Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 408 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 17  další stránka >
 
Řadit vzestupněŘadit sestupně ZměněnoŘadit vzestupněŘadit sestupně Název a anotaceŘadit vzestupněŘadit sestupně Zodpovídá
31.12.2015Den dobra na Gymnáziu Jateční se uskutečnil již potřetí
Již třetím rokem studenti Gymnázia Jateční v Ústí nad Labem organizují v předvánoční době tzv. Den dobra, kdy pomáhají lidem ve svém okolí. Jde o jeden předvánoční den, který je k tomuto účelu stanoven. Letos jej studenti uskutečnili 22. prosince. Téměř 650 žáků školy se snažilo někomu nějakým způsobem pomoci.
Mgr. Markéta Voleníková
23.12.2015Vánoční a novoroční přání hejtmana Oldřicha Bubeníčka
Prohlédněte si video
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.12.2015V kraji se s jednou jízdenkou rozšiřují možnosti cestování
Rozšiřuje se platnost krajského tarifu Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) o všechny vlaky ČD na území kraje (mimo EC) a o městskou hromadnou dopravu v Ústí nad Labem. S platným papírovým jízdním dokladem DÚK, nikoliv tedy s čipovou kartou, se vám tak podstatně rozšiřují možnosti cestování veřejnou dopravou při cestě (nejen) do zaměstnání.
Mgr. Markéta Voleníková
21.12.2015Ceny za projekt Kraje pro bezpečný internet předány
V minulém týdnu proběhlo vyhlášení vítězů a předání cen vylosovaným řešitelům soutěžního kvízu z projektu Kraje pro bezpečný internet. Ceny vylosovaným vítězům v Ústeckém kraji předal hejtman Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.12.2015Provoz krajského úřadu mezi svátky
Krajský úřad Ústeckého kraje bude pro veřejnost ve dnech 21. 12. a 22. 12. otevřen beze změn. Zkrácené úřední hodiny budou pouze ve středu 23. prosince a ve čtvrtek 31. prosince.
Ing. Lucie Dosedělová
17.12.2015Ode dneška můžete vyplňovat žádosti na výměnu kotlů
Ústecký kraj má od pondělí schválen dotační program „Finanční podpora na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva (kotlíková dotace)“. Od dnešního dne mohou zájemci začít vyplňovat žádosti o finanční příspěvek na nový nízkoemisní kotel. Žádosti o dotaci jsou spolu s dalšími dokumenty ke kotlíkové dotaci ke stažení na krajském webu. Kraj začne žádosti přijímat od 25. ledna 2016.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.12.2015Obchodní akademie a Střední odborná škola generála Františka Fajtla učí odborné předměty metodou CLIL
Škola chce poskytovat žákům kvalitní vzdělání, a proto se v letošním školním roce rozhodla zavést do výuky odborných předmětů metodu CLIL – integrovanou výuku odborného předmětu a cizího jazyka. V praxi to znamená, že některé vyučovací hodiny odborných předmětů jsou vedeny v anglickém jazyce. Žáci používají cizojazyčné materiály, které slouží k rozšiřování a prohlubování jejich odborné slovní zásoby.
Mgr. Markéta Voleníková
16.12.2015Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost uděleny za rok 2015
Ústecký kraj společně s Radou kvality ČR a Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje (HSR ÚK) slavnostně vyhlásil v úterý 15. prosince výsledky prvního ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost. Předání cen se uskutečnilo v konferenčním sále krajského úřadu za přítomnosti hejtmana Oldřicha Bubeníčka a předsedkyně HSR ÚK Gabriely Nekolové.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.12.2015Zastupitelé Ústeckého kraje schválili rozpočet na rok 2016
Rozpočet Ústeckého kraje na rok 2016 je sestaven ve výši 13 646 484 tisíc korun. Přitom očekávané příjmy jsou ještě o téměř 289 milionů Kč vyšší. Na rozdíl od státu, který chce hospodařit se schodkem 70 miliard, má Ústecký kraj rozpočet přebytkový. Přebytek, spolu s částí úspor z letošního roku, bude použit na splátky úvěrů z předcházejících období.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.12.2015Bezpečnostní rada kraje zhodnotila práci jednotlivých složek za rok 2015
Na svém 14. jednání Bezpečnostní rada Ústeckého kraje hodnotila krizovou připravenost kraje, práci jednotlivých složek IZS za letošní rok a jejich přípravu na nadcházející rok, dále jednala o bezpečnostní situaci související s migrační vlnou, problematice sociálně vyloučených lokalit na území Ústeckého kraje a také informovala o dalším postupu dostavby dálnice D8. Rada též jednala o bezpečnostních opatřeních v souvislosti se zimní olympiádou dětí a mládeže v Ústeckém kraji, která se uskuteční v lednu.
Mgr. Markéta Voleníková
13.12.2015Novohradský advent byl prozářený sluncem
Advent očima dětí byl název přehlídky škol, která odstartovala v sobotu 12. 12. přesně ve 12 hodin a 12 minut na jimlínském zámku Nový Hrad. Adventní setkání se konalo pod záštitou náměstkyně hejtmana Jany Vaňhové, která osobně pestré odpoledne na krajském zámku zahájila. Více než tisícovku návštěvníků čekal bohatý program.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.12.2015Masarykova nemocnice se pyšní zrekonstruovaným dětským pavilonem
V červenci letošního roku začala rekonstrukce dětské kliniky ústecké nemocnice. Během stavebních prací byly vybudovány nové ambulance, stacionář a centrální šatny pro zaměstnance. Stavební práce proběhly v tomto rozsahu po více jak dvaceti letech, tedy poprvé od doby výstavby tohoto komplexu. Slavnostního představení moderních a příjemných prostor se za Ústecký kraj zúčastnil hejtman Oldřich Bubeníček, 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák, krajský zastupitel a předseda Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad Milan Pipal a řada dalších hostů.
Mgr. Markéta Voleníková
11.12.2015Publikace o cestě Ústeckého kraje ke světovému dědictví se prezentovala v Žatci
Za přítomnosti členky Rady Ústeckého kraje pro oblast kultury a památkové péče paní Jitky Sachetové a starostky města Žatce paní Zdeňky Hamousové proběhla v Galerii Sladovna slavnostní prezentace knihy “Ústecký kraj na cestě ke světovému dědictví“.
Mgr. Markéta Voleníková
10.12.2015Prezident Miloš Zeman zakončil návštěvu kraje v Kadani
Třetí den návštěvy prezidenta Miloše Zemana byl věnován návštěvě elektrárny ČEZ v Ledvicích a královského města Kadaň na Chomutovsku. Setkal se s vedením skupiny ČEZ a představiteli Kadaňska a Chomutovska a besedoval se zaměstnanci elektrárny a občany Kadaně. Prezidenta po celou dobu jeho návštěvy doprovázel hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.12.2015Prezident a hejtman se sešli se zemědělci
Pozvání hejtmana na pracovní oběd s prezidentem přijali významní podnikatelé v zemědělství a zástupci Krajské agrární komory Ústeckého kraje v čele s předsedou krajské komory Jaroslavem Brožkou. Setkání se uskutečnilo v rámci třídenní návštěvy prezidenta republiky v Ústeckém kraji. Hovořilo se o podpoře zemědělství v našem kraji i o nových možnostech pro podnikání v zemědělské výrobě.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.12.2015Prezident zvažuje návštěvu kraje při zimní olympiádě dětí a mládeže
Prezident Miloš Zeman byl pozván na zimní olympiádu dětí a mládeže. Slavnostního pozvání se ujala náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Jana Vaňhová při prezidentově návštěvě bílinského gymnázia. „Rádi bychom pana prezidenta přivítali při konání Her VII. zimní olympiády dětí a mládeže. Jeho přítomnosti by potěšila organizátory her a podpořila mladé sportovce,” uvedla Jana Vaňhová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.12.2015Prezident Miloš Zeman zahájil třídenní návštěvu Ústeckého kraje
Oficiálně byla návštěva zahájena v pondělí 7. prosince v 10.30 příjezdem Miloše Zemana a první dámy Ivany Zemanové k budově Krajského úřadu Ústeckého kraje. Zde je osobně přivítal hejtman Oldřich Bubeníček s chotí Jitkou Bubeníčkovou.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.12.2015Zámek Nový Hrad ovládli o víkendu čerti a andělé
Mikulášská sobota se na zámku Nový Hrad v Jimlíně, příspěvková organizace Ústeckého kraje, nesla v duchu vánočních tradic, ochutnávky dobrého jídla, středověké hudby i koled. Více než tři tisíce návštěvníků zavítalo na adventní setkání, které bylo završeno rozsvícením vánočního stromečku a ohnivou show. Vánoční atmosféru si nenechal ujít ani hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s rodinou a radní pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová.
Mgr. Markéta Voleníková
4.12.2015Ústecký kraj stipendijním programem stabilizuje počet lékařů, zubních lékařů i farmaceutů
V prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje došlo 4. prosince 2015 ke slavnostnímu podpisu smluv mezi Ústeckým krajem jako poskytovatelem stipendia, budoucím zaměstnavatelem Krajskou zdravotní, a. s. a vybranými mediky, kteří se zavázali pracovat v této instituci.
Mgr. Markéta Voleníková
3.12.2015Mostecké dny sester s podtitulem Nemocnice Most včera–dnes–zítra
V pořadí již „VI. Mostecké dny sester s podtitulem Nemocnice Most včera – dnes – zítra“ uspořádala Krajská zdravotní, a. s., ve spolupráci a za podpory Ústeckého kraje ve středu 2. prosince v tamním městském divadle.
RNDr. Zdeněk Rytíř
3.12.2015Neviditelní lidé Fokusu Labe na fotografiích
Putovní fotografická výstava Neviditelní lidé má do 31. prosince zastávku na Krajském úřadu Ústeckého kraje v Ústí nad Labem. Fotograf Karel Pešek na svých snímcích prezentuje životní příběhy lidí a nejčastější mýty, které se o lidech s duševním onemocněním a schizofrenií ve společnosti vyskytují.
Bc. Vít Hnízdil
3.12.2015Podívejte se na nové reportáže na U-TV!
Na stránkách krajské webové televize www.u-tv.cz jsou pro vás připraveny nové reportáže. Podívejte se na reportáž o uzavření přeshraniční spolupráce zdravotnických záchranných služeb, z mezinárodní soutěže mladých klavíristů Virtuosi per musica di pianoforte, z návštěvy předsedy Poslanecké sněmovny PČR Jana Hamáčka v Ústeckém kraji a další.
Mgr. Markéta Voleníková
1.12.2015Ministryně Kateřina Valachová diskutovala s řediteli škol
V pondělí 30. listopadu navštívila ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová Liberecký a Ústecký kraj. Na krajském úřadu v Ústí nad Labem ji přijal hejtman Oldřich Bubeníček a ministryně se pak zúčastnila setkání s řediteli základních a praktických škol Ústeckého a Libereckého kraje. Tématem bylo zejména společné inkluzivní vzdělávání a financování škol s ohledem na novelu školského zákona.
RNDr. Zdeněk Rytíř
1.12.2015Kraj podpořil zahájení adventu v Mostě
Adventní koncert v mosteckém kostele Nanebevzetí Panny Marie odstartoval jedno z nejkrásnějších období v roce – advent. Koncert proběhl pod záštitou a za osobní účasti hejtmana Oldřicha Bubeníčka a litoměřického biskupa Jana Baxanta. První adventní neděli tomu bylo přesně čtyřicet let, jeden měsíc a dva dny, kdy kostel dorazil po trase dlouhé osm set čtyřicet jedna metrů na své nové místo.
RNDr. Zdeněk Rytíř
1.12.2015Ústecký kraj na cestě ke světovému dědictví
“Ústecký kraj na cestě ke světovému dědictví“ je název nové knihy, kterou její autorský tým bude prezentovat ve středu 9. prosince 2015, v 15:00 hod. v Galerii Sladovna v Žatci. Publikace komplexním způsobem seznamuje čtenáře s problematikou světového dědictví a zejména pak představuje tři mimořádné lokality památkového fondu Ústeckého kraje, které usilují o zápis na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Mgr. Markéta Voleníková

Zobrazeno je 25 z celkem 408 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 17  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies