Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Tiskové informace

 
 
 


 

Zobrazeno je 25 z celkem 4837 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 185 186 187 188 189 190 191 192 -193- 194  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
19.6.2009Na slovinské konferenci „Naslouchejme hlasům vesnice“
Zasedání Steering Committee projektu „Listen to the Voices of Villages“ se ve slovinském Kamniku zúčastnily Jaroslava Kuszniruková a Iva Šašková z odboru strategie přípravy a realizace projektů krajského úřadu a externí spolupracovnice Ivana Poláková.
Mgr. Zbyněk Šebesta
18.6.2009Klienti na Pustaji v Křešicích slaví pětačtyřicátiny svého domova
Čtyřicet pět let uplynulo letos v květnu od doby, kdy se na zámek na Pustaji u Křešic nastěhovali první klienti vyžadující speciální péči. Dnes je Domov ústavem sociální péče a součástí příspěvkové organizace Ústeckého kraje Centrum sociální pomoci Litoměřice. Čtvrtek 18. června patřil celodenním oslavám...
Mgr. Zbyněk Šebesta
18.6.2009Litoměřické poklady v galerii Klementinum Národní knihovny v Praze
Ve čtvrtek 17. června 2009 zahájila Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích svou první výstavu pořádanou v prostorách galerie Klementinum Národní knihovny v Praze. "Je to způsob, jakým najdou lidé cestu za krásami Ústeckého kraje" vysvětluje Jana Ryšánková.
Soňa Poupětová
18.6.2009Titul „Vesnice Ústeckého kraje roku 2009“
Soutěž Vesnice roku, kterou pořádají od roku 1995 společně Spolek pro obnovu venkova, Svaz měst a obcí, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a od roku 2007 i Ministerstvo zemědělství ČR, a to v rámci Programu obnovy venkova má svého vítěze krajského kola i v Ústeckém kraji.
Soňa Poupětová
18.6.2009Základní kámen společné turistické destinace Českosaské Švýcarsko položen
V pátek 12. června se v saském městě Pillnitz uskutečnilo setkání představitelů správních rad dvou nejdůležitějších destinačních aktérů v oblasti rozvoje přeshraničního cestovního ruchu: správní rady společností České Švýcarsko o.p.s. (za českou stranu) a Tourismusverband Sächsische Schweiz (za saskou stranu), aby slavnostně zahájili projekt s názvem Českosaské Švýcarsko – excelentní přeshraniční turistická destinace.
Mgr. Veronika Kindlová
16.6.2009Terezínská soutěž pro mladé literáty a výtvarníky: JÁ A VÁLKA
V Muzeu ghetta Památníku Terezín jsou vystaveny nejlepší práce z XIII. ročníku výtvarné soutěže, již po patnácté bylo součástí terezínské soutěže také literární klání mladých autorů školního věku. Dvě z oceněných děl si prohlédněte pod tímto článkem.
Mgr. Zbyněk Šebesta
11.6.2009Den otevřených dveří Krajského úřadu Ústeckého kraje
Ve středu 10. června si mohli zájemci z řad veřejnosti prohlédnout budovu Krajského úřadu Ústeckého kraje v centru města od recepce až po osmé patro. Šest hodin se dveře nezavřely, respektive byly otevřeny...
Mgr. Zbyněk Šebesta
8.6.2009Tradiční chomutovská Bambiriáda
Bambiriádě na Kamencovém jezeru předcházely ve čtvrtek sportovní soutěže v Městské hale Chomutov. O akci, jež nesla podtitul Nás se to týká se můžete dozvědět více třeba na www.bambiriada.cz.
Mgr. Zbyněk Šebesta
5.6.2009Evropské peníze pomáhají cestovnímu ruchu
Hejtmanka Ústeckého kraje a členka Výboru regionální rady Jana Vaňhová poklepala s radním Ústeckého kraje a předsedou Výboru regionální rady na základní kámen památkově chráněného objektu v Krásné Lípě.
Soňa Poupětová
5.6.2009Zaměstnavatelům více práce, živnostníkům uvolnění peněz a pomoc lidem postiženým krizí
Až 5 600 pracovních míst přislíbila skupina ČEZ, která přichází s iniciativou nazvanou „ČEZ proti krizi“, která má zásadní dopad na Ústecký kraj.
Soňa Poupětová
5.6.2009O budování páteřní cyklostezky ´Ohře´
Ve středu 3. června se na krajském úřadu jednalo o budoucnosti cyklostezky podél řeky Ohře. Účastníci pracovního jednání, které řídil Radek Vonka (na snímku vedle) hovořili o postupu při vykupování pozemků od soukromých osob i dalších majitelů, o stavu projektů, územních rozhodnutích pro dílčí úseky stezky, o financování a podobně.
Mgr. Zbyněk Šebesta
3.6.2009Měření neprokázala vyšší kontaminaci formaldehydem v okolí krupského Knaufu
Závod Knauf Insulation, jehož stavba byla zahájena v průmyslové zóně Krupka v březnu roku 2005, zahájil zkušební provoz v květnu před třemi roky a vloni v březnu najel na trvalý provoz. Vyrábí se tu minerální skelné vlny...
Mgr. Zbyněk Šebesta
2.6.2009Varnsdorf: Otevřeno nové Městské centrum kultury a vzdělávání
V současné době má město Varnsdorf, druhé největší sídlo děčínského okresu, celou řadu kulturních a vzdělávacích organizací. Třeba Muzeum s agilním klubem přátel, Městské divadlo, Klub Střelnici, Galerii D, Centrum Panorama, knihovny i uměleckou školu. Od 1. června také Městské centrum kultury a vzdělávání
Mgr. Zbyněk Šebesta
2.6.2009V Bruselu se představila vína z Čech
Osmnáct vín a jednu medovinu mohli ochutnat hosté Ochutnávky český vín, která se konala ve středu 27. května v Pražském domě v Bruselu. Akci organizoval Ústecký kraj prostřednictvím svého zastoupení v Bruselu ve spolupráci s Hlavním městem Praha a Cechem českých vinařů se sídlem v Mělníku za podpory Vinařského fondu České republiky, Stálého zastoupení ČR při EU a Ministerstva zemědělství.
Mgr. Veronika Kindlová
2.6.2009Litoměřický biskup Jan Baxant na hejtmanství
Od loňského podzimu je v pořadí již dvacátým biskupem Diecéze litoměřické Mons. Jan Baxant. Jmenoval ho jím papež Benedikt XVI. Představitele litoměřické diecéze přijala ve své pracovně hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
Mgr. Zbyněk Šebesta
1.6.2009Poděkování hasičům
Sál zastupitelstva na Krajském úřadě Ústeckého kraje zaplnilo v pátek na 170 hasičů. Konal se zde Aktiv dobrovolných a profesionálních hasičů u příležitosti Mistrovství České republiky družstev sborů dobrovolných hasičů Sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska, které proběhne letos v září v Ústí nad Labem.
Mgr. Veronika Kindlová
29.5.2009Libochovické sportovní hry seniorů z celého kraje
Libochovice, město zpod Házmburka, se ve čtvrtek staly hlavním sportovním městem Ústeckého kraje. Výkony to sice nebyly jak na mistrovství Evropy, o to víc bylo zábavy a radosti seniorů. Měli už své XIII. Sportovní hry a přijeli z Ústí, Šluknova, Litoměřic a z Mašťova, z Krásného Března, z Janova, Dubí a Loun a Jirkova...
Mgr. Zbyněk Šebesta
29.5.2009Libochovické sportovní hry seniorů z celého krajeMgr. Zbyněk Šebesta
28.5.2009Excelentní turistická destinace roku 2009 a České republiky: České Švýcarsko!
Projekt EDEN (European Destinations of Excellence 2009) je vyhlašován Evropskou komisí a pro rok 2009 získalo titul Excelentní turistické destinace v České republice České Švýcarsko v Ústeckém kraji. Spolu ním soutěžily o tento titul například Strážnicko, Železnohorský region, Český Les, Valašsko, Kraj blanických rytířů, Kokořínsko -Máchův kraj, Slovácko, Mohelnico i třeba Český ráj a další destinace.
Mgr. Zbyněk Šebesta
27.5.2009EUROREGIONpropag Písek 2009: První cena pro Ústecký kraj
V jihočeském Písku se tradičně daří Ústeckému kraji na přehlídkách TOURPROPAG a EUROREGIONpropag (O krásách Ústeckého kraje -2003, Ústecký kraj panoramatický -2006 a d.). Letos 1. místo za ucelenou kolekci materiálů o turistice a cestování.
Mgr. Zbyněk Šebesta
21.5.2009Technická památka kraje - střekovská zdymadla- na pamětní minci
Krajská hejtmanka Jana Vaňhová byla mezi hosty oficiální prezentace nové pamětní zlaté mince. Doprovázel ji zástupce ředitele krajského úřadu a vedoucí odboru kanceláře hejtmanky Aleš Konopásek. Masarykova zdymadla jsou vyobrazena rovněž na závěsném kalendáři Ústeckého kraje (prosinec 2009). Je to unikátní národní technická památka...
Mgr. Zbyněk Šebesta
20.5.2009Miliardy z evropských peněz na rozvoj našich měst
S podtitulem Jak naplnit vize probíhá v Ústí nad Labem celostátní konference IPRM. Například v oblasti Severozápad (Karlovarský a Ústecký kraj) je v Regionálním operačním programu regionu soudržnosti připraveno z Evropského fondu pro regionální rozvoj pro integrované plány rozvoje měst téměř 3,3 miliardy korun. Jde o Oblast podpory 1.1 - Podpora rozvojových pólů regionu.
Mgr. Zbyněk Šebesta
19.5.2009Slavnost u Pomníku Přemysla Oráče a Nový ročník soutěže pro výrobce potravin
Zcela symbolicky se na poli, kde má dnes Přemysl Oráč pomník, dočkala v rámci sobotní vzpomínkové slavnosti vyhlášení soutěž Potravinářský výrobek Ústeckého kraje 2009 - Kraj Přemysla Oráče. Vítěz v každé kategorii dostane v druhé polovině září certifikát a finanční odměnu deseti tisíc korun.
Mgr. Zbyněk Šebesta
15.5.2009Evropou běží i sportovci z Liběšic a Tuchořic
První etapu Běhu Evropou mají běžci z Liběšic a Tuchořic spolu s dalšími sportovci Evropy za sebou, byla v Belgii. Další dvě budou v Lucembursku, jedenáct ve Francii a závěrečná před cílem (Andorra La Vella).
Mgr. Zbyněk Šebesta
14.5.2009Fotografie Ústeckého kraje až do 19. května v bruselském Výboru regionů
Několik týdnů byly velkoplošné fotografie expozice Fabrica Bohemica vystaveny na Krajském úřadu Ústeckého kraje, nyní se fotograf Jan Hodač (na snímku vedle) prezentuje v sídle Evropské unie v Bruselu, konkrétně ve Výboru regionů.
Mgr. Zbyněk Šebesta

Zobrazeno je 25 z celkem 4837 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 185 186 187 188 189 190 191 192 -193- 194  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - 2014 > Tiskové informace

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu