Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Rok 2017

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 578 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 8 9 10 11 -12- 13 14 15 16 ... 24  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
19.6.2017Ladislav Novák má pamětní desku
To, že fotbal má u nás velkou popularitu, dokázala i minulá sobota 17. června. Až překvapivě velký počet lidí přišel na hlavní lounské náměstí na malou slavnost. Při příležitosti 55. výročí finále mistrovství světa v Chile se zde konalo slavnostní odhalení pamětní desky lounskému rodákovi Ladislavu Novákovi. Iniciátorem celé akce byl lounský zastupitel Vladimír A. Hons, Martin Vostřel z lounského muzea a Jaroslav Rychtařík.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.6.2017Hudebníci big bandů si užívali festival z Rodinného stříbra
Osmnáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Česká Kamenice se v rámci programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje uskutečnil ve dnech 16. - 18. 6. 2017 v několika českých i německých městech. Festival tradičně pořádalo město Česká Kamenice, Děčín a Svaz hudebníků ČR. Festival proběhl pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a za finanční podpory kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.6.2017Bezpečnostní rada kraje pozitivně hodnotí pokles kriminality a vyšší objasněnost trestné činnosti
Bezpečnostní rada Ústeckého kraje (BRÚK) se na svém zasedání v pátek 16. června věnovala zejména roční zprávě o situaci v oblasti veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti, kterou předkládal krajský ředitel policie Jaromír Kníže, a zprávě o stavu požární ochrany za rok 2016, kterou prezentoval ředitel Hasičského záchranného sboru ÚK Roman Vyskočil. Obě tyto zprávy budou předloženy k projednání v Zastupitelstvu Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.6.2017Ústecká průmyslovka zvítězila v soutěži Kantorsport Futsal cup
Každoroční fotbalovo-futsalovou uzávěrkou školního roku bývá Kantorsport Futsal CUP 2017. I letošní ročník se neobešel bez účasti Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické, Ústí nad Labem a dalších středních škol, a i tentokráte se borci této páteřní školy snažili atakovat příčky nejvyšší. A podařilo se to!
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.6.2017Krajská zdravotní uspořádala odbornou Konferenci centrálních operačních sálů a sterilizace
Oddělení centrálních operačních sálů a sterilizace Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, uspořádalo ve dnech 8. a 9. června druhý ročník odborné konference centrálních operačních sálů a sterilizace ústecké Masarykovy nemocnice. Akce se uskutečnila v prostorách Kampusu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Záštitu nad konferencí převzal náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák. Účastníci konference vyslechli jak přednášky z chirurgických oborů, tak zkušenosti personálu centrálních operačních sálů s nemocniční sterilizací, se kterou úzce spolupracují.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.6.2017Ústecký kraj k úmrtí bývalého senátora Jaroslava Musiala
Ústecký kraj a hejtman Oldřich Bubeníček se připojují k vyjádření soustrasti s úmrtím bývalého senátora za teplický obvod pana Jaroslava Musiala. Dlouholetý politik i báňský inženýr, který působil například v Bílině či v Duchcově, zemřel dne 16. června 2017 ve věku 96 let.
Ing. Lucie Dosedělová
16.6.2017Krajský úřad prohloubí spolupráci s Institutem veřejné správy
Ve čtvrtek 15. června podepsali ředitel Krajského úřadu Ústeckého kraje (KÚÚK) Milan Zemaník a ředitel pražského Institutu veřejné správy (IVS) David Zámek memorandum o spolupráci při zajišťování vzdělávání úředníků a zaměstnanců územních samosprávných celků.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.6.2017Krajský úřad prohloubí spolupráci s Institutem veřejné správyRNDr. Zdeněk Rytíř
15.6.2017Cestou padlých hrdinů: Ruský velvyslanec navštívil Ústecký kraj
Velvyslanec Ruské federace Alexandr Zmejevskij a generální konzul Ruské federace Michail Ledeněv navštívili Ústecký kraj, kde nejdříve s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem pohovořili o aktuálních tématech a poté uctili památku obětem druhé světové války.
Mgr. Markéta Voleníková
15.6.2017Rektor Petr Konvalinka ocenil spolupráci Ústeckého kraje s ČVUT
V úterý 13. června se hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček zúčastnil na pozvání rektora Českého vysokého učení technického (ČVUT) Petra Konvalinky Zahradní slavnosti při příležitosti výročí 310 let ČVUT ve Valdštejnské zahradě v Praze.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.6.2017V Litoměřicích chtějí využívat geotermální energii
Zahájení unikátního projektu zaměřeného na výzkum a využití geotermální energie v Litoměřicích prezentovali odborníci na konferenci, která proběhla v gotických prostorách Hradu Litoměřice. Do příštího roku tak dojde v areálu bývalých Jiříkových kasáren k výstavbě vědeckovýzkumného centra, které vytvoří specializované zázemí po výzkum efektivního využívání hlubinné geotermální energie.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.6.2017Jste odpovědní? Přihlaste se do soutěže
Už jen do 20. června je možno zaslat přihlášky do soutěže o Cenu Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost (CSR), která byla vyhlášena pro firmy, obce, školy i neziskové organizace regionu letos už potřetí.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.6.2017Hudební festival Česká Kamenice: big bandy, mažoretky a účastníci pěvecké soutěže
Děčín, města ve Šluknovském výběžku a německá příhraniční města se stanou po čtyři dny, konkrétně od 15. do 18. června, místy, kde se bude konat již XVIII. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Česká Kamenice.
Bc. Vít Hnízdil
14.6.2017Žáci teplické školy oceněni na Memoriálu Hany Greenfieldové v Terezíně
V kinosále Muzea ghetta v Terezíně se uskutečnilo slavnostní předání cen vítězům 21. ročníku výtvarné a literární soutěže Memoriálu Hany Greenfieldové pro děti a mládež. Jako pocta 70. výročí vzniku Památníku Terezín se stalo tématem letošního ročníku „Je minulost stále živá?“
Bc. Vít Hnízdil
13.6.2017Rumburk se pyšní opraveným letním stadionem
Po devíti měsících oprav rumburského sportovního stadionu se zde v pondělí 12. června konalo jeho slavnostní otevření, kterého se zúčastnila kromě stovek dětí také místní rodačka a účastnice olympiády v Riu, chodkyně Anežka Drahotová.
Bc. Vít Hnízdil
12.6.2017Hudební setkání začne na Zámku Velké Březno
Deset koncertů vážné hudby a uměleckého přednesu k tomu. To je letošní nabídka v pořadí již šestých Hudebních setkání. Festival, který ponese podtitul „Za tichem s Beethovenem“, startuje v červnu a končí příští rok v březnu.
Bc. Vít Hnízdil
11.6.2017V Litoměřicích se konal velkolepý sraz hasičů z Česka i sousedních zemí
Sbory dobrovolných hasičů ze všech koutů naší vlasti a profesionální hasiči se prezentovali tisícům návštěvníků na VII. celorepublikovém srazu hasičstva spojeným s výstavou historické i současné techniky na Hasičských slavnostech Litoměřice 2017. Tato ojedinělá akce, která se koná v tříletých intervalech, je zařazena do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje a konala se pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka a za finanční podpory kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.6.2017Slavnostní podpis memoranda o spolupráci na projektu „Hasiči pro školy“
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Roman Vyskočil a ředitel Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Vít Rušar dne 10. června 2017 slavnostně podepsali memorandum o vzájemné spolupráci v oblasti preventivně výchovné činnosti prostřednictvím výchovně-vzdělávacího programu Hasiči pro školy.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.6.2017Krajská zdravotní představila v chomutovské nemocnici nejmodernější mamodiagnostické centrum
Krajská zdravotní představila v pátek 9. června v chomutovské nemocnici činnost nejnovějšího a nejmodernějšího mamodiagnostického centra v Ústeckém kraji, které vzniklo po rekonstrukci a rozšíření prostor při Radiodiagnostickém oddělení Krajské zdravotní, nemocnice Chomutov. Chomutovské mamodiagnostické centrum registruje ročně již 14 tisíc mamografických vyšetření. Během dvanácti let počet vyšetření vzrostl na téměř šestinásobek. Otevření centra se zúčastnil i náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.6.2017Zaměstnanci krajského úřadu opanovali volejbalový turnaj
Krásného výsledku dosáhlo sedm zaměstnanců Krajského úřadu Ústeckého kraje, kteří se vydali do Bíliny na 7. ročník volejbalového turnaje měst Ústeckého kraje. V konkurenci devíti týmů došel tým kraje až do finále, kde vyhrál nad týmem Varnsdorfu.
Bc. Vít Hnízdil
9.6.2017Nadační fond Veroniky Kašákové odemyká dětský potenciál
Na mosteckém magistrátu se uskutečnil seminář pro děti z dětských domovů Odemykání dětského potenciálu s koučem Janem Mühlfeitem a hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem jako hostem. Akci pořádal Nadační fond Veroniky Kašákové, který se zaměřuje právě na podporu dětí a mladistvých v dětských domovech po celé České republice.
Bc. Vít Hnízdil
9.6.2017Strážný dub z Ústí je ve finále. Bude bojovat o titul Strom roku 2017. Hlasujte!
Odborná porota vybrala Strážný dub z Ústí nad Labem mezi dvanáct finálových stromů, které se budou ucházet o vítězství v celostátní anketě Strom roku 2017. Finálové hlasování, které začne 15. června, bude zpoplatněné a jeho výtěžek navrhovatelé využijí k péči o stromy. Mezi finalisty charitativní ankety se díky svému příběhu dostal i 200 let starý dub z ulice Na Kabátě, který nominovalo město Ústí nad Labem, a jeho nominace vzešla z místní dětské výtvarné soutěže.
Mgr. Markéta Voleníková
9.6.2017Sociální a zdravotní komise si prohlédla hned několik krajských zařízení
Členové Komise sociální a zdravotní Rady Ústeckého kraje se vydali na výjezdní zasedání v příspěvkových organizacích zřizovaných Ústeckým krajem v oblasti sociální a zdravotní. Společně se podívali na chod Domova sociálních služeb v Litvínově a Kojeneckého ústavu Ústeckého kraje. Navštívili také Městskou správu sociálních služeb v Mostě.
Ing. Lucie Dosedělová
8.6.2017Krajská zdravotní uspořádala 4. Děčínské chirurgické dny
Miniinvazivní chirurgie, traumatologie, varia, sesterská sekce a videosekce byly odbornými tématy konference IV. Děčínské chirurgické dny. Dvoudenní setkání, které uspořádalo Chirurgické oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín, o. z., v prostorách Zámku Děčín, se uskutečnilo 5. a 6. června 2016. Záštitu nad akcí, jejímž odborným garantem byl primář děčínského chirurgického oddělení Jan Rejholec, převzali hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, primátorka města Děčín Marie Blažková a předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.6.2017V Ústeckém kraji bude se záchranářským vrtulníkem létat společnost DSA
Po rok a půl trvajícím sporu kolem letecké záchranky v Ústeckém kraji je konečně rozhodnuto o provozovateli. Bude jím společnost DSA, která z ústeckého heliportu vzlétá s lékařským týmem již od roku 1993. Nově by podle vyhraného výběrového řízení ministerstva zdravotnictví měla v Ústeckém kraji fungovat s leteckou záchrankou do konce roku 2020. Na ministra zdravotnictví se v uplynulých měsících právě kvůli otázkám fungování této zdravotnické služby obracel i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Ing. Lucie Dosedělová

Zobrazeno je 25 z celkem 578 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 8 9 10 11 -12- 13 14 15 16 ... 24  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2017

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu