Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Rok 2017

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 578 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 7 8 9 10 -11- 12 13 14 15 ... 24  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
30.6.2017Lázeňské Teplice se staly centrem módy, Czech Fashion Week se vydařil
Nádherná scéna na kolonádě u Domu kultury v Teplicích se stala po dva dny dějištěm velkolepé módní show Czech Fashion Week 2017. Diváci si vychutnali celkem 16 módních přehlídek, které pro lázeňské město připravili špičkoví návrháři z Čech i ze zahraničí.
Bc. Vít Hnízdil
29.6.2017Mimořádné kolo dotačního řízení v sociální oblasti
V souvislosti s navýšením finančních prostředků určených na podporu sociálních služeb přistoupil Ústecký kraj k vyhlášení mimořádného termínu pro podávání žádostí o finanční podporu od 1. 7. 2017. Finanční prostředky na dofinancování jsou určeny pouze na platy, mzdy a jejich navýšení. Podávání žádostí bude probíhat výlučně prostřednictvím aplikace IS OKsystém-poskytovatel.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.6.2017Omezení provozu na silnicích II. a III. třídy [XLSX, 21 kB]
V přiloženém souboru naleznete přehled omezení provozu na silnicích II. a III. třídy v Ústeckém kraji (stavební akce správce komunikace) v roce 2017. Aktualizace k 23.6.2017.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.6.2017Schválení akčního plánu projektu RE:START vláda zatím odložila
Akční plán Strategie hospodářské restrukturalizace znevýhodněných regionů byl v pondělí 26. června zařazen do programu jednání vlády. Akční plán připravil Úřad vládního zmocněnce spolu s Ministerstvem pro místní rozvoj a Ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci tzv. projektu RE:START. Jedná se o natolik rozsáhlý a náročný materiál, který vyžaduje více času a proto budou další jednání vlády probíhat v průběhu července.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.6.2017Kde přes léto v Ústeckém kraji narazíte na objížďky a opravy silnic? Přinášíme přehled [XLSX, 21 kB]Ing. Lucie Dosedělová
26.6.2017Krajská zdravotní zahájila v teplické nemocnici výstavbu pavilonu operačních sálů a sterilizace
Symbolickým poklepáním na základní kámen zahájila Krajská zdravotní, a. s., v Nemocnici Teplice výstavbu pavilonu pro čtyři moderní operační sály a sterilizaci. Slavnostní akt se uskutečnil v pavilonu F za účasti zástupců vedení a managementu Krajské zdravotní, hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, zástupců statutárního města Teplice, zhotovitele – firmy VW Wachal a. s., a zaměstnanců nemocnice.
Bc. Vít Hnízdil
26.6.2017V krajském kole soutěže Vesnice roku vyhrály Libochovany na Litoměřicku
Do 23. ročníku soutěže Vesnice roku 2017 se za Ústecký kraj přihlásilo pro letošní rok šestnáct obcí. Titul nejcennější – Zlatou stuhu, mohla však vyhrát jen jedna. Hodnocení provedla krajská komise a shodla se, že titul poputuje na Litoměřicko do obce Libochovany.
Bc. Vít Hnízdil
25.6.2017Olympiáda dětí a mládeže začala. Ústeckou výpravu přivedla na zahajovací ceremoniál boxerka Bytyqi
Zapálením olympijského ohně zahájila fenomenální rychlobruslařka Martina Sáblíková Olympiádu dětí a mládeže v Brně, která je soutěží krajských výprav. Ústecký kraj na ní bude reprezentovat 264 sportovců. Na jih Moravy se sjelo více než 3 600 sportovců z celé republiky.
Ing. Lucie Dosedělová
25.6.2017Velká oslava letectví na roudnické Memorial Air Show
Na letecké přehlídce ve dnech 24. – 25. června na letišti v Roudnici nad Labem se představilo mnoha tisícům diváků na padesát historických i moderních letadel a špičkoví piloti a letečtí akrobati z mnoha zemí. Letový plán byl nabitý a ve čtyřhodinovém programu v sobotu i v neděli se představily vojenské, dopravní a akrobatické letouny. Hlavním partnerem akce byl Ústecký kraj, který Memorial Air Show tradičně podporuje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.6.2017FOTOGALERIE: Návštěva prezidenta Zemského ředitelství Sasko v Ústeckém kraji
Dietrich Gökelmann, prezident Zemského ředitelství Sasko spolu s viceprezidentkou Carolin Schreck a svými kolegy zavítali do Ústeckého kraje. Během své návštěvy s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem a ředitelem krajského úřadu Milanem Zemaníkem hovořili o tématech jako přeshraniční autobusová doprava, projekt OdCom či využití elektromobilů a elektrokol v rámci kraje. Na programu jednání v prostorách hradu Hněvín v Mostě bylo také evropské napojení na vedení plynu či společné cvičení složek IZS.
Ing. Lucie Dosedělová
23.6.2017Den bezpečnosti přilákal k Labi stovky dětí
Na louce u střekovského nábřeží v Ústí nad Labem připravil Sbor dobrovolných hasičů Střekov pro předškoláky a děti z prvních tříd základních škol parádní podívanou na konec školního roku – 1. ročník Dne bezpečnosti. Asi největším lákadlem byl obří vojenský vrtulník, který v regionu pomáhal při povodních v roce 2013.
Bc. Vít Hnízdil
23.6.2017V kraji máme šikovné a kreativní učedníky řemesel
Ústecký kraj využil možnost oslovit několik středních odborných škol v kraji a společně s nimi vytvořit propagační materiály a předměty, sloužící pro potřeby prezentace Ústeckého kraje nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Jednou z těchto škol je i Střední odborná škola Litvínov-Hamr.
Bc. Vít Hnízdil
23.6.2017O přepravě produktů chemického průmyslu v Evropě se jednalo v Bruselu
Delegace Ústeckého kraje v čele s náměstkem hejtmana Stanislavem Rybákem se ve dnech 20. – 21. června zúčastnila pracovního jednání a prvního setkání politických představitelů projektových partnerů v rámci projektu ChemMultimodal v Bruselu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.6.2017Regionální tripartita posílena o nové členy
Vstup Krajské hospodářské komory a Svazu podnikatelů ve stavebnictví odsouhlasili na svém sněmu konaném 22. června členové Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje (HSR-ÚK), jejímž členem je od loňského roku také Ústecký kraj. Krajská tripartita tak rozšířila zastoupení zaměstnavatelských organizací, což podle její předsedkyně Gabriely Nekolové přispěje k intenzivnějšímu hájení zájmů podniků v regionu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.6.2017Sportovní hry Tuchořice 2017
Ve dnech 21. - 22. 6. 2017 se v areálu zámeckého parku Domova „Bez zámků“ Tuchořice konaly již tradiční Sportovní hry Tuchořice. Sportovní hry jsou setkáním mentálně postižených nejen z Ústeckého kraje. Letošních her se účastnilo deset družstev z Ústeckého a Středočeského kraje včetně dvou družstev pořádajícího Domova „Bez zámků“ Tuchořice.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.6.2017Smogová situace je odvolána
SMOGOVÁ SITUACE vyhlášená z důvodů vysokých koncentrací troposférického OZONU byla ODVOLÁNA pro území Ústeckého kraje. Smogová situace skončila 22.6.2017 v 17:37 hod.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.6.2017Hejtman přijal zlaté házenkářky Mostu i jejich mladší nástupkyně
To byla sezona na jedničku! Mostecké házenkářky se staly popáté šampionkami a po zásluze zvedly nad hlavu mistrovský titul. Velký úspěch klubu registroval hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který dívkám a realizačnímu týmu osobně poděkoval za vzornou reprezentaci kraje.
Bc. Vít Hnízdil
22.6.2017V Ústeckém kraji studují nejlepší zdravotničtí asistenti
Dvojnásobným úspěchem středních zdravotnických škol Ústeckého kraje skončila Celostátní soutěži první pomoci v Brně, která se konala ve dnech 12. – 13. června 2017. Soutěž se konala pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.6.2017Krajská zdravotní uspořádala 15. Perinatologické dny Ústeckého kraje
Gynekologicko-porodnická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní – Masarykovy nemocnice uspořádala 15. Perinatologické dny Ústeckého kraje. Odborná konference proběhla 15. – 16. června 2017 v Ostrově u Tisé na Ústecku pod záštitou náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka. Společně s přednostou kliniky Tomášem Binderem byli odbornými garanty konference také Pavel Gerych z téže kliniky a primář novorozeneckého oddělení ústecké Masarykovy nemocnice Petr Janec.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.6.2017Obec Lukavec na Litoměřicku oslaví 960 let
Obec Lukavec je sice jen jednou z obcí na Litoměřicku, ale letos mají tamní obyvatelé důvod k radosti. Tato obec kousek za Lovosicemi totiž letos slaví 960 let od její první zmínky. A další jubileum je také kulaté. Fotbalový klub SK Lukavec byl založen přesně před 90 lety.
Bc. Vít Hnízdil
21.6.2017K 500. výročí mosteckého kostela pojede z Prahy do Mostu příležitostná vlaková pošta
Sběratelé známek, pozor! Česká pošta představila ve středu 21. června novou příležitostnou poštovní známku, která nese motivy kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Letos uplynulo přesně 500 let, co byla zahájena stavba kostela.
Bc. Vít Hnízdil
20.6.2017Byla vyhlášena smogová situace z důvodu vysokých koncentrací troposférického ozonu
Pro území Ústeckého kraje byla Českým hydrometeorologickým ústavem dne 20. 6. 2017 v 14:47 hodin vyhlášena smogová situace z důvodu vysokých koncentrací troposférického (přízemního) ozonu. Na jedné stanici reprezentativní pro uvedené území došlo u troposférického ozonu k překročení informativní prahové hodnoty 180 mikrogramů na metr krychlový (20. 6. 2017 ve 12 hodin na stanici Teplice bylo naměřeno 184,7 mikrogramů na metr krychlový). Platnost do odvolání. Překročení informativní prahové hodnoty a trvání smogové situace se zítra nepředpokládá. Přečtěte si níže informace pro veřejnost.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.6.2017Z jednání komise pro zahraniční vztahy Rady Ústeckého kraje
Komise pro zahraniční vztahy Rady Ústeckého kraje se v první polovině června sešla již potřetí. Jejím hlavním úkolem je dávat podněty pro aktivity kraje na regionální a zahraniční úrovni. Členové komise aktuálně pracují na aktualizaci stávající koncepce pro rozvoj vnějších a mezinárodních styků, která byla vytvořena již před několika lety. V současnosti Ústecký kraj spolupracuje především s regiony ve střední a východní Evropě. Těžiště aktivit leží v přeshraniční kooperaci se Saskem.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.6.2017Dobroměřice hostily turnaj ve fotbale, vyhráli kluci z Prahy
V sobotu 17. června se v Dobroměřicích uskutečnil šestý ročník turnaje „O putovní pohár hejtmana Ústeckého kraje“ za účasti osmnácti týmů s celých Čech. Turnaj se odehrál na třech hřištích. Po celý den panovala dobrá nálada a optimální počasí.
Bc. Vít Hnízdil
19.6.2017Výstavba Labské stezky u Velkých Žernosek je v plném proudu
Výstavba dalšího nového úseku Labské stezky v destinaci České středohoří je v plném proudu. Stavba je financováno z rozpočtu Ústeckého kraje a měla by být dokončena do konce září letošního roku. Návštěvníci tak budou moci využít dalšího úseku plnohodnoté cyklostezky, která propojí přístaviště Velké Žernoseky s úsekem Labské stezky vedoucím mezi řekou Labe a železniční tratí.
Ing. Lucie Dosedělová

Zobrazeno je 25 z celkem 578 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 7 8 9 10 -11- 12 13 14 15 ... 24  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2017

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu