Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman Schiller a generální ředitel Krajské zdravotní Malý vyzvali společným dopisem praktické lékaře pro děti a dorost k zapojení se do očkování s cílem usnadnit očkování pro nejmladší věkové skupiny

 
Od pondělí 13. prosince 2021 je možné objednávat a podle dostupnosti a distribuce očkovacích látek i očkovat děti od 5 let věku. Nemocnice a jejich personál zažívají v posledních dnech a týdnech déjà vu, jak v podobě zatížení kyslíkových lůžek a jednotek intenzivní péče pacienty s covid-19, tak v podobě náporu na testovací a především očkovací místa.
Tisková zpráva ze dne 21. prosince 2021
KZ, a. s.
 

 
 

Ústecký kraj již rozeslal přes 400 dopisů oslovujících praktické lékaře pro dospělé v jejich ordinacích s výzvou hejtmana Jana Schillera a generálního ředitele Krajské zdravotní, a. s., Petra Malého, aby se co nejvíce zapojili do očkování svých registrovaných pacientů. Nyní apelují hejtman a generální ředitel dopisem na praktické lékaře pro děti a dorost, aby zapojením se do očkování usnadnili očkování pro nejmladší věkové skupiny.

Na očkovací centra se zvyšuje nápor nových zájemců o očkování i zájemců o posilující dávky, a to jak dospívajících, tak i dospělých občanů. Očkovací centra nejsou schopna tento nápor v krátké době pojmout a hrozí kolapsem. Bohužel dalšími kapacitními rezervami nemocnice již nedisponují a jejich zdravotníky plně vytěžuje poskytování péče pacientům nejen na lůžkách, ale i v odběrových a očkovacích centrech.

„S vědomím, že i vaše kapacity jsou často omezené, dovolujeme si vás, všechny dětské praktické lékaře, požádat a vyzvat, abyste se v co nejkratší době zapojili do očkování proti covid-19 u svých pacientů. S ohledem na dětský očkovací kalendář a specifika očkování dětí, by zejména malé děti měli očkovat především jejich dětští praktičtí lékaři v rámci standardní preventivní péče,“ píše se v dopise.

„Uvědomujeme si, že u dětí hraje velkou roli i psychika, a pokud některé mají strach ze zdravotnických pracovníků, je očkování ve známém a klidném prostředí ordinace jejich dětského lékaře vhodnější, než očkování v očkovacím centru nemocnice,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

„Musíme táhnout všichni za jeden provaz a čelit této vlně společně, jen tak se to dá zvládnout. Věřím, že naši výzvu vyslyší co nejvíce dětských lékařů a pomohou dle svých možností. Všem, kteří tak již učinili, velice děkuji,“ doplnil hejtman Schiller.

„Je třeba s rodiči mluvit, těm, kteří zatím s očkováním váhají, nebo se ho bojí, vysvětlovat jeho přínosy. Jedině vy dobře znáte své pacienty a jejich rodiče, vám děti a rodiče dětí důvěřují, a proto vás žádáme, zapojte se do očkování a přesvědčujte rodiče svých dětských pacientů, aby ochránili nejen své děti, ale snažili se tak omezit riziko nákazy svých blízkých. Je obecně známé, že pozitiva z očkování jednoznačně převažují nad případnými riziky,“ apeloval ve společném dopisu generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., Petr Malý.

Od 13. prosince se mohou v Česku registrovat k očkování proti koronaviru už i pětileté děti. Vakcínu mohou děti starší pěti let dostat i v některých očkovacích centrech v Ústeckém kraji. Očkovat se budou v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, v Nemocnici Rumburk a v Nemocnici Kadaň.

Očkování dětí od 5 do 11 let bude v Nemocnici Kadaň, s. r. o., možné od středy 22. prosince. V Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem začnou zdravotníci s očkováním mladších dětí v pondělí 27. prosince, v Rumburku v pátek 31. prosince 2021. Očkovací látky dorazí do Ústeckého kraje od distributora v průběhu tohoto týdne.

Přehled očkovacích míst s možností vakcinace dětí od 5 do 11 let v Ústeckém kraji:

 • KADAŇ (od 22. prosince 2021)
  Nemocnice Kadaň, s. r. o.
  Dětská poliklinika, 2. patro, zadní vchod, Golovinova 1983, Kadaň

  OČKOVÁNÍ DĚTÍ 5 – 11 LET: PO – PÁ 13:30-14:30 hodin


 • ÚSTÍ NAD LABEM (od 27. prosince 2021)
  Krajská zdravotní, a. s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.
  Infekční oddělení, budova I, Sociální péče 3316/12A, Ústí nad Labem

  OČKOVÁNÍ DĚTÍ 5 – 11 LET: PO 7:00-19:00 hodin (polední pauza 12:30-13:00 hodin, poslední očkování v 18:15 hodin)


 • RUMBURK (od 31. prosince 2021)
  Krajská zdravotní, a. s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., pracoviště Rumburk
  areál Podhájí, v prostorách bývalé interní ambulance, Lesní 1062/26, Rumburk

  OČKOVÁNÍ DĚTÍ 5 – 11 LET: PÁ 8:00-12:00 hodin

Aktuální seznam očkovacích míst v Ústeckém kraji naleznete na webových stránkách ZDE:
https://ockoreport.uzis.cz

Aktuální informace k onemocnění covid-19 a očkování jsou uvedeny na webu Ústeckého kraje ZDE:
COVID-19 a očkování: Ústecký kraj (kr-ustecky.cz)

KZ, a. s.

 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 21.12.2021 / 21.12.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies