Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
logo black
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 1895 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 76  další stránka >
 
Řadit vzestupněŘadit sestupně ZměněnoŘadit vzestupněŘadit sestupně Název a anotaceŘadit vzestupněŘadit sestupně Zodpovídá
22.11.2021Ústecký kraj zve na seminář Transformace v uhelných regionech [PDF, 299 kB]
Ústecký kraj zve všechny, kteří se chtějí seznámit s aktuálními informacemi týkajícími se spravedlivé transformace v Ústeckém kraji na seminář Transformace v uhelných regionech. Seminář se uskuteční v úterý 30. listopadu 2021 od 10:00 do 11:30 hodin, on-line přes platformu MS Teams.
Mgr. Hana Šťástková
18.11.2021Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb v Litoměřicích vybojovala první místo v celostátní soutěži Rio Mare Svačina roku 2021
Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb v Litoměřicích si na svůj účet připsala další úspěch –umístění žáka Šimona Chovanečka na prvním místě v celostátní gastronomické soutěži Rio Mare Svačina roku 2021.
Bc. Jan Nový
18.11.2021Na odboru sociálních věcí proběhlo akreditované vzdělávání k drogové problematice
Na odboru sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje proběhlo on-line formou akreditované vzdělávání na téma drogové problematiky. Vzdělávání bylo realizováno společností Podané ruce, která se zabývá prevencí závislostí.
Mgr. Hana Šťástková
17.11.2021Ústecký kraj pomohl postiženým živelní pohromou
Jeden milion korun z darů Karlovarského a Plzeňského kraje rozdělili radní Ústeckého kraje mezi 14 nejvíce zasažených obyvatel obcí Stebno a Klůček. Tyto obce v létě postihla neobvyklá živelní pohroma, která v nich způsobila rozsáhlé škody na majetku. Kromě peněz z pojistek a sbírek tak zasažení získají i finanční pomoc a podporu od Ústeckého kraje.
Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
17.11.2021Hejtman Jan Schiller si Den boje za svobodu a demokracii připomněl ve Strupčicích
Ve středu 17. listopadu si připomínáme státní svátek Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva. Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller položil při této příležitosti květiny u pamětní desky umístěné na obecním úřadu ve Strupčicích a vzdal úctu všem žákům i studentům, kteří bojovali za svobodu a demokracii. K pietnímu aktu se připojil také starosta Strupčic Luděk Pěnkava.
Mgr. Hana Šťástková
17.11.2021Odstartoval Mezinárodní on-line festival audiovizuální tvorby dětí a mládeže A-FilmTeensFest 2021
A-FilmTeensFest, organizovaný Adonai for People o.p.s. a Sunfilms s.r.o., je festival audiovizuální tvorby nejmladších ve věku od 7 do 21 let. Jeho součástí jsou též workshopy, talk show a streamované hodnocení poroty. Vítězové jednotlivých kategorií budou oceněni v Kině Pilotů 4. prosince 2021. Festival zakončí projekce vítězných filmů 5. prosince 2021.
Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
15.11.2021Ústecký kraj si v Lomu u Mostu připomněl 75 let od katastrofy v Dole Kohinoor I.
Včera uplynulo přesně 75 let od katastrofy v Dole Kohinoor I. v Lomu u Mostu, která si vyžádala dvaapadesát lidských životů. Důlní neštěstí se zařadilo k těm nejtragičtějším, která hlubinné dobývání hnědého uhlí v severočeském regionu po dlouhá desetiletí provázela. Památku zmařených životů uctil také Ústecký kraj spolu s hejtmanem Janem Schillerem.
Bc. Jan Nový
15.11.2021Ústecký kraj pomůže občanům, kteří se z důvodu energetické krize ocitli v těžké situaci
Ústecký kraj ve spolupráci s partnerem – Panelem humanitárních organizací Ústeckého kraje, který sdružuje organizace pomáhající občanům v krizi, se také zapojil do koordinace se zajištěním pomoci občanům, kteří se ocitli v náročné životní situaci z důvodu energetické krize.
Bc. Vít Hnízdil
15.11.2021Soutěž Stejná šance - Zaměstnavatel 2020 zná své vítěze
Slavnostní vyhlášení vítězů krajského kola soutěže Stejná šance - Zaměstnavatel 2020 a Kolega 2020 proběhlo v přednáškovém sále Lidové půjčovny v Ústí nad Labem. V pořadí 9. ročník soutěže již tradičně probíhal pod záštitou Ústeckého kraje a ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Ústeckého kraje. V letošním ročníku se ke spolupráci připojila také Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Ústí nad Labem.
Mgr. Hana Šťástková
12.11.2021Ústecký kraj představil na strojírenském veletrhu nové příležitosti v oblasti podpory inovací
V rámci konání 62. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně se tradičně jako vystavovatel zúčastnil také Ústecký kraj, kde prezentoval nové příležitosti regionu. V rámci doprovodného programu byla zajištěna řada odborných workshopů a prezentací zaměřených především na nanotechnologie, data pro obce, vodíkovou ekonomiku a služby pro digitalizaci firem v Ústeckém kraji.
Bc. Vít Hnízdil
12.11.2021Ústecký kraj v projektu podpořil polytechnickou soutěž T-Profi
Šestý ročník krajského kola polytechnické soutěže „T-PROFI“ – Talenty pro firmy obhájil teplický tým vedený zástupcem společnosti Mahr, s. r. o. a žáky ZŠ a MŠ Krupka a Střední školy stavební a strojní Teplice.
Bc. Vít Hnízdil
11.11.2021Ústecký kraj uctil památku válečných veteránů a obětí holocaustu
Den válečných veteránů se slaví celosvětově 11. listopadu, u příležitosti konce První světové války. Ústecký kraj si tento den připomněl v Městských sadech v Ústí nad Labem, kde se hejtman Jan Schiller zúčastnil oficiálního pietního aktu.
Bc. Jan Nový
11.11.2021Na Krajském úřadě Ústeckého kraje bylo oceněno 116 dobrovolných hasičů za unikátní pomoc během pandemie
Tisíce hodin v dobrovolné službě, upřednostňování obecných zájmu nad těmi vlastními a především ochota pomáhat. Tak by se dalo charakterizovat úsilí, které sbory dobrovolných hasičů vynaložily při boji s pandemií. Za svou oddanou práci byly jednotky odměněny záslužnými covidovými medailemi, které na Krajském úřadě Ústeckého kraje převzaly z rukou svého vedení.
Bc. Jan Nový
11.11.2021Ústecký kraj uspořádal veletrh Jak na společné vzdělávání
Ústecký kraj uspořádal v prostorách Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem veletrh „Jak na společné vzdělávání“. Hlavním cílem akce bylo nabídnout učitelům, ředitelům škol, ostatním pedagogickým pracovníkům a široké veřejnosti, zejména rodičům žáků a studentům pedagogických oborů, z celého Ústeckého kraje nové informace z oblasti společného vzdělávání.
Mgr. Hana Šťástková
10.11.2021Ústecký kraj vyhlašuje Dotační program Obchůdek 2021+
Zastupitelstvo Ústeckého kraje schválilo dne 1. 11. 2021 vyhlášení Dotačního programu Obchůdek 2021+, v rámci kterého mohou být z prostředků Ministerstva průmyslu a obchodu podpořeny malé prodejny ve venkovských obcích. Žádosti budou přijímány od 6. do 20. prosince 2021 do 12 hodin.
Bc. Vít Hnízdil
10.11.2021Hejtman Schiller přivítal na úřadě albánského velvyslance
Na krajský úřad v rámci oficiální návštěvy Ústeckého kraje zavítal Ilirian Kuka, velvyslanec Albánské republiky, kterého přijal hejtman Jan Schiller. Při setkání byl přítomen také předseda meziparlamentní skupiny přátel ČR – Albánie a poslanec Jan Richter.
Bc. Vít Hnízdil
9.11.2021V Ústeckém kraji se natáčí film Dvě slova jako klíč
Necelý týden stráví filmový štáb v čele s režisérem Danem Svátkem v Ústeckém kraji, kde se budou točit zásadní scény k připravovanému filmu Dvě slova jako klíč. Snímek je volným pokračováním Úsměvů smutných mužů a i tentokrát jde o film podle knižní předlohy ústeckého spisovatele Josefa Formánka.
Bc. Vít Hnízdil
9.11.2021České hnutí speciálních olympiád uspořádalo 28. ročník národního turnaje ve stolním tenise
Ve Dvoře Králové nad Labem proběhl v listopadu pod záštitou Českého hnutí speciálních olympiád (ČHSO) 28. ročník národního turnaje ve stolním tenise, kterého se účastnili i zástupci z Ústeckého kraje.
Bc. Jan Nový
8.11.2021Lidé mohou přispět na krajském úřadě na válečné veterány
Ve čtvrtek 11. listopadu oslavíme Den válečných veteránů. Při té příležitosti pořádá organizace Paměť národa veřejnou sbírku. Jejím cílem je vybrat prostředky na další natáčení a uchování příběhů válečných veteránů a hrdinů do archivu Paměť národa.
Bc. Vít Hnízdil
5.11.2021Střední škola zahradnická a zemědělská A. E. Komerse v Děčíně oslavila 171. výročí svého založení
Jedna z nejstarších vzdělávacích institucí v kraji a jedna z nejstarších svého druhu vůbec, Střední škola zahradnická a zemědělská Antonína Emanuela Komerse, Děčín – Libverda, příspěvková organizace, oslavila neuvěřitelných 171 let od svého založení. Ku příležitosti oslav se v areálu školy sešli zástupci Ústeckého kraje, vedení města Děčín, Agrární komory ČR, absolventi i stávající žáci školy. Oslavy kulatého výročí byly kvůli covidu o rok odloženy.
Bc. Jan Nový
5.11.2021Natáčení nového filmu podle předlohy ústeckého spisovatele Josefa Formánka se vrací do regionu
Nový celovečerní film Dvě slova jako klíč režiséra Dana Svátka se 8. listopadu 2021 vrátí na filmové lokace v Ústeckém kraji. Snímek je volným pokračováním filmu Úsměvy smutných mužů ústeckého spisovatele Josefa Formánka a režiséra Dana Svátka, jejž vidělo téměř dva miliony diváků na televizích obrazovkách a v kinech a který získal Cenu filmových fanoušku na předávání cen Český lev 2018.
Bc. Vít Hnízdil
5.11.2021Ústecký kraj se chce inspirovat Evropským hlavním městem kultury 2025
V Chemnitz se konalo výjezdní zasedání senátního podvýboru pro transformaci za účasti radní Ústeckého kraje Ivy Dvořákové a náměstka hejtmana Jiřího Řeháka. V Saské Kamenici získávali zkušenosti z transformace tamějšího průmyslového regionu zejména za pomoci kreativního průmyslu.
Bc. Vít Hnízdil
7.11.2021Veletrh vzdělávání SOKRATES 1 lákal v Mostě budoucí žáky středních škol
Ve Sportovní hale v Mostě byl v neděli 7. listopadu 2021 zahájen jubilejní 20. ročník dvoudenního regionálního veletrhu středního vzdělávání SOKRATES 1. Akce proběhla pod osobní záštitou hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera, který se také zúčastnil slavnostního zahájení a prohlédl si stánky prezentujících se škol.
Ing. Martin Volf
4.11.2021Preventivní vzdělávání seniorů pokračovalo v Kadani
Po měsíční pauze pokračovalo 4. listopadu 2021 vzdělávání pro seniory v oblasti prevence také v Kadani. Cílovou skupinou byli především posluchači zdejší univerzity třetího věku. Tentokrát se jednalo o jednodenní vzdělávání, které obsahovalo celkem čtyři preventivní témata, která byla školena odborníky na danou oblast.
Ing. Martin Volf
4.11.2021Ústecký kraj má na poli kybernetické bezpečnosti své želízko v ohni
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller dnes přijal na Krajském úřadě Ústeckého kraje studenta Střední průmyslové školy, Resslova 5, Ústí nad Labem, Matěje Šelu, který reprezentoval kraj na celostátní soutěži Czech Cybertron 2021 věnující se kybernetické bezpečnosti.
Bc. Jan Nový

Zobrazeno je 25 z celkem 1895 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 76  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies