Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman přivítal před svátky také železniční dopravce působící na území kraje

 
Díky železnicím a železničářům se již přes 200 let vydáváme a vracíme z cest, často právě v období vánočních svátků. Ke společnému zhodnocení uplynulého roku a výhledům na rok příští přizval hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller před Vánoci zástupce společnosti České dráhy, a. s., a společnosti AŽD Praha, s. r. o.
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2021
fhhadf
 

 
 
Hejtman Jan Schiller přijal v uplynulých dvou dnech na Krajském úřadě Ústeckého kraje zástupce železničních dopravců operujících na území kraje – České dráhy, a. s., a AŽD Praha, s. r. o.

Prvním zdvořilostním předvánočním setkáním s dopravcem byla schůzka s ředitelem Regionálního obchodního centra Českých drah v Ústí nad Labem Vladimírem Štochlem. Ústecký kraj patří mezi nejdůležitější a nejvýznamnější klienty Českých drah, neboť zaštiťuje a objednává veřejnou dopravu v regionu.

Druhým uskutečněným setkáním byla schůzka se zástupci AŽD Praha, s. r. o. – generálním ředitelem společnosti Zdeňkem Chrdlem a vedoucí oddělení přepravy Michaelou Sazovskou. Společnost AŽD Praha, s. r. o., je významným ryze českým dodavatelem a výrobcem zabezpečovací, telekomunikační, informační a automatizační techniky a současně dopravcem provozujícím turistické linky v regionu – Švestkovou dráhu, Oparenský expres a Kopidlnku. Výhledově bude společnost AŽD Praha, s. r. o., zavádět a nasazovat na území Ústeckého kraje také autonomní, bezúdržbové vlaky.

užu
Hejtman Jan Schiller a ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah v Ústí nad Labem Vladimír Štochl

jfrjz
Hejtman Jan Schiller, generální ředitel AŽD Praha Zdeněk Chrdle a vedoucí přepravy AŽD Praha Michaela Sazovská

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Jan Nový
Vytvořeno / změněno: 22.12.2021 / 22.12.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies