Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
logo black
 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 1895 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 76  další stránka >
 
Řadit vzestupněŘadit sestupně ZměněnoŘadit vzestupněŘadit sestupně Název a anotaceŘadit vzestupněŘadit sestupně Zodpovídá
27.12.2021Krajská zdravotní zahájila v ústecké Masarykově nemocnici očkování dětí starších 5 let proti covid-19
Krajská zdravotní, a. s., (KZ) zahájila v pondělí 27. prosince v Očkovacím centru v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem v pavilonu I očkování dětí ve věku 5 – 11 let proti nemoci covid-19. Registrovat k očkování proti koronaviru je u této věkové skupiny možné od 13. prosince. Vakcínu mohou děti starší 5 let dostat v Ústeckém kraji již také v kadaňské nemocnici. V rámci sítě nemocnic KZ se děti starší 5 let kromě ústecké nemocnice budou moci dát očkovat od pátku 31. prosince i v nemocnici v Rumburku.
Bc. Jan Nový
22.12.2021Aktuální informace z jednání Krizového štábu Ústeckého kraje
Krajský krizový štáb se sešel prostřednictvím videokonference ve středu v pravé poledne, naposledy v tomto kalendářním roce, aby zhodnotil aktuální situaci na území regionu v souvislosti s šířením onemocnění covid-19. Situace v Ústeckém kraji ve vztahu k zaplněnosti nemocnic je nadále vážná, ale stabilní. Opakovaně apelujeme na všechny neočkované obyvatele regionu, aby zvážili svůj postoj a nechali se očkovat. Vakcína je již k dispozici i pro děti ve věku 5 – 11 let. Stručný přehled projednaných témat uvádíme níže.
Ing. Martin Volf
22.12.2021Hejtman přivítal před svátky také železniční dopravce působící na území kraje
Díky železnicím a železničářům se již přes 200 let vydáváme a vracíme z cest, často právě v období vánočních svátků. Ke společnému zhodnocení uplynulého roku a výhledům na rok příští přizval hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller před Vánoci zástupce společnosti České dráhy, a. s., a společnosti AŽD Praha, s. r. o.
Bc. Jan Nový
22.12.2021Krajská zdravotní upozorňuje na otevírací dobu odběrových center pro testování na COVID-19 pro veřejnost do konce roku 2021 a na začátku roku 2022
Krajská zdravotní, a. s., upozorňuje na změny v otevírací době odběrových center v působnosti společnosti pro testování na COVID-19 pro veřejnost.
Ing. Martin Volf
23.12.2021Ústecký kraj přeje všem poklidné Vánoce a šťastný nový rok
Krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2022 vám ze srdce přeje Ústecký kraj. Vánoční pozdrav s poselstvím do nového roku si pro vás připravili i radní Ústeckého kraje. Pusťte si naše video a nalaďte se na vánoční vlnu.
Mgr. Hana Šťástková
21.12.2021Ústecký kraj obdržel ve dvou závozech pro testování ve školách antigenní testy GENRUI a SEJOY – zajistil jejich okamžitou distribuci do škol
V pátek 17. prosince obdržel Ústecký kraj v prvním závozu 93,5 tisíce kusů antigenních testů GENRUI určených k pondělnímu testování v termínu 20. prosince dětí v přípravných třídách základních škol a přípravných stupních základních škol speciálních, dále žáků základních škol, středních škol a konzervatoří v denní formě vzdělávání. Ze skladu Správy státních hmotných rezerv je přivezl na krajský úřad Hasičský záchranný sbor České republiky.
Ing. Martin Volf
21.12.2021Hejtman Schiller a generální ředitel Krajské zdravotní Malý vyzvali společným dopisem praktické lékaře pro děti a dorost k zapojení se do očkování s cílem usnadnit očkování pro nejmladší věkové skupiny
Od pondělí 13. prosince 2021 je možné objednávat a podle dostupnosti a distribuce očkovacích látek i očkovat děti od 5 let věku. Nemocnice a jejich personál zažívají v posledních dnech a týdnech déjà vu, jak v podobě zatížení kyslíkových lůžek a jednotek intenzivní péče pacienty s covid-19, tak v podobě náporu na testovací a především očkovací místa.
Ing. Martin Volf
21.12.2021Krajská zdravotní upozorňuje na otevírací dobu lékáren během vánočních svátků
Krajská zdravotní, a. s., upozorňuje na otevírací dobu lékáren během vánočních svátků. I přes změny otevíracích dob bude pohotovostní lékárenská služba ve městech působnosti zdravotnických zařízení společnosti zajištěna.
Bc. Jan Nový
21.12.2021Ústecký kraj vyhlašuje Program obnovy venkova pro rok 2022
Tradiční Program obnovy venkova Ústeckého kraje je připraven na další ročník. Na základě usnesení Zastupitelstva Ústeckého kraje zde dne 13. prosince 2021 lze vyhlásit tento dotační program s tím, že příjem žádostí bude otevřen v termínu 20. ledna – 21. února 2022. Celkový objem finančních prostředků byl pro rok 2022 navýšen na 35 milionů korun.
Bc. Vít Hnízdil
21.12.2021Krajská zdravotní upozorňuje na otevírací dobu očkovacích center do konce roku 2021 a na začátku roku 2022
Krajská zdravotní, a. s., upozorňuje na změny v otevírací době očkovacích center v působnosti společnosti.
Mgr. Hana Šťástková
20.12.2021Zpříjemněte si předvánoční čas nezapomenutelným Adventním koncertem Ústeckého kraje
Ústecký kraj uspořádal v předvečer první adventní neděle, tedy v sobotu 27. listopadu, tradiční adventní koncert ve spolupráci s teplickým spolkem Trautzlova umělecká společnost. Zpříjemněte si předvánoční čas a pusťte si záznam jedinečného koncertu, který se odehrával v pohádkovém prostředí nově zrestaurovaného Františkánského kláštera v Kadani.
Mgr. Hana Šťástková
20.12.2021Marta Formánková oslavila 95. narozeniny
Týden před Štědrým dnem oslavila v Centru sociální pomoci Litoměřice v zařízení Domov důchodců Libochovice úctyhodné 95. narozeniny paní Marta Formánková.
Bc. Vít Hnízdil
20.12.2021Očkovací centra v Ústeckém kraji budou očkovat proti covidu-19 i děti starší 5 let
Od 13. prosince se mohou v Česku registrovat k očkování proti koronaviru už i pětileté děti. Vakcínu mohou děti starší pěti let dostat i v některých očkovacích centrech v Ústeckém kraji. Očkovat se budou v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, v Nemocnici Rumburk a v Nemocnici Kadaň.
Mgr. Hana Šťástková
17.12.2021Bezpečnostní rada Ústeckého kraje naposledy v tomto roce zhodnotila práci IZS
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se letos naposledy v pravidelném termínu konala Bezpečnostní rada Ústeckého kraje (BRÚK). Během jednání BRÚK, které proběhlo formou videokonference, byly probrány pravidelné body z oblasti krizového řízení a vyhodnoceny aktivity realizované v roce 2021.
Mgr. Hana Šťástková
17.12.2021Hejtman přivítal před svátky zástupce strategických partnerů kraje
S obdobím vánočních svátků a koncem roku se již tradičně pojí bilancování, zhodnocení a poohlédnutí za uplynulým rokem. V podobném duchu probíhaly tento týden také schůzky na hejtmanství Ústeckého kraje, kde hejtman Jan Schiller přivítal zástupce některých důležitých strategických partnerů kraje.
Bc. Jan Nový
16.12.2021Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo dálnici D7 – obchvat u Panenského Týnce
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes zprovoznilo dálnici D7 u Panenského Týnce. V rámci stavby došlo ke zkapacitnění bývalé dvoupruhové silnice I/7 na čtyřpruhovou dálnici D7.
Ing. Martin Volf
15.12.2021Běžkujete? Podpořte údržbu běžeckých stop v Ústeckém kraji i vy
Dobrá zpráva! Ústecký kraj pro nadcházející zimní sezonu 2021/2022 navýšil dotaci na údržbu běžeckých stop v Ústeckém kraji na více jak milion korun.
Bc. Vít Hnízdil
14.12.2021Skutečné dárky pomáhají také v Ústeckém kraji
Loni lidé z Ústecka koupili na e-shopu Skutečný dárek přes 4 tisíce kuřat, 92 koz a 14 bezpečných porodů. Část vybraných peněz byla letos využita přímo v Ústeckém kraji – doučuje se zde 200 dětí. Novinkou letošní předvánoční kampaně je píseň Andělé strážní od bratrů Neckářových, na jejíž tvorbě se podílely hudební hvězdy jako Tomáš Klus, Marie Rottrová nebo superstar Tereza Mašková.
Mgr. Hana Šťástková
13.12.2021Zastupitelstvo Ústeckého kraje na probíhajícím zasedání schválilo návrh rozpočtu Ústeckého kraje na rok 2022
Návrh rozpočtu Ústeckého kraje na rok 2022 je sestaven z návrhů rozpočtů jednotlivých odborů krajského úřadu. Kryje všechny významné výdaje nutné k řádnému fungování kraje a jím zřízených organizací včetně financování projektů a poskytování finančních podpor.
Ing. Martin Volf
10.12.2021Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov bude vzdělávat mechaniky elektromobilů
Výroba a vývoj vozidel na elektrický pohon představují nejvýznamnější trend v oblasti automobilového průmyslu. Do roku 2025 by mělo jezdit na silnicích v České republice cca 100 tisíc elektromobilů. A právě na tento trend se připravuje Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov, která vyučuje obor autotronik a automechanik.
Mgr. Hana Šťástková
8.12.2021Inovační centrum Ústeckého kraje vyhlašuje společně s Ústeckým krajem již čtvrtý ročník soutěže Inovační firma Ústeckého kraje
Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) vyhlašuje společně s Ústeckým krajem již počtvrté soutěž Inovační firma Ústeckého kraje. Pravidelně v ní oceňuje ty nejlepší firemní inovace výrobků, služeb a technologií v našem regionu. V aktuálním ročníku mohou soutěžit firmy v kategoriích malé a střední podniky a začínající podniky (startupy).
Bc. Jan Nový
8.12.2021Sedm revitalizačních projektů v Ústeckém kraji za 60 milionů schváleno
Dnes se na svém 52. zasedání sešla Mezirezortní komise pro řešení ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém a Karlovarském kraji a schválila sedm revitalizačních projektů v našem regionu. Jedná se o projekty měst Teplice, Krupka, Osek, Braňany a Černovice a dva projekty státního podniku Palivového kombinátu Ústí v celkové hodnotě téměř 60 milionů korun.
Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
8.12.2021Hejtman Schiller poprvé jednal se zástupci společnosti NET4GAS
Poprvé ve své funkci přivítal hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller na krajském úřadě zástupce společnosti NET4GAS. Společnost NET4GAS dlouhodobě úzce spolupracuje s Ústeckým krajem, podporuje jeho aktivity a přispívá na významné projekty.
Mgr. Hana Šťástková
8.12.2021Nové moderní sanitní vozy a dokončená přístavba školicího střediska v sídle Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje byly slavnostně předány do užívání příspěvkové organizace
Novou přístavbu sídla Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, p. o. (ZZS ÚK), v rámci výjezdové základny Ústí nad Labem a 6 nových moderních sanitních vozů si převzali krajští záchranáři v úterý 7. prosince 2021. Slavnostního předání se zúčastnili hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, radní pro oblast zdravotnictví Radim Laibl, předseda výboru pro zdravotnictví Milan Rychtařík a vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Ústeckého kraje Petr Severa.
Ing. Martin Volf
7.12.2021Ústecký kraj prodal v dražbě areál V Podhájí Lužické nemocnice v Rumburku
V úterý 7. prosince se na Krajském úřadě Ústeckého kraje konala veřejná dražba zbytného majetku Ústeckého kraje. Mezi nabízenými nemovitostmi byly areály bývalých hraničních přechodů, zdravotnických zařízení či lesní pozemek. Vydražen byl Pavilon II. Lužické nemocnice v Rumburku za vyvolávací cenu 15,5 milionu korun.
Mgr. Hana Šťástková

Zobrazeno je 25 z celkem 1895 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 76  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies