Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Rok 2017

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 578 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 5 6 7 8 -9- 10 11 12 13 ... 24  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
23.8.2017Ústecký kraj nakoupil elektřinu a plyn na komoditní burze s úsporou 12 milionů korun
Ústecký kraj nakupuje od roku 2014 elektřinu a plyn na Českomoravské komoditní burze Kladno a vždy zde dosahuje významných úspor. Letos si znovu zajistil energie na dvouleté období a proti stávajícím cenám ušetří 12 milionů korun.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.8.2017Nejstarší obyvatelce Šluknova je 101 let
V neděli 20. srpna 2017 oslavila úctyhodných 101 let nejstarší občanka města Šluknova Růžena Pavlíčková. Oslavenkyni navštívil v den jejích narozenin zastupitel Ústeckého kraje Jaroslav Horák. Ten za ženou přišel do bytu na šluknovském sídlišti, kde jí předal jí blahopřání a dárky od hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
Bc. Vít Hnízdil
22.8.2017Mimořádná plavba z Litoměřic na Mělník a zpět s Dopravou Ústeckého kraje
Máte rádi nevšední zážitky? Rádi výletíte a obdivujete přírodu? Přidejte se k nám v neděli 27. srpna na mimořádnou plavbu z Litoměřic na Mělník a zpět i do Ústí nad Labem. Proplujete několika plavebními komorami (České Kopisty, Roudnice nad Labem, Štětí-Račice, Dolní Beřkovice), budete mít možnost vidět města Roudnice nad Labem a Mělník se zámky a doplujete až k soutoku Labe s Vltavou, kde se setkáte s kolesovým parníkem.
Mgr. Markéta Voleníková
20.8.2017Ústecký kraj podepsal memorandum o spolupráci s Technologickým centrem Akademie věd České republiky
Cílem budoucí spolupráce nyní bude prostřednictvím podpory podnikání, inovací a technologického transferu či zvýšit konkurenceschopnost firem. Smyslem memoranda je také navázání spolupráce inovativních podniků s výzkumnými organizacemi a rozvíjet podmínky pro podnikání v Ústeckém kraji a propagovat Ústecký kraj jako vhodné místo pro podnikání v oborech s vyšší přidanou hodnotou.
Ing. Lucie Dosedělová
19.8.2017V Libochovanech se předávala Vesnice roku, starostka dostala hobla a hejtman králíka
11 diplomů a 5 stuh z letošního ročníku soutěže Vesnice roku již má své majitele. Předávání se uskutečnilo přímo ve vítězné obci, v Libochovanech. Ty letos získaly zlatou stuhu a postupují tedy do celostátního finále. Slavnostního odpoledne se zúčastnila řada hostů hlavně z okolních obcí a kromě předávání cen si v Libochovanech připravili i kulturní vystoupení dětí z místní mateřské školy, ochotníků právě z Libochovan či členů hodnotící komise.
Ing. Lucie Dosedělová
18.8.2017Hejtmana zajímal stav dálnice i obchvat Bíliny
Martin Vidimský, ředitel Správy Chomutov a Petr Vacek z úseku výstavby Správy Chomutov Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) informovali při pravidelné návštěvě hejtmanství Oldřicha Bubeníčka o pokračujících pracích na rychlostních komunikacích po celém regionu.
Bc. Vít Hnízdil
17.8.2017V Terezíně se bude konat koncert vážné hudby věnovaný Mahlerovi
Koncem srpna startuje v Praze a v Terezíně kulturní akce s názvem Hudební festival Gustav Mahler a Terezínští skladatelé 2017 – 2025. Organizátoři této nevšední kulturní akce si přejí, aby duchovní bohatství tkvělo v myšlence věčné naděje. Festival se uskuteční pod záštitou Ministerstva kultury České republiky a Ústeckého kraje.
Bc. Vít Hnízdil
16.8.2017Konzervatoř v Teplicích má za sebou další úspěšný rok své činnosti
Konzervatoř v Teplicích svojí výjimečností a progresí vzbuzuje zvědavost již 46 let své existence. Proto nebude od věci blíže se podívat na nejzajímavější aktivity a úspěchy školy, kterou zřizuje Ústecký kraj.
Bc. Vít Hnízdil
15.8.2017Podpora podnikání v regionu je důležitá
Máte firmu a chcete se prezentovat na veletrhu? Hledáte partnery pro mezinárodní obchod? Chcete inovovat firmu a chybí vám peníze? Hledáte nebo nabízíte volné pozemky a nemovitosti pro podnikání?
Bc. Vít Hnízdil
14.8.2017Házenkáři Lovosic testovali formu před extraligou
Sportovní hala Chemik v Lovosicích hostila ve dnech 8. až 12. srpna 13. ročník turnaje O pohár Františka Arnošta. Velmi kvalitně obsazený turnaj s mezinárodní účastí byl pořádán pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Pořadatelskému celku se výsledkově tolik nedařilo a skončil na pátém místě.
Bc. Vít Hnízdil
11.8.2017Značkaři mění přes léto na trasách v Ústeckém kraji značení
Program Rodinného stříbra není jen podpora hudebních festivalů či sportovních akcí v regionu. Patří sem také obnova značení turistických cest v Ústeckém kraji. Jak známo, Češi jsou národem turistů a výletníků. Proto jsou, a nejen pro ně, během roku upravovány trasy a značení.
Bc. Vít Hnízdil
10.8.2017Mistrovství světa v rychlostní kanoistice míří na Labe arénu v Račicích
Do České republiky se po 59 letech vrací Mistrovství světa v rychlostní kanoistice. Na Labe aréně v Račicích se před domácím publikem předvedou Martin Fuksa, Josef Dostál a další kanoistická špička. Nenechte si to ujít od 23. do 27. srpna. Lístky jsou pořád ještě v prodeji!
Mgr. Markéta Voleníková
9.8.2017Cyklotrasami Ústeckého kraje brázdí stále více cyklistů
Už od jara 2013 zaznamenávají pohyb cyklistů, bruslařů i pěších speciální sčítače umístěné na cyklostezkách. Ústecký kraj je protkán Labskou stezkou, Krušnohorskou magistrálou, cyklostezkou Ploučnice a Ohře. Sčítače jsou rozmístěny na vybraných místech třech páteřních cyklostezek v Ústeckém kraji a objektivně monitorují pohyb cyklistů, bruslařů a pěších.
Mgr. Markéta Voleníková
7.8.2017Festival Lípa Musica 2017 zve na zvučná jména
Šestnáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica nabídne návštěvníkům opět porci kvalitní hudby a nevšedních zážitků. Festival se uskuteční na několika místech Ústeckého a Libereckého kraje a také v Drážďanech či v Žitavě a okolí.
Bc. Vít Hnízdil
4.8.2017Ústecký kraj připravuje vlastní dotační program, který zajistí dětem z chudých rodin obědy ve školách
Rada Ústeckého kraje na svém posledním jednání rozhodla o zahájení příprav k založení vlastního programu, ze kterého bude možné hradit obědy dětem z rodin, které se ocitly v tíživé životní situaci, kterou nedokážou vlastními silami řešit, ale aktivně přistupují k řešení svých problémů. Nepřipojí se tak k projektu Operačního programu potravinové a materiální pomoci vyhlášeného MPSV, který podle Ústeckého kraje komplexně neřeší nejen potřebnou cílovou skupinu, ale také je pouze krátkodobým řešením situace. Program by měl platit od začátku příštího roku.
Ing. Lucie Dosedělová
4.8.2017Dvě klientky oslavily v domově pro seniory jubileum
V Domově pro seniory v Krásné Lípě na Děčínsku se uskutečnily ve čtvrtek 3. srpna dvě radostné události v podobě oslav 95. narozenin klientek Marie Beranové a Anastazie Beniačové. Oběma popřáli hodně zdraví pracovníci z Domova i zástupci z Krajského úřadu Ústeckého kraje. Na přání se konala malá oslava, kde nechybělo občerstvení a dort.
Bc. Vít Hnízdil
4.8.2017Ústecká nemocnice už má kompletně opravený stacionář pro onkologické pacienty
V areálu V Podhájí ústecké nemocnice je pro pacienty připraven zbrusu nový stacionář pro ambulantní podání chemoterapie. Slavnostního otevření se zúčastnil i náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák. Onkologické oddělení ústecké Masarykovy nemocnice, je součástí Komplexního onkologického centra, které sídlí právě v Ústí nad Labem a spolu s chomutovskou pobočkou je jedním ze třinácti komplexních onkologických center v České republice.
Ing. Lucie Dosedělová
2.8.2017Ústecký kraj podporuje města, kterým Ústavní soud zrušil část lavičkové vyhlášky
Ústavní soud před pár týdny zrušil části obecně závazných vyhlášek, které v Ústeckém kraji již před lety začaly platit ve Varnsdorfu a v Litvínově. Stejnou vyhláškou se v našem kraji musí řídit například i v Krupce, Duchcově nebo v Bílině. Vyhlášky zakazují sezení na částech a zařízeních, které k takovému účelu nejsou určeny, tedy všude mimo lavičky. Obě města, kde již část vyhlášky Ústavní soud zrušil, s tím nesouhlasí, a vyhlášky nehodlají rušit ani na ostatních místech v kraji. Za městy stojí i vedení Ústeckého kraje. Podle prvního náměstka hejtmana Martina Kliky by neměl Ústavní soud bránit samosprávám, aby se staraly o pořádek na svých územích.
Ing. Lucie Dosedělová
29.7.2017Hejtmana poprvé navštívil indonéský velvyslanec
V pátek 28. července přijal hejtman Oldřich Bubeníček ve své pracovně velvyslance Indonésie v ČR J. E. Aulia Amana Rachmana. Jednalo se o první oficiální návštěvu hejtmanství indonéským velvyslancem. Pohovořili spolu o aktuálních tématech a představili svůj region.
Mgr. Markéta Voleníková
28.7.2017Boxerská show Grand Prix vrcholí
Do Ústí nad Labem se opět po roce sjeli boxeři z celého světa, aby změřili svoje síly a zabojovali o nejcennější kovy. Už 48. ročníku, který je generálkou na srpnové mistrovství světa v Hamburku, se zúčastnilo 45 boxerů z osmi zemí světa. Semifinálové klání si na půdě krajského města nenechal ujít ani hejtman Oldřich Bubeníček. Právě Ústecký kraj je jedním z podporovatelů této sportovní akce.
Mgr. Markéta Voleníková
28.7.2017Velvyslankyně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska navštívila Ústecký kraj
Na návštěvu Ústeckého kraje přijela v pátek 28. července velvyslankyně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska J. E. Jan Thompson. Nejprve se sešla na Krajském úřadě Ústeckého kraje s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a poté jela do Chomutova prohlédnout si železniční depozitář Národního technického muzea.
Bc. Vít Hnízdil
28.7.2017Spolupráce mezi MAS SERVISO a Agenturou pro regionální rozvoj a přeshraniční spolupráci „Zakarpatí“
Ústecký kraj přivítal aktivitu MAS SERVISO navazující na Smlouvu o mezinárodní spolupráci mezi Ústeckým krajem a Zakarpatskou oblastní radou. Obecně prospěšná společnost SERVISO, o. p. s. byla založena za účelem poskytování obecně prospěšných služeb.
Mgr. Markéta Voleníková
26.7.2017Na mistrovství ČR v parašutismu dohlížel i náměstek hejtmana Ústeckého kraje
Na Letišti Lada v České Lípě se konalo ve dnech 20. až 23. července Otevřené Mistrovství České republiky v parašutismu. Mistrovství se koná každoročně a vždy v jiném kraji. Letos ho pořádal Paraklub Kamýk z Ústeckého kraje.
Bc. Vít Hnízdil
25.7.2017Radní se na výjezdním zasedání setkali s chomutovskou HSR a navštívili zoopark
Na zámku Červený Hrádek se uskutečnilo v rámci výjezdního jednání Rady Ústeckého kraje společné jednání se členy Hospodářské a sociální rady Chomutovska. Činnost HSR CV prezentoval její předseda Ing. Ladislav Drlý, který je současně také členem Rady Ústeckého kraje. Na setkání hovořili členové rady se zástupci HSR hlavně o aktuálních tématech v regionu, například o vládním projektu RESTART, o vypořádání pozemků pro dostavbu D7 či o zaměstnávání absolventů a nedostatku nekvalifikovaných pracovních sil, ale také o projektu Obědy do škol či zneužívání dávek sociální pomoci. Po skončení jednání si radní prohlédli chomutovský zoopark, kde je jeho ředitelka seznámila s novinkami v areálu.
Ing. Lucie Dosedělová
24.7.2017Oráči změřili síly v dalším ročníku krajského mistrovství v orbě
V sobotu 22. července se ve Vysočanech na Chomutovsku konal druhý ročník Otevřeného mistrovství Ústeckého kraje v orbě. Zúčastnili se také soutěžící z nedalekého Německa. Akce se uskutečnila pod záštitou krajské radní Jitky Sachetové a nenechal si ji ujít také hejtman Oldřich Bubeníček.
Mgr. Markéta Voleníková

Zobrazeno je 25 z celkem 578 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 5 6 7 8 -9- 10 11 12 13 ... 24  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2017

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu