Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 630 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 26  další stránka >
 
Řadit vzestupněŘadit sestupně ZměněnoŘadit vzestupněŘadit sestupně Název a anotaceŘadit vzestupněŘadit sestupně Zodpovídá
23.12.2013Vánoční pozdrav a novoroční přání hejtmana
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček přeje obyvatelům regionu krásné svátky vánoční a všechno dobré do nového roku.
Podívejte se na video.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.12.2013Provoz krajského úřadu mezi svátky
Krajský úřad Ústeckého kraje bude v pátek 27. prosince 2013 pro veřejnost uzavřen z důvodu nařízené dovolené, podatelna bude v dopoledních hodinách k dispozici. Posledním a jediným pracovním dnem v 52. týdnu tedy bude úřední pondělí 23. prosince s běžným režimem. Dalším úředním dnem bude pondělí 30. prosince 2013. V úterý 31. prosince končí pracovní doba na krajském úřadě ve 12 hodin.
Mgr. Magdalena Hanáčková
19.12.2013Výstava betlémů v ústeckém šikmém kostele - fotogalerie uvnitř
Na stovku betlémů si můžete v těchto dnech prohlédnout v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem. Spolu s arciděkanem Miroslavem Šimáčkem se zahájení výstavy zúčastnil i hejtman Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.12.2013Dětský domov dostal dar od prodejce aut
Šek na dvacet tisíc korun a dárky pro děti předal ředitelce Dětského domova v Truhářově ulici na Střekově Haně Melzerové jednatel společnosti OKIM Stanislav Havlata. Mezi děti zavítal také s dárkem společně s ním i hejtman Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.12.2013Polská velvyslankyně navštívila krajské město
Na návštěvu do Ústí nad Labem zavítala mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně Polské republiky Grazyna Bernatowicz v doprovodu rady velvyslanectví Izabelly Wollejko-Chwastowicz. Velvyslankyni přijal hejtman Oldřich Bubeníček, seznámil ji podrobně s Ústeckým krajem a nastínil možné oblasti spolupráce.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.12.2013Klub čtení na mostecké škole získal významné ocenění
Už osm let probíhá na ZŠ profesora Zdeňka Matějčka v Mostě, příspěvkové organizaci Ústeckého kraje, projekt pod názvem „Hravé čtení – Čteme s babičkou a s dědečkem“. Klub byl nominován na cenu Senior roku 2013 v kategorii Nejlepší senzační klub seniorů – Nadace Charty77. Nakonec získal druhé místo!
Mgr. Alena Tichá
18.12.2013Podpořte hlasováním Dětský domov Tuchlov a splníte mu vánoční sen
Dětský domov Tuchlov, který patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje, se zapojil do projektu „Splnění vánočního snu“ a probojoval se až mezi posledních dvanáct finalistů. Nyní rozhodují hlasy na facebooku. Domov můžete na stránkách podpořit do pátku 20. prosince.
Mgr. Alena Tichá
17.12.2013Žáci darovali lovosickému gymnáziu 20 tisíc korun
Tým lovosických gymnazistů zabodoval v celostátní soutěži s názvem Příběhy 20. století. Jejich „Příběh jednoho drogisty“ získal zvláštní cenu veřejnosti. Čtenáři mu udělili zhruba dva tisíce hlasů. Za to žáci obdrželi poukaz na využití služeb a produktů od vzdělávací společnosti v hodnotě 20 tisíc korun, který věnovali své škole.
Mgr. Alena Tichá
17.12.2013Krajský úřad odebírá pravidelně vzorky ze skládky CELIO
Krajský úřad Ústeckého kraje dne 2. 12. 2013 zajistil opakovaný kontrolní odběr vzorků ze skládky CELIO, na kterou byly dovezeny neutralizované kaly za účelem skladování a jejich následného spálení v cementárně. Odebrané vzorky byly odborně analyzovány v akreditované laboratoři a výsledky zkoušek byly poskytnuty dne 12. 12. 2013.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.12.2013Ústecký kraj byl vidět v USA
Ústecký kraj navázal spolupráci s Česko-americkou televizí v USA, která odvysílala krátký film „Rodinný výlet na kole po Ústeckém kraji“. Patnáctiminutový snímek byl natočen v rámci projektu „Propagace rekultivovaných a revitalizovaných území v Ústeckém kraji“ a je pozvánkou na zajímavá místa Chomutovska, Mostecka, Teplicka a Ústecka.
Mgr. Alena Tichá
16.12.2013Bezpečný internet – další akce určená pro seniory
Poradní orgán hejtmana pro seniory a zdravotně postižené občany uspořádal další preventivní akci, v rámci které vedoucí odboru informatiky a organizačních věcí krajského úřadu Jan Jelínek ukázal, na co si mají lidé dávat na internetu pozor. Internet v sobě skrývá mnoho nebezpečí, a proto je lepší o všech nástrahách raději vědět. Zvlášť senioři patří mezi rizikové skupiny.
Mgr. Alena Tichá
16.12.2013V chemických pokusech bodoval žák teplického gymnázia
V celostátním finále soutěže O klobouk kouzelníka Pokustóna, která je zaměřena na zajímavé pokusy ve fyzice a chemii, dominovali žáci Gymnázia Teplice, příspěvkové organizace Ústeckého kraje. Mezi 33 účastníky byl nejlepší Vlastimil Hudeček se svým pokusem Kávovar šíleného vědce.
Mgr. Alena Tichá
13.12.2013Kraj daroval nový automobil hasičům
Pátek třináctého byl pro Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje (HZS ÚK) šťastným dnem. Ředitel HZS ÚK Roman Vyskočil převzal totiž od hejtmana Oldřicha Bubeníčka klíčky od nového automobilu, který pro hasiče pořídil Ústecký kraj.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.12.2013Obce a města se opět mohou hlásit do soutěže Zlatý erb
Přípravy na 16. ročník celostátní soutěže Zlatý erb jsou v plném proudu. I v roce 2014 tak budou moci města a obce vzájemně soutěžit o nejlepší oficiální internetové stránky a elektronickou službu. Loni v celostátním kole zabodovaly Chuderov a Úštěk z Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
12.12.2013Absolventi lounského gymnázia vymysleli speciální projekt
Na lounském Gymnáziu Václava Hlavatého se uskutečnil již druhý soubor přednášek projektu Absolventi studentům, který je organizován pod hlavičkou zatím neoficiální Absolventské asociace GVH. Jejími zakladateli je pětice absolventů gymnázia – Miroslav Křivánek, Petra Minaříková, Jiří Urban, Ondřej Šubrt a Miroslav Švestka.
Mgr. Alena Tichá
11.12.2013Duchcov oslavil 160 let od zahájení výroby porcelánu
Den otevřených dveří a odhalení pamětní desky zakladatele výroby porcelánu v Duchcově Eduarda Eichlera – to byl program významného dne, kdy si město připomnělo významné jubileum. Oslav 160. výročí se zúčastnila také členka Rady Ústeckého kraje Jitka Sachetová, která má kulturu a památkovou péči na starosti.
Mgr. Alena Tichá
11.12.2013Hlasující rozhodli – Dopravcem roku je Autobusy Karlovy Vary a.s.
Nejlepším dopravcem Ústeckého kraje v roce 2013 zvolili cestující společnost Autobusy Karlovy Vary a.s. Na druhou příčku vystoupaly České dráhy, a.s., které získaly i další ocenění ve vedlejších kategoriích. Třetí pozice patří autobusovému dopravci BusLine a.s. V šestém ročníku ankety Dopravce roku 2013 hlasovalo více než 1600 cestujících.
Mgr. Magdalena Hanáčková
10.12.2013Gymnázium Bela Crkva – srbský partner teplického gymnázia
Poté, co delegace Ústeckého kraje navázala v říjnu kontakty se srbskou Vojvodinou, začala spolupráce i mezi školami z obou zemí. Ve dnech 4. až 9. prosince navštívila město Bela Crkva a tamní gymnázium výprava sedmi žáků Gymnázia Teplice. Žáci vystoupili i na dnech české kultury, které organizuje společenství vojvodinských krajanů.
Mgr. Alena Tichá
10.12.2013Kraj nadělil dárky dětem z jirkovských mateřských škol
V rámci realizovaných aktivit projektu EMPAC byla v Jirkově minulý týden slavnostně otevřena za podpory Ústeckého kraje Půjčovna hraček. Slavnostního aktu se zúčastnili Stanislav Rybák, 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje, a Radek Štejnar, starosta města Jirkov. Ústecký kraj poskytl do Půjčovny hraček věcný dar.
Mgr. Alena Tichá
10.12.2013Evropské miliony pro mladé
Evropská unie rozhodla o speciální finanční pomoci pro Severozápadní Čechy na pracovní místa a vzdělávání mladých lidí. Informoval o tom JUDr. Richard Falbr, poslanec Evropského parlamentu a předseda Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.12.20135. mezinárodní konsorcium projektu ADAPT2DC v Budapešti
Členové realizačního týmu projektu ADAPT2DC za Ústecký kraj se zúčastnili 5. mezinárodního konsorcia o demografických změnách ve střední Evropě. Kromě pracovní skupiny projektových partnerů se zaměstnanci krajského úřadu zúčastnili také otevřeného zasedání k problematice, kterou řeší v projektu ADAP2DC maďarský partner.
Mgr. Alena Tichá
9.12.2013Kraj připravuje pravidelnou podporu turistických železničních tratí
Ústecký kraj připravuje koncepci pravidelné a systematické podpory těch regionálních železničních tratí, které neslouží pro dopravní obslužnost, ale mají zásadní význam pro rozvoj cestovního ruchu. Jedná se např. o Kozí a Švestkovou dráhu, trať na Moldavu a další. Pokud se v rámci úspor díky nově vysoutěženým cenám na autobusovou dopravu podaří nalézt prostředky, kraj by ve spolupráci s obcemi a destinačními agentury zajistil turistickou dopravu již od roku 2015.
Mgr. Magdalena Hanáčková
9.12.2013Lounská umělecká škola pokřtila nové knihy pro děti
Herečka Markéta Hrubešová spolu se starostou města Louny Radoslavem Šabatou ve Vrchlického divadle pokřtila hned dvě knihy - Děti dětem a Děti dětem – hrajeme si. Knihy vytvořené dětmi pro děti vydala Základní umělecká škola Louny. Nyní je mohou lidé kupovat jako vánoční dárky.
Mgr. Alena Tichá
9.12.2013Kraj chystá spolupráci s dalším zahraničním partnerem
Delegace z ukrajinské Volyňské oblasti strávila v Ústeckém kraji zhruba tři dny, během kterých je stihl přivítat i hejtman Oldřich Bubeníček. Společným tématem byla vzájemná spolupráce, která by se mohla v dalších letech více rozvíjet na základě podepsané dohody. Pro zahraniční návštěvu byl připraven bohatý program.
Mgr. Alena Tichá
7.12.2013Oslavit advent na Jimlíně přišly tisíce lidí
Adventní setkání na zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun oslavilo již pátý ročník. Tato akce za přispění Ústeckého kraje se tedy dá považovat za oblíbenou tradici. Návštěvníci, především rodiny s dětmi, se sem rádi vracejí, aby si připomněli tradiční předvánoční zvyky a nasáli atmosféru v romantických kulisách jimlínského zámku. Mezi hosty nechyběl ani letos hejtman Oldřich Bubeníček.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 630 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 26  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2013

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies