Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Rok 2017

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 578 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 6 7 8 9 -10- 11 12 13 14 ... 24  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
24.7.2017Hejtman přijal osobní pozvání do Libochovan na vyhlášení Vesnice roku
Letošním vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku jsou Libochovany na Litoměřicku. Zlatou stuhu si převezme starostka Miroslava Vencláková 18. srpna, která spolu s místostarostkou Eliškou Pláničkovou osobně pozvala na slavnostní vyhlášení vítězů hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
Mgr. Markéta Voleníková
23.7.2017V Mukově vzpomněli pietním aktem na americké hrdiny
Vzpomínkové akce u příležitosti 73. výročí sestřelení amerických letců při náletech na teplický region v průběhu 2. světové války se v sobotu 22. července v Mukově nedaleko Bíliny spolu se zástupci řady institucí zúčastnil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Bc. Vít Hnízdil
21.7.2017Hejtman obdržel unikátní sbírku Palackého Dějin národa českého v Čechách a v Moravě
Vlastimil Svoboda a Jaroslav Havel z Ottova nakladatelství v Praze přinesli hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichu Bubeníčkovi pětidílné stěžejní dílo české historiografie Dějiny národa českého v Čechách a v Moravě od Františka Palackého, ve kterém byla poprvé formulována filozofie českých dějin a idea českého národa.
Bc. Vít Hnízdil
21.7.2017Jednání o převodu Lužické nemocnice budou dál pokračovat, Rumburk provádí důkladný audit
Rumburské nemocnici svitne naděje na lepší zítřky. Na půdě Krajského úřadu Ústeckého kraje podepsal dne 20. července hejtman Oldřich Bubeníček (za Ústecký kraj) se starostou města Rumburk Jaroslavem Sykáčkem Memorandum o zajištění zdravotních služeb ve Šluknovském výběžku společností Lužická nemocnice a poliklinika, a. s. Akce se zúčastnil také Stanislav Rybák, náměstek hejtmana, Petr Severa, vedoucí odboru zdravotnictví a Karel Schäfer, předseda představenstva Lužické nemocnice a polikliniky.
Ing. Lucie Dosedělová
20.7.2017Hejtman přijal návštěvu dětí z Kiržače
Celkem 17 dětí z ruské Kiržače ve Vladimirské oblasti zavítalo v rámci partnerské spolupráce města Rumburk a Kiržač do Ústeckého kraje. Na krajském úřadu v Ústí nad Labem je přijal také hejtman Oldřich Bubeníček, který jim krátce představil Ústecký kraj a s ním spojené zajímavosti i osobnosti.
Mgr. Markéta Voleníková
20.7.2017Spolupráce partnerských regionů Ústecký kraj a Powiat Ostróda stvrzena další smlouvou
V roce 2014 podepsal Ústecký kraj Smlouvu o spolupráci mezi okresem Ostróda a Ústeckým krajem. Spolupráce mezi těmito regiony je realizována především v oblasti regionálního rozvoje a cestovního ruchu.
Bc. Vít Hnízdil
19.7.2017Ústecký kraj požádá ministerstvo o dotaci na mzdy sester, s postupem ministerstva ovšem nesouhlasí
Rada Ústeckého kraje dnes rozhodla o podání žádosti o poskytnutí státní dotace na financování zvýšení odměňování zdravotnických pracovníků bez dohledu pracujících ve směnném nebo nepřetržitém provozu v rámci dotačního programu MZČR Dotační program ke stabilizaci vybraných zdravotnických nelékařských pracovníků ve směnném provozu.
Ing. Lucie Dosedělová
19.7.2017V libochovickém domově důchodců oslavili životní jubileum
V Domově důchodců v Libochovicích (součást Centra sociální pomoci Litoměřice), příspěvková organizace Ústeckého kraje, oslavila v neděli 16. července své životní jubileum 95 let Bohunka Trefná, která své aktivní roky prožila s dětmi jako paní učitelka na základních školách.
Mgr. Markéta Voleníková
18.7.2017V Terezíně se bude konat koncert vážné hudby věnovaný Mahlerovi
Koncem srpna startuje v Praze a v Terezíně kulturní akce s názvem Hudební festival Gustav Mahler a Terezínští skladatelé 2017 – 2025. Organizátoři této nevšední kulturní akce si přejí, aby duchovní bohatství tkvělo v myšlence věčné naděje. Festival se uskuteční pod záštitou Ministerstva kultury České republiky a Ústeckého kraje.
Bc. Vít Hnízdil
12.7.2017Velvyslanec Státu Palestina navštívil Ústecký kraj
Ve středu 12. července navštívil Krajský úřad Ústeckého kraje velvyslanec Státu Palestina v České republice Khaled Alattrash, kde se setkal s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Mezi projednávanými tématy zazněla snaha o spolupráci především v oblasti kultury, turistiky, a také snaha o pokračování bilaterálních vztahů mezi Českem a právě státem, vyhlášeným roku 1988.
Bc. Vít Hnízdil
12.7.2017Čínská státní televize natáčela v Ústeckém kraji
Ústecký kraj se podařilo zařadit do natáčecího plánu čínské televize CCTV6, která od 30. června do 11. července natáčela v České republice další pokračování svého úspěšného programu. Podařilo se tak díky spolupráci s paní ředitelkou Noemi Benešovou-Guerrero, která vede Zahraniční zastoupení Agentury CzechTourism v Číně.
Mgr. Markéta Voleníková
12.7.2017Koulařská elita v Ústí. Rekord mítinku odolal
Loňský rekord Nigerijce Mozii nebyl překonán. I tak byl třináctý ročník Grand Prix Ústí nad Labem velmi povedený a diváci zhlédli na Městském stadionu šest vrhů za dvacetimetrovou hranici.
Bc. Vít Hnízdil
12.7.2017Pražští OLDstars opět zaplní roudnický klášter studentským divadlem
Druhý červencový víkend letošních prázdnin se stovka pražských studentů, sdružená v umělecké skupině OLDstars, nastěhuje do Augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem. Svým již 4. benefičním divadelním festivalem „OLDstars on the ROUD“ podpoří významnou kulturní památku. Akce proběhne pod záštitou radní pro kulturu Jitky Sachetové.
Mgr. Markéta Voleníková
12.7.2017Film Krajina mého srdce měl premiéru v Kadani
Strhující filmový příběh krajiny podél Ohře, který pro Destinační agenturu Dolní Poohří natočil filmař Jaromír Malý, měl premiéru na kadaňském Mírovém náměstí v pondělí 10. července. Agentura nyní jedná s Kinematografem bratří Čadíků, který brázdí s českými filmy města v Poohří, aby snímek Krajina mého srdce viděli diváci i na dalších místech.
Mgr. Markéta Voleníková
11.7.2017Již po desáté se soutěžilo o značku nejlepší potravinářský výrobek kraje Přemysla Oráče
Ústecký kraj dne 11. července vyhodnotil vítěze, nové nositele krajské prestižní značky „Nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje – kraje Přemysla Oráče“. Dvě odborné komise ocenily celkem 14 výrobků z Ústeckého kraje s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi. O tuto značku se letos ucházelo 231 výrobků od 46 výrobců, což je nejvíce výrobků z krajů v rámci celé ČR.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.7.2017O Regionální potraviny se soutěžilo i v Ústeckém kraji
Ústecký kraj získal své vítěze v soutěži o Regionální potravinu už poosmé. Hodnotitelská komise to neměla lehké. Jedná se totiž o kraj, kde se o značku kvality v rámci celé České republiky uchází již tradičně největší počet výrobků. Letos jich bylo 224 od 43 výrobců, největší zájem byl v kategorii Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas. Ať je výrobků sebevíc, vítězem se může stát jenom devět z nich.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.7.2017Stát investuje miliardy do zlepšení situace v Ústeckém, Moravskoslezském a Karlovarském kraji
Vláda v pondělí 10. července schválila Akční plán Strategie hospodářské restrukturalizace znevýhodněných regionů, který připravil Úřad vládního zmocněnce spolu s Ministerstvem pro místní rozvoj a Ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci tzv. projektu RESTART. Schválená opatření pomohou Ústeckému, Karlovarskému a Moravskoslezskému kraji nastartovat hospodářskou i sociální změnu po útlumu tradičních průmyslových oborů. Na realizaci jednotlivých opatření stát vyčlení do roku 2030 částku zhruba ve výši 42 miliard korun.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.7.2017Americká radost na Tour de Feminin 2017
Jubilejní třicátý ročník cyklistického závodu v okolí Šluknovského výběžku Tour de Feminin 2017 skončil v neděli 9. července pátou etapou v centru Krásné Lípy. Cílem jako první projela Francouzka Labousová. Z celkového prvenství se však radovala Američanka Winderová.
Bc. Vít Hnízdil
4.7.2017Krajský úřad bude ve dnech 5. až 7. července uzavřen
Od středy 5. července do pátku 7. července bude Krajský úřad v Ústí nad Labem uzavřen z důvodu státních svátků a nařízené dovolené. V pátek 7. července bude do 12 hodin k dispozici podatelna, ovšem jen pro příjem pošty. Od pondělí 10. července bude úřad pracovat opět v běžném režimu.
Mgr. Markéta Voleníková
4.7.2017Srbové na praxi v Ústeckém kraji
Ústecký kraj již několik let úzce spolupracuje s regionem Jižního Banátu na projektech rozvojové spolupráce. Cílem letošního projektu je správně nastavit a zahájit proces založení místní akční skupiny v regionu Vršac na základě přenosu know-how místních akčních skupin Ústeckého kraje a podpořit kontakt mezi subjekty na české a srbské straně v oblasti zemědělství a rozvoje venkova.
Mgr. Markéta Voleníková
4.7.2017Ústecký kraj recyklací elektrospotřebičů výrazně ulevil životnímu prostředí
Z Certifikátu Environmentálního vyúčtování společnosti ASEKOL vyplývá, že občané našeho kraje v loňském roce vytřídili 32 521 televizí, 9 437 monitorů a 375 101 kg drobných spotřebičů. Tím jsme uspořili 14 695 MWh elektřiny, 772 514 litrů ropy, 66 866 kubických metrů vody a 602 tun primárních surovin. Navíc jsme snížili emise skleníkových plynů o 3 137 tun oxidu uhličitého ekv., a produkci nebezpečných odpadů o 13 882 tun.
RNDr. Zdeněk Rytíř
3.7.2017Fakulta výrobních technologií a managementu mění název
Dne 16. 6. 2017 vstoupila v platnost změna Statutu Univerzity J. E. Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem týkající se přejmenování dosavadní Fakulty výrobních technologií a managementu UJEP. Nově ponese název Fakulta strojního inženýrství UJEP (FSI).
RNDr. Zdeněk Rytíř
3.7.2017Chomutovské gymnázium se těší z nové jídelny
Ve čtvrtek 29. června se chomutovské gymnázium po 85 letech dočkalo slavnostního otevření školní jídelny, kterého se za Ústecký kraj zúčastnili radní pro oblast investic a majetku Ladislav Drlý a předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Radmila Krastenicsová.
Mgr. Markéta Voleníková
30.6.2017Vítězové ankety Středoškolský student národnostních menšin převzali na kraji ocenění
V předvečer začátku prázdnin se v konferenčním sále Krajského úřadu Ústeckého kraje konalo slavnostní vyhodnocení ankety Středoškolský student národnostních menšin žijících v Ústeckém kraji školního roku 2016/2017. Anketu vyhlásil Výbor pro národnostní menšiny Zastupitelstva Ústeckého kraje.
Bc. Vít Hnízdil
30.6.2017Smlouva mezi Zakarpatskou oblastí a Ústeckým krajem nabízí pestrou spolupráci
Ve dnech 27. – 30. června uskutečnil hejtman Ústeckého kraje návštěvu Zakarpatské oblasti na Ukrajině. Hlavním bodem programu bylo jednání s představiteli Zakarpatské oblastní rady v Užhorodu a podpis smlouvy o spolupráci mezi Zakarpatskou oblastní radou a Ústeckým krajem. Za ukrajinskou stranu smlouvu podepsal předseda rady Michajlo Rivis, za Ústecký kraj pak hejtman Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 578 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 6 7 8 9 -10- 11 12 13 14 ... 24  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2017

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu