Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 689 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 28  další stránka >
 
Řadit vzestupněŘadit sestupně ZměněnoŘadit vzestupněŘadit sestupně Název a anotaceŘadit vzestupněŘadit sestupně Zodpovídá
1.12.2012Silnicím po povodních pomohl i Fond solidarity
Ústecký kraj byl v srpnu 2010 zasažen na velké ploše svého území povodněmi, které způsobily velmi značné škody i na silnicích II. a III. třídy. Kraj silnice postupně opravuje, a to za účasti svého rozpočtu a díky dotacím z Ministerstva pro místní rozvoj a Fondu solidarity EU.
Mgr. Magdalena Hanáčková
21.12.2012Společné memorandum krajů a VZP o nemocniční péči
Kraje se dohodly s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou České Republiky o společném postupu při uzavírání smluv o poskytování a úhradě hrazených služeb mezi nemocnicemi s akutní lůžkovou péčí pro léta 2013 až 2017. Nebezpečí omezení poskytování zdravotní péče, které hrozilo z neuzavřených smluvních vztahů mezi Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a krajskými zdravotnickými zařízeními, se podařilo zažehnat.
Mgr. Magdalena Hanáčková
20.12.2012Hejtman přijal velvyslankyni Rumunska v ČR
Na krajském úřadu se ve čtvrtek 20. prosince setkal hejtman Oldřich Bubeníček s velvyslankyní Rumunska v ČR. Její excelenci Danielu Andu Grigoru Gitmanovou doprovázeli další členové rumunského velvyslanectví v Praze a představitelé pravoslavné církve ČR i z Ústeckého kraje.
Mgr. Zbyněk Šebesta
20.12.2012Na krajském úřadě byl oceněn válečný veterán Jaroslav Klemeš
Brigádní generál Jaroslav Klemeš je posledním žijícím výsadkářem československé zahraniční armády v období 2. světové války. Za jeho mimořádné hrdinství se mu Asociace nositelů legionářských tradic (ANLET) rozhodla předat pamětní medaili a cenu Český patriot 2012. Spolu s ním byli oceněni i náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová a ředitel Krajského vojenského velitelství Rostislav Domorák.
Mgr. Alena Tichá
20.12.2012Soutěž o nejlepší cukroví žáků středních škol
Během středečního dopoledne se před konferenčním sálem na krajském úřadu uskutečnila premiéra soutěže vánočního cukroví. Napekli jej a do Ústí přivezli žáci deseti škol.
Mgr. Zbyněk Šebesta
20.12.2012Chod krajského úřadu mezi svátky
Ve dnech 27. – 28.12. (čtvrtek a pátek) bude Krajský úřad Ústeckého kraje otevřen pro veřejnost do 15 hodin. Tyto dny bude chod úřadu obdobný jako v úředních dnech náhradou za pondělí 31. prosince, kdy bude úřad z důvodu nařízené dovolené uzavřen.
Středa 2. ledna 2013 je běžný úřední den.
Mgr. Magdalena Hanáčková
19.12.2012České Vánoce v Bruselu
V neděli 16. prosince proběhl již čtvrtý ročník akce Vánoce přede dveřmi, jejímž cílem je nejen vytvořit atmosféru slovenských a českých Vánoc v Bruselu , ale též podpořit charitativní sbírku Dobrá novina.
Mgr. Zbyněk Šebesta
19.12.2012Nejlepším chemikem v kraji je Martin Plzák
Na krajském úřadě byly včera slavnostně vyhlášené výsledky krajského kola soutěže „Nejlepší chemik Ústeckého kraje“ za rok 2012. Vítězům gratulovali krajská zastupitelka a předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost ZÚK Dagmar Waicová, vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy KÚÚK Štěpán Harašta a mnoho významných hostů.
Mgr. Alena Tichá
15.12.2012Vyhodnocení soutěže s Královstvím železnic
Ústecký kraj pořádal ve spolupráci s Královstvím železnic velkou podzimní soutěž pro „malé“ obyvatele našeho kraje. Ti měli možnost navštívit v Praze expozici stále se rodící největší modelové železnice ve střední a východní Evropě za sníženou cenu se slevou 30% při zakoupení rodinného vstupného. Pokud správně vyplnili kvíz o Ústeckém kraji, který úzce souvisel právě se železničním modelem našeho kraje, zúčastnili se soutěže o hodnotné ceny v podobě počítačových her a volného vstupného pro celou jejich školní třídu. Hlavním lákadlem pak byla cena pro vítěze v podobě nejnovější herní konzole PS3.
Mgr. Magdalena Hanáčková
17.12.2012Hejtman se setkal s ředitelem Palivového kombinátu
Hejtmana Oldřicha Bubeníčka navštívil ředitel Palivového kombinátu Petr Lenc. Kromě informací o činnostech společnosti hovořil o projektu Vodamin, na němž se podílí také Ústecký kraj.
Mgr. Magdalena Hanáčková
17.12.2012O kolejích v Ústeckém kraji se správcem železniční cesty
Generální ředitel SŽDC (Správa železniční dopravní cesty) Jiří Kolář a ředitel Oblastního ředitelství UL Josef Kalivoda navštívili hejtmana Oldřicha Bubeníčka, seznámili ho s aktuálními finančními možnostmi a vyslechli si požadavky Ústeckého kraje. Generální ředitel zmínil, že je jeho záměrem se více otevřít krajům a směřovat investice prioritně dle krajských potřeb.
Mgr. Magdalena Hanáčková
17.12.2012Nové spoty na krajské webové televizi WWW.U-TV.CZ
Na stránky www.u-tv.cz jsme umístili nové příspěvky: Vánoční přání hejtmana Ústeckého kraje (kanál Aktuality); Priority Ústeckého kraje (kanál Úřad pro vás); Priority ve zdravotnictví a přípravě projektů (kanál Úřad pro vás); Prodlouženi cyklotrasy v Krušných horách (kanál Cestujeme po kraji).
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.12.2012Dobrých listů jsou už tři stovky
Okresní hospodářská komora v Mostě začala před 10 roky udělovat Dobré listy nejlepším učňům a středoškolákům, před čtyřmi roky je začali dostávat i absolventi vysokých škol z Ústeckého kraje. Včera jich bylo na mosteckém magistrátu nově deset.
Mgr. Zbyněk Šebesta
14.12.2012Nejlepší dopravce Ústeckého kraje je opět z Chomutova
Nejlepším dopravcem Ústeckého kraje v roce 2012 byla cestujícími zvolena opět společnost Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova a.s., která obhajovala prvenství z loňského roku. Na druhé příčce se umístila společnost Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova, a.s., třetí pozice patří autobusovému dopravci BusLine a.s. V pátém ročníku ankety Dopravce roku 2012 hlasovalo více než 2200 cestujících.
Mgr. Magdalena Hanáčková
14.12.2012Rodině přátelské prostředí jako diskriminace bezdětných?
Síť mateřských center o. s. představuje studii základních výsledků rozsáhlého dotazníkového šetření mezi zaměstnavatelskými subjekty napříč celou Českou republikou kromě Hlavního města Prahy. Dotazníkové šetření probíhalo v rámci projektu Společnost přátelská rodině od dubna do srpna 2012.
Mgr. Alena Tichá
13.12.2012Deset let univerzitního kampusu v Ústí nad Labem
U příležitosti desátého výročí počátku realizace kampusu uspořádala Univerzita J. E. Purkyně setkání představitelů univerzity a veřejného života v nové aule multifunkčního střediska. Pozvání na tuto akci přijal i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a jeho náměstek Stanislav Rybák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.12.2012Monitoring zaledněných vodních ploch
Policisté Poříčního oddělení Policie ČR v Ústí nad Labem provádějí od roku 2009 v zimních měsících monitoring oblíbených míst na zamrzlých jezerech, rybnících i řekách, kde se shromažďuje větší množství lidí kvůli bruslení, hokeji a dalším zimním aktivitám.
Mgr. Magdalena Hanáčková
12.12.2012Hornická kulturní krajina Krušnohoří – úspěšný rok 2012
Dne 11. prosince 2012 se v Oblastním muzeu v Mostě, p.o., naposledy v tomto roce, sešel český pracovní tým, vytvořený pro přípravu žádosti o zápis Hornické kulturní krajiny Krušnohoří na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Mgr. Magdalena Hanáčková
12.12.2012Projekt česko-srbské spolupráce úspěšně zakončen
Ve dnech 5. až 6. prosince proběhlo v Jižním Banátu v Srbsku poslední setkání v rámci projektu „Spolupráce Ústeckého kraje s městy v Jižním Banátu (Srbsko)“, který je financovaný z Programu zahraniční rozvojové spolupráce České republiky (dotací ze státního rozpočtu ČR na rok 2012).
Mgr. Alena Tichá
12.12.2012Hejtman navštívil Dětský domov na Střekově
Dětský domov na ústeckém Střekově patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje. Jeho ředitelka Hana Melzerová včera pro veřejnost připravila den otevřených dveří, v rámci kterého se zájemci mohli seznámit s chodem takového zařízení. Pozvání přijal i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Mgr. Alena Tichá
11.12.2012Ustavující zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje
Dnes dopoledne se na ustavujícím jednání sešli členové Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK). Předsedou bezpečností rady kraje je dle zákona hejtman; jednání na krajském úřadu v Ústí nad Labem řídil Oldřich Bubeníček.
Mgr. Zbyněk Šebesta
11.12.2012Hejtman se setkal s vedením SčVK
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se setkal s generálním ředitelem akciové společnosti Severočeské vodovody a kanalizace Bohdanem Soukupem a ředitelkou komunikace a marketingu SčVK Ivetou Kardianovou. Představitelé SčVK informovali hejtmana o aktivitách této společnosti s krajskou působností.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.12.2012Kam na lyže? No přece do Krušných hor!
Zimní sezona je v plném proudu a vy přemýšlíte, kam vyrazit na lyže tentokrát? Trefou do černého jsou Krušné hory. Pro někoho jsou již řadu let jasnou volbou, protože ho zde každý rok přivítá něco nového a spousta zábavy, pro jiného jsou Krušné hory nepopsaným listem papíru, který ovšem stojí za to popsat neopakovatelnými zážitky na sněhu.
Mgr. Alena Tichá
10.12.2012Tisíce lidí si nenechaly ujít Adventní setkání na Jimlíně
Adventní setkání na zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun se již dá považovat za tradiční akci, kterou každoročně pořádá Ústecký kraj. Letos se konala počtvrté. Pro návštěvníky byl připraven bohatý program. Přítomné přivítal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Mgr. Alena Tichá
7.12.2012Slavětín se pyšní opraveným kulturním centrem
Ve Slavětíně na Lounsku se dnes slavnostně veřejnosti otevřelo kulturně společenské centrum, které má za sebou rozsáhlou rekonstrukci. Financování z velké části zajistil Ústecký kraj. Na výsledek stavebních prací se přišly podívat desítky obyvatel městyse i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 689 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 28  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2012

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies