Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 757 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 31  další stránka >
 
Řadit vzestupněŘadit sestupně ZměněnoŘadit vzestupněŘadit sestupně Název a anotaceŘadit vzestupněŘadit sestupně Zodpovídá
30.12.2011Největší starosti obyvatel Ústeckého kraje: soužití s Romy, nedostatek práce a kriminalita
Obyvatelé Ústeckého kraje vyjádřili svůj názor na to, které problémy tento kraj nejvíce sužují. V reprezentativním šetření označili za dominantní problémy soužití Čechů a Romů, nedostatečnou nabídku pracovních příležitostí a kriminalitu.
Mgr. Alena Tichá
28.12.2011Zámek Nový Hrad v Jimlíně vstoupí do nové éry
Od 1. ledna 2012 se totiž stává novou příspěvkovou organizací Ústeckého kraje. Zámek už nebude patřit pod lounské muzeum, bude působit samostatně. Novým ředitelem jimlínského zámku byl zvolen Josef Kabát. V současnosti Ústecký kraj zřizuje celkem 13 příspěvkových organizací z oblasti kultury.
Mgr. Alena Tichá
28.12.2011Ministerstvo financí připravilo zákon, který má výrazně omezit postavení obcí při povolování sázkových her
Ústecký kraj nesouhlasí se záměrem Ministerstva financí ČR, které chce od roku 2013 v rámci připravovaného zákona o provozování sázkových her výrazně omezit postavení obcí a jejich pravomoci při povolování a dozoru těchto her na svém území. Ústecký kraj trvá na všech svých uplatněných zásadních připomínkách a nesouhlasí se způsobem jejich vypořádáním ze strany ministerstva financí. Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová zaslala toto stanovisko ministru financí v úterý 27. prosince 2011.
Mgr. Magdalena Hanáčková
27.12.2011Autobusy v kraji od 1. ledna nezdraží
Rada Ústeckého kraje se rozhodla prozatím nezdražit jízdné v linkové autobusové dopravě objednávané Ústeckým kraje. Ke zdražení jízdného mělo dojít od 1. ledna 2012 v souvislosti se zvýšením DPH o 4%. Jízdné v autobusech v Ústeckém kraji se v regionální dopravě plošně nezdražilo od roku 2006.
Mgr. Magdalena Hanáčková
26.12.20112012: Přes půl miliardy korun do krajských silnic
Podle občanů by kraj měl přednostně investovat do kvalitnějších silnic.
Polovina obyvatel Ústeckého kraje chce, aby kraj investoval především do oprav silnic. Na druhém místě obyvatelé jmenovali přilákání investorů (43 %), podporu podnikání a na třetím místě se umístilo životní prostředí a ochrana přírody (34 %). Vyplývá to z výsledků průzkumu agentury STEM/MARK, ve kterém obyvatelé Ústeckého kraje odpovídali na otázku, do jakých oblastí by měl Ústecký kraj přednostně směřovat peníze z krajského rozpočtu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.12.2011Otevírací doba v lékárnách Krajské zdravotní během vánočních svátků a Nového roku
Lékárna Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., Sociální Péče 3316/12A, Ústí nad Labem, bude otevřena v době pohotovostní služby pro veřejnost dne 1. 1. 2012 od 9 do 18 hodin, během vánočních svátků bude zavřeno. Lékárna Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Chomutov, o. z., Kochova 1185, Chomutov, bude otevřena v době pohotovostní služby pro veřejnost během vánočních svátků dne 25. 12. 2011 od 10 do 20 hodin, v pondělí 26. 12. 2011 bude zavřeno. Ostatní lékárny Krajské zdravotní v Děčíně, Mostě a Teplicích mají po dobu vánočních svátků a Nového roku zavřeno.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.12.2011Zbývající povolení pro dálnici D8 vydána
Lovosický stavební úřad a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) informovaly, že bylo vydáno spojené územní rozhodnutí a stavební povolení na zbývající úsek dálnice D8 0805 Lovosice–Řehlovice. Podrobnosti naleznete na webových stránkách Městského úřadu Lovosice. ŘSD předpokládá, že proti rozhodnutí bude podáno odvolání ze stran občanských sdružení. Po nabytí právní moci rozhodnutí bude moci ŘSD ČR stavbu začít realizovat již v plném rozsahu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.12.2011Povolení pro CELIO: Odvolání byla zamítnuta
Krajský úřad Ústeckého kraje, odbor životního prostředí a zemědělství, vydal 26. září t.r. litvínovské společnosti CELIO rozhodnutí „Změna č. 20 integrovaného povolení pro zařízení Skládkový komplex CELIO a. s.“
Mgr. Zbyněk Šebesta
22.12.2011Spolek pro obnovu venkova u hejtmanky
Zástupci Spolku pro obnovu venkova se v předvánočním čase vypravili za hejtmankou Janou Vaňhovou, aby provedli bilanci spolupráce v končícím roce 2011 a naplánovali akce na rok příští. Ústecký kraj se spolkem spolupracuje zejména při pořádání soutěže Vesnice roku.
Mgr. Magdalena Hanáčková
21.12.2011Ústecký kraj: gymnázia nesloučíme
Zastupitelé Ústeckého kraje dnes rozhodli o revokaci dřívějších usnesení ohledně slučování gymnázií.
Hejtmanka Jana Vaňhová k tomu řekla: „Důvody jsou jasné, ministerstvo školství nemá zpracovanou jasnou a konkrétní koncepci rozvoje čtyřletých a víceletých gymnázií.“
Mgr. Magdalena Hanáčková
21.12.2011Poděkování za objasnění perucké loupeže vzácných děl
Třináct mužů a žen, členů Policie ČR, a to z krajských ředitelství policie Ústeckého kraje, Libereckého kraje a Královéhradeckého kraje, převzalo v úvodu dnešního jednání Zastupitelstva ÚK čestná uznání a věcné dary za podíl na objasnění loupeže vzácných obrazů v Peruci.
Mgr. Zbyněk Šebesta
21.12.2011Fond Ústeckého kraje pro podporu akcí regionálního významu a podporu resocializace
Zastupitelstvo Ústeckého kraje dnes schválilo změnu názvu Fondu hejtmanky Ústeckého kraje, který se nyní bude jmenovat Fond Ústeckého kraje. Nový název tak výstižněji vyjadřuje skutečnost, že o přidělení dotací z fondu rozhodují orgány Ústeckého kraje, tedy rada a zastupitelstvo. Spolu se změnou názvu dochází také k úpravě Zásad pro poskytování příspěvků a vymezení účelu fondu.
Mgr. Magdalena Hanáčková
20.12.2011Zamyšlení krajské radní Jany Ryšánkové
Nedávno se na krajském úřadu sešla pracovní skupina k řešení problematiky rodinné politiky. Organizátorkou setkání byla Lenka Černá z Dobrovolnického centra v Ústí nad Labem. Hlavním tématem schůzky byly navrhované změny v oblasti náhradní rodinné péče, z pera Odboru rodinné politiky Ministerstva práce a sociálních věcí (dále MPSV).
Mgr. Zbyněk Šebesta
20.12.2011Na krajském úřadě se lze podepsat do kondolenční knihy
Ve vstupním prostoru na Krajském úřadě Ústeckého kraje je kondolenční kniha, do které se mohou občané podepsat a vyjádřit tak svou soustrast nad úmrtím prezidenta Václava Havla. Dnes ráno tak již učinila hejtmanka Jana Vaňhová.
Mgr. Alena Tichá
20.12.2011Ústecký kraj a ČEZ spolupracují a opravují školy
Ústecký kraj si mohl díky finančním prostředkům od společnosti ČEZ, které získal na základě smlouvy o vzájemné spolupráci, dovolit vylepšit zázemí na třech středních školách, svých příspěvkových organizacích. Celkem na rekonstrukce padlo téměř 50 milionů korun. Všechny tři projekty se odehrály během letošního roku. Seznamte se s nimi.
Mgr. Alena Tichá
19.12.2011Končí projekt „Naslouchejme hlasu venkova“ - “LISTEN TO THE VOICE OF VILLAGES”
Závěrečná mezinárodní konference projektu se konala 16.12.2011 v italském Trentu
Mgr. Magdalena Hanáčková
19.12.2011Advent se slavil také na Střekově
Hrad Střekov v Ústí nad Labem se stal v sobotu 17. prosince centrem dění dalších adventních oslav, které se odehrávají v předvánočním čase na území Ústeckého kraje. I když akci nepřálo počasí, čekaly na návštěvníky desítky stánků s nejrůznějším zbožím. To si nenechal ujít ani náměstek hejtmanky Arno Fišera.
Mgr. Alena Tichá
19.12.2011Turistická informační centra v Muzeu města Ústí nad Labem
Poděkování za spolupráci v tomto roce a plány do budoucna zazněly na schůzce zástupců cestovního ruchu Ústeckého kraje a Turistických informačních center Ústeckého kraje. Brána do Čech (mediální a propagační kampaň Ústeckého kraje a stejnojmenný turistický webový portál) v novém kabátě byla představena první linii, tedy pracovníkům v informačních centrech, kteří turisty navádějí a leckdy i provádějí po zajímavých a krásných místech našeho kraje.
Mgr. Alena Tichá
18.12.2011Ústecký kraj k úmrtí Václava Havla
Ústecký kraj a hejtmanka Jana Vaňhová se připojují k vyjádření soustrasti s úmrtím prezidenta Václava Havla. Na Krajském úřadě Ústeckého kraje bude od pondělí 19. prosince 2011připraven kondolenční arch pro veřejnost.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.12.2011Ústí se do roka dočká nové nádražní budovy
České dráhy zahájily poslední část rekonstrukce nádražního prostoru v Ústí nad Labem. Dnes v rámci prezentace představily vizualizaci výsledné podoby výpravní budovy. Nádraží tak bude splňovat nároky ne jednu z nejvytíženějších dopravních stanic.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.12.2011Ústecký kraj poděkoval Truhlářům roku 2011
Jak už jsme vás již informovali na našich webových stránkách, žáci Střední školy stavební a technické v Ústí nad Labem – Jaroslav Kajzr a Daniel Brodský – získali na prestižní soutěži Truhlář roku první místo v kategorii družstev. Za vzornou reprezentaci školy a zároveň Ústeckého kraje poděkoval úspěšným učňům Oldřich Bubeníček, krajský zastupitel a předseda Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost ZÚK.
Mgr. Alena Tichá
16.12.2011Hejtmanka vyzvala ministry k vyřešení situace okolo nového úseku D8
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová vyzvala dopisem ministra dopravy Pavla Dobeše a ministra vnitra Jana Kubiceho ke společné schůzce s cílem domluvit postup pro co nejrychlejší zprovoznění dokončeného úseku dálnice D8 mezi Lovosicemi a Bílinkou. Tento úsek měl být původně otevřen ve středu 21. prosince 2011, ale vzhledem k procesním pochybením hrozí odložení termínu o několik měsíců.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.12.2011Krátce z Bruselu
Hejtmanka Jana Vaňhová se tento týden zúčastnila 93. plenárního zasedání Výboru regionů v Bruselu, na které dorazili i další hejtmani z České republiky. Náplní zahraničního programu bylo i setkání s předsedou Teplárenského sdružení ČR Mirkem Topolánkem.
Mgr. Alena Tichá
15.12.2011Podkrušnohorský zoopark zve na tradiční Živý betlém
Zoopark v Chomutově připravuje každoročně pro své návštěvníky výjimečnou akci, v rámci které mohou vidět, jak to vypadalo při narození Ježíška. Letos se Živý betlém odehraje v neděli 18. prosince od 12 do 16 hodin. Vstupenky budou v prodeji v den akce.
Mgr. Alena Tichá
15.12.2011Ústecký balíček bude pokračovat ve Sněmovně až začátkem roku 2012
Ústecký balíček, návrh právních předpisů směřující ke zlepšení podmínek boje proti sociálnímu vyloučení, začala Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR projednávat v úterý 13. prosince 2011. Po úvodním slovu hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové k návrhu zákona o sociálním bydlení však bylo jednání v této věci přerušeno a pokračovat bude až na další schůzi Poslanecké sněmovny v roce 2012. Přinášíme úvodní řeč Jany Vaňhové ve Sněmovně.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 757 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 31  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2011

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies