Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
logo black
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 1895 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 76  další stránka >
 
Řadit vzestupněŘadit sestupně ZměněnoŘadit vzestupněŘadit sestupně Název a anotaceŘadit vzestupněŘadit sestupně Zodpovídá
7.12.2021Předání ocenění žákům za vítězství v motivační soutěži „Dobrá škola – Moderní škola 4.0“
V pondělí 6. prosince 2021 se v odborné učebně Střední průmyslové školy stavební a Obchodní akademie v Kadani uskutečnilo slavnostní předání odměn úspěšným žákům školy. Školu navštívil emeritní rektor Českého vysokého učení technického v Praze prof. Ing. Petr Konvalinka, CSc., který předal žákům tradiční Cenu absolventů za rok 2021.
Ing. Martin Volf
7.12.2021S přesunem do budovy ČVUT pomůže zájemcům o očkování v Děčíně kyvadlová doprava
Očkování proti onemocnění COVID-19 se ve středu 8. prosince přesune z prostor děčínské nemocnice do budovy Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Děčíně. Ve středu 8. a čtvrtek 9. prosince mohou zájemci o očkování využít kyvadlovou dopravu, která je přepraví od spodního vjezdu děčínské nemocnice k budově ČVUT.
Mgr. Hana Šťástková
7.12.2021Pedagogové děkují Ústeckému kraji za finanční podporu programu DofE
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller letos podepsal memorandum o spolupráci s The Duke of Edinburghs International Award Czech Republic Foundation (DofE). Hejtman s ředitelem DofE Tomášem Vokáčem tak stvrdil spolupráci na programu, který umožní mladým lidem z regionu získat cenné zkušenosti pro jejich další rozvoj a profesní uplatnění.
Bc. Vít Hnízdil
6.12.2021Hejtman Schiller a generální ředitel Krajské zdravotní Malý vyzývají společným dopisem praktické lékaře k zapojení se do očkování s cílem pomoci přetíženým nemocnicím v Ústeckém kraji
Ústecký kraj koncem minulého týdne rozeslal přes 400 dopisů oslovujících praktické lékaře pro dospělé v jejich ordinacích s výzvou hejtmana Jana Schillera a generálního ředitele Krajské zdravotní, a. s., Petra Malého, aby se co nejvíce zapojili do očkování svých registrovaných pacientů. Cílem této výzvy má být ulehčení přetíženým nemocnicím v Ústeckém kraji a pomoc očkovacím místům zřízeným v krajských nemocnicích i mimo ně.
Ing. Martin Volf
6.12.2021Pěstouni na přechodnou dobu se setkali v Ústí nad Labem
Odbor sociálních věcí krajského úřadu uspořádal v Dětské herně Domeček v Ústí nad Labem vánoční setkání přechodných pěstounů. Součástí setkání byla i mikulášská nadílka. A protože máme samé šikovné pěstouny a hodné děti, o které pěstouni vzorně pečují, nechal Mikuláš s andělem čerta doma a přinesli všem krásné dárečky.
Bc. Vít Hnízdil
3.12.2021Náměstek hejtmana Jiří Řehák přivítal na návštěvě litevského velvyslance
V závěru pracovního týdne přijal náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro oblast cestovního ruchu, kultury a památkové péče Jiří Řehák na Krajském úřadě Ústeckého kraje velvyslance Litevské republiky J.E. p. Laimonase Talat-Kelpšu.
Bc. Jan Nový
3.12.2021Očkování se v Děčíně přesune do budovy ČVUT. V teplické Fontáně vznikne WALK-IN
Očkování proti onemocnění COVID-19 se ve středu 8. prosince 2021 přesune z prostor děčínské nemocnice do budovy Českého vysokého učení technického v Děčíně. V Teplicích pak začne od úterý 7. prosince 2021 fungovat WALK-IN (očkování bez předchozí registrace) v nákupním centru Fontána. Očkování pro registrované zůstane i nadále v teplické nemocnici.
Mgr. Hana Šťástková
2.12.2021Aktuální informace z jednání Krizového štábu Ústeckého kraje
Krajský krizový štáb se sešel ve středu dopoledne prostřednictvím videokonference, aby zhodnotil aktuální situaci na území regionu v souvislosti s šířením onemocnění covid-19. Situace v Ústeckém kraji ve vztahu k zaplněnosti nemocnic je vážná. Opakovaně apelujeme na všechny neočkované obyvatele regionu, aby zvážili svůj postoj a nechali se očkovat. Stručný přehled projednaných témat uvádíme níže.
Ing. Martin Volf
2.12.2021Ústecká knihovna zve čtenáře na besedu se Sandrou Pogodovou
Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem zůstává nadále otevřena bez zásadnějších omezení, na první polovinu prosince pro své uživatele dokonce naplánovala besedu s herečkou Sandrou Pogodovou.
Bc. Jan Nový
1.12.2021Ústecký kraj bude v rámci veřejné dražby prodávat zbytný majetek
Ústecký kraj představuje objekty a nemovitosti, které budou nabízeny k prodeji v rámci veřejné dražby majetku 7. prosince 2021. Mezi nabízenými nemovitostmi jsou areály bývalých hraničních přechodů, zdravotnických zařízení či pozemek určený k plnění funkcí lesa.
Bc. Jan Nový
1.12.2021Seminář o spravedlivé transformaci představil priority podpory
Pro všechny zájemce o aktuální informace týkající se spravedlivé transformace v Ústeckém kraji proběhl další seminář, který seznámil širokou veřejnost s plánem proměny regionu v souvislosti s odchodem od uhelných zdrojů. Ústecký kraj má připravený plán transformace a v chystaném operačním programu je na projekty spojené s tímto úkolem připraveno 15,8 miliard korun.
Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
1.12.2021Krajská zdravotní hledá dárce krve skupiny nula negativní
Zdravotníci z Transfuzního oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., a Hematologicko-transfuzního oddělení Krajské zdravotní, a.s.– Nemocnice Chomutov, o. z., hlásí nedostatek krve skupiny 0 s negativním Rh faktorem. Vyzývají proto dobrovolné dárce krve skupiny 0-, aby se přihlásili na jedno z oddělení či na odběrová pracoviště v dalších nemocnicích Krajské zdravotní, a. s.
Bc. Jan Nový
30.11.2021Ústecký kraj obdržel pro školy přes 75 tisíc kusů antigenních testů
V úterý 30. listopadu obdržel Ústecký kraj 75,5 tisíce kusů antigenních testů určených k testování dětí v přípravných třídách základních škol a přípravných stupních základních škol speciálních, dále žáků základních škol, středních škol a konzervatoří v denní formě vzdělávání. Ze skladu Správy státních hmotných rezerv je přivezl na krajský úřad Hasičský záchranný sbor České republiky.
Mgr. Hana Šťástková
30.11.2021Ústecký kraj zacílí kampaní ohledně třídění odpadu na školy a starosty obcí
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller přivítal na krajském úřadě zástupce společnosti EKO-KOM, aby s nimi prodiskutoval možnosti spolupráce na rok 2022. Region, ve kterém žijeme, nepatří v celorepublikovém měřítku zrovna k těm nejlepším v odpadovém hospodářství, a proto je zapotřebí zvýšit povědomí o třídění odpadu. S tím by mohl pomoci právě Ústecký kraj.
Bc. Vít Hnízdil
30.11.2021Malý chlapec pobývající v nemocnici získal pěstounskou péči
Chlapci, který je ze zdravotních důvodů od narození odkázán na péči zdravotnických zařízení a jehož příběh je mediálně sledovaný, se podařilo najít pěstounku. Včera již soud rozhodl o svěření chlapce do péče.
Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
30.11.2021Dnes od 10:00 hodin přímý přenos on-line tiskové konference k Dopravě Ústeckého kraje
Dnes dopoledne od 10:00 hodin můžete živě na webu Ústeckého kraje sledovat přímý přenos on-line tiskové konference k plánovaným změnám v Dopravě Ústeckého kraje, které přijdou s prosincovou aktualizací jízdních řádů. Přímý přenos můžete sledovat v odkazu zde na webových stránkách, YouTube i Facebooku Ústeckého kraje.
Ing. Martin Volf
29.11.2021Krajská zdravotní uspořádala odbornou konferenci 14. Mostecký pediatrický den
Regionální odborná konference s názvem 14. Mostecký pediatrický den se uskutečnila 25. listopadu 2021 v konferenční místnosti restaurace Benedikt v Mostě. Akci určenou pro zdravotníky se zaměřením na dětské pacienty uspořádalo pod záštitou České pediatrické společnosti a hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera Dětské a dorostové oddělení s perinatologickým centrem Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Most, o. z. Jejím odborným garantem byla primářka mosteckého oddělení Marie Váchová.
Mgr. Hana Šťástková
29.11.2021Ústecký kraj byl svědkem klavírních výkonů hodných světových pódií
Absolutní vítězkou 54. ročníku mezinárodní klavírní soutěže Virtuosi per musica di pianoforte, který se konal od 24. do 26. listopadu 2021 v Severočeském divadle v Ústí nad Labem, se stala dvanáctiletá Nora Lubbadová z České republiky. Ta porotu uchvátila svým přesvědčivým podáním skladeb od Bacha, Beethovena, Rachmaninova a Chopina.
Bc. Vít Hnízdil
26.11.2021V Domově "Bez zámků" Tuchořice září vánoční strom
Adventní nálada již vládne celým Domovem "Bez zámků" v Tuchořicích. Rozsvícení stromu se stalo tradiční událostí nejen pro klienty Domova. Tu správnou adventní atmosféru navodili samotní klienti, když vánočním průvodem za zvuků vánočních písní přivedli pannu Marii, Josefa i malého Ježíška. S průvodem také přišlo letošní vánoční cukroví, které mohli všichni ochutnat. Podpořit klienty přišly také děti z místní základní a mateřské školy a žáci Základní umělecké školy Žatec.
Mgr. Hana Šťástková
26.11.2021Ústecký kraj zahájí období adventu tradičním koncertem
Ústecký kraj uspořádá v předvečer první adventní neděle, tedy v sobotu 27. listopadu, tradiční adventní koncert ve spolupráci s teplickým spolkem Trautzlova umělecká společnost. V předchozích letech zahájil krajský koncert období adventu již na několika různých místech regionu - v Oseku, Litoměřicích, Děčíně, Teplicích či Lounech.
Bc. Vít Hnízdil
25.11.2021Chemické fórum Ústeckého kraje se zaměřilo na téma dekarbonizace chemického průmyslu
Ústecký kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Ústeckého kraje uspořádal ve čtvrtek 25. listopadu chemické fórum, které se věnovalo dekarbonizaci chemického průmyslu, ale i dalších oblastí. Během fóra, které se konalo v Inovačním centru Ústeckého kraje, vystoupila také 1. náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Lubomíra Mejstříková.
Mgr. Hana Šťástková
24.11.2021Ústecký kraj vyhlásil dotační program Podpora rozvoje infrastruktury cestovního ruchu v Ústeckém kraji
Na webu Ústeckého kraje je vyhlášena výzva pro podávání žádostí o dotaci z programu Podpora rozvoje infrastruktury cestovního ruchu v Ústeckém kraji. Hlavním cílem a smyslem tohoto nového dotačního programu je podpora rozvoje doprovodné turistické infrastruktury na území Ústeckého kraje, rozvoj turistické nabídky a zkvalitnění poskytovaných služeb pro návštěvníky našeho kraje.
Mgr. Hana Šťástková
22.11.2021Ve středu 24. listopadu pořádá Památník Terezín symbolický Pochod živých se svíčkami
Ing. Martin Volf
22.11.2021Prohlášení Krajské zdravotní, a. s., k poskytování zdravotní péče
Nemocnice Krajské zdravotní, a. s., (KZ) zaznamenávají v posledních týdnech, stejně jako po celé republice, narůstající počet osob hospitalizovaných s nemocí covid-19. Na základě informací o šíření covidu-19 v populaci Ústeckého kraje zároveň předpokládáme, že tento počet bude v příštích týdnech dále narůstat. Péče o pacienty s covidem-19 je náročná a významným způsobem čerpá zdroje společnosti KZ. V současné situaci proto není možné poskytovat méně akutní (elektivní) péči ve stejném rozsahu, v jakém bylo původně plánováno.
Ing. Martin Volf
22.11.2021Klientka Domova sociálních služeb Litvínov oslavila úctyhodné 95. narozeniny
V měsíci listopadu oslavila klientka Domova sociálních služeb Litvínov, p. o., Danuše Jiráčková své devadesáté páté narozeniny. Oslavenkyni přijela za Ústecký kraj osobně poblahopřát také vedoucí odboru sociálních věcí Petra Lafková a ředitel instituce Vladimír Vopelka.
Bc. Jan Nový

Zobrazeno je 25 z celkem 1895 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 76  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies