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se uskutečnilo vyhlášení soutěže Moderní škola 4.0. Do této motivační soutěže se letos přihlásilo kvarteto odborných škol z regionu. Na akci nechyběla radní pro oblast školství Jindra Zalabáková a také Zdenka Vachková, předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost. Školy podle svého umístění získaly příslušné finanční ohodnocení.
Bc. Vít Hnízdil
25.10.2021Krajská zdravotní upravuje provozní dobu v očkovacích centrech
Krajská zdravotní, a.s., s okamžitou platností upravuje provozní dobu očkovacích center v nemocnicích ve správě společnosti. Cílem je přizpůsobit provozní dobu aktuálnímu počtu očkovaných a zachovat vysokou dostupnost zdravotnického pracoviště.
Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
25.10.2021Uzavření krajského úřadu v pátek 29. října
V pátek 29. října 2021 bude Krajský úřad Ústeckého kraje uzavřen. K uzavření dojde v návaznosti na státní svátek z provozních a epidemických důvodů. Podatelna však bude pro veřejnost přístupná, a to v čase 8 – 14 hodin. V pondělí 1. listopadu již bude úřad otevřen dle běžných úředních hodin. Děkujeme za pochopení.
Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
22.10.2021Nová turistická lávka přes Stožecké sedlo je v provozu
V pátek 22. října 2021 skončila slavnostním přestřižením pásky výstavba nové lávky přes Stožecké sedlo. V rámci investiční akce byly kromě lávky vybudovány i dvě nové turistické stezky. Práce pro Ústecký kraj provedla českolipská společnost SaM silnice a mosty v průběhu 27 týdnů v období od srpna 2020 do srpna 2021. Celá akce byla financována z rozpočtu Ústeckého kraje. Celkové náklady na výstavbu lávky a nových turistických stezek překročily částku 19,5 milionu korun.
Mgr. Hana Šťástková
21.10.2021Krizový štáb Ústeckého kraje doporučuje ředitelům mateřských, základních a středních škol zvážit udělení ředitelského volna a prodloužit tak podzimní prázdniny
Krajský krizový štáb se sešel operativně ve čtvrtek odpoledne prostřednictvím videokonference, aby zhodnotil situaci ve školství na území regionu v souvislosti s šířením onemocnění covid-19. Aktuální situace v oblasti školství je relativně příznivá, přesto krajský krizový štáb přijal doporučující usnesení pro ředitele všech škol bez rozdílu zřizovatele, aby zvážili udělení volných dní (tzv. ředitelské volno) ve dnech 25. a 26. října 2021.
Ing. Martin Volf
21.10.2021Inovační centrum Ústeckého kraje hostilo 11. ročník konference Energetické fórum Ústeckého kraje
V Inovačním centru Ústeckého kraje se 21. října 2021 konal již 11. ročník konference Energetické fórum Ústeckého kraje. Krajská fóra, z nichž právě to energetické je fórem nejstarším, jsou unikátním projektem kraje sloužícím jako diskusní platforma nad různými aktuálními tématy pro veřejnou samosprávu, zájmové organizace i odbornou veřejnost.
Bc. Jan Nový
21.10.2021Vítězové 23. ročníku soutěže Zlatý erb převzali pamětní listy
Během slavnostního ceremoniálu a setkání v Rytířské síni Valdštejnského paláce, v sídle Senátu Parlamentu ČR, úspěšní soutěžící 23. ročníku soutěže Zlatý erb převzali 19. října 2021 z rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila pamětní listy. Na ceremoniálu nechyběli ani zástupci obce Tisá, která vyhrála v kategorii nejlepší webová stránka obce.
Mgr. Hana Šťástková
21.10.2021V Chomutově se konalo okresní kolo soutěže T-PROFI – Talenty pro firmy
Ve středu 20. října 2021 uspořádala Okresní hospodářská komora v Chomutově ve spolupráci se Střediskem volného času Domeček Chomutov okresní kolo 6. ročníku soutěže T-PROFI – Talenty pro firmy, kterého se zúčastnilo deset tříčlenných týmů žáků 5. tříd základních škol. Soutěž se konala pod záštitou Jindry Zalabákové, radní Ústeckého kraje pro školství, mládež a sport, a Milana Märce, 2. náměstka primátora statutárního města Chomutov.
Mgr. Hana Šťástková
20.10.2021Kardiovaskulární JIP litoměřické nemocnice přivítala po rekonstrukci první pacienty
Kardiovaskulární jednotka intenzivní péče, sídlící v pavilonu F litoměřické nemocnice, přivítala ve středu ráno své první pacienty. Pracoviště předtím procházelo několik měsíců trvající kompletní rekonstrukcí. Změnami ve stejném rozsahu prošla rovněž přilehlá ambulance echokardiografie, a to včetně čekárny a sociálního zařízení pro veřejnost.
Mgr. Hana Šťástková
20.10.2021Klienti sociálních zařízení se utkali na Mistrovství ČR v horské cyklistice
V obci Sruby u Chocně vyvrcholilo o víkendu Mistrovství České republiky v horské cyklistice, určené klientům sociálních zařízení, zaštiťované Českým svazem mentálně postižených sportovců, který umožňuje zažít pocit vítězství, úspěchu a radosti z pohybu každému sportovci.
Bc. Jan Nový
20.10.2021Ústecký kraj podporuje investice ve Šluknovském výběžku
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller na základě informací publikovaných v médiích svolal krátký tiskový brífink k tématu poskytování zdravotních služeb v rumburské nemocnici a krajským investicím realizovaným v regionu Šluknovského výběžku. Upřesnil informace o obdrženém dopisu na vědomí ze strany organizace Sdružení pro rozvoj Šluknovska, který starostové obcí Šluknovského výběžku adresovali předsedovi vlády České republiky, a potvrdil zájem vedení Ústeckého kraje na úspěšném rozvoji rumburské nemocnice i celého regionu.
Ing. Martin Volf

Zobrazeno je 25 z celkem 1895 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 76  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies