Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovaceCesta: Titulní stránka > Rada pro vědu, výzkum, vývoj a inovace

 

Rok 2017

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 565 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 23  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
8.10.2017Terezín si připomněl výročí založení pevnostního města
Tradiční Josefínské slavnosti v Terezíně pořádané u příležitosti výročí založení města a pevnosti Terezín patří mezi největší historické slavnosti situované do doby 18. století v Evropě. Jde o připomínku slavné historie Terezína. Tato akce patří do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Nejen proto přijel tuto akci podpořit také náměstek hejtmana Stanislav Rybák a radní Jitka Sachetová.
Mgr. Markéta Voleníková
8.10.2017Dobrovolní hasiči soutěžili o putovní pohár hejtmana Ústeckého kraje
Na oprámu ve Varvažově na Ústecku se v sobotu 7. října uskutečnil v pořadí již V. ročník Memoriálu Pavla Doubravy v netradičních hasičských disciplínách. Soutěž je pojmenovaná po zesnulém krajském starostovi dobrovolných hasičů a především kamarádovi a skvělém člověku s velkým srdcem, Pavlu Doubravovi.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.10.2017Prezident České republiky ukončil návštěvu kraje ve Šluknovském výběžku
Poslední den oficiální návštěvy kraje zamířil Miloš Zeman do Šluknovského výběžku. Nejdříve se v téměř šestitisícovém Šluknově setkal se starostkou Evou Džumanovou, představiteli města a pohovořil i s občany. Návštěvu zakončil pracovním obědem s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem v restauraci Dymník u Rumburku, kde také proběhla závěrečná tisková konference.
Mgr. Markéta Voleníková
5.10.2017Rodačka z Varnsdorfu oslavila sté narozeniny
Jsou životní jubilea, která si zaslouží obdiv a sté narozeniny v životě člověka mezi ně jistě patří. Toto krásné výročí oslavila 30. září Charlotta Vymětalová z Domova pro seniory Šluknov. Popřát jí přijel zástupce zřizovatele, tedy Ústeckého kraje, předseda Výboru pro zdravotnictví Pavel Csonka a také vedení města Varnsdorf, kde strávila jubilantka většinu života.
Bc. Vít Hnízdil
5.10.2017Prezident debatoval v Dubí, Chomutově a Žatci – ve školách i na náměstích
Druhý den své oficiální návštěvy Ústeckého kraje prezident České republiky Miloš Zeman zahájil v Dubí, kde se nejdříve sešel s představiteli města a poté diskutoval s občany. Dále prezident v doprovodu hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka pokračoval do Chomutova a den zakončil v Žatci.
Bc. Vít Hnízdil
4.10.2017Prezident Miloš Zeman sklidil potlesk seniorů v mosteckém divadle
Vyhlášení dalšího ročníku talentové soutěže Senior Art 2017 proběhlo v mosteckém divadle za účasti hejtmana Oldřicha Bubeníčka, primátora Mostu Jana Paparegy a prezidenta ČR Miloše Zemana, který v rámci své oficiální návštěvy Ústeckého kraje předal ceny vítězům.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.10.2017Město Bílina přivítalo prezidenta republiky
První den prezident České republiky Miloš Zeman spolu Oldřichem Bubeníčkem po přivítání na krajském úřadě v Ústí nad Labem pokračovali do Bíliny. V Bílině prezident společně poobědval s poslanci a senátory zvolenými za Ústecký kraj, kteří zhodnotili své uplynulé funkční období. Poté krátce pohovořil s vedením Bíliny o hospodaření města, jeho investicích a aktuálních tématech.
RNDr. Zdeněk Rytíř
3.10.2017Začala třídenní návštěva prezidenta Miloše Zemana v Ústeckém kraji
V úterý 3. října zahájil dopoledne svou třídenní návštěvu Ústeckého kraje prezident České republiky Miloš Zeman. Úterý stráví v Bílině a v Mostě. Postupně během dalších dvou dnů navštíví i Lounsko, Chomutovsko i Děčínsko. Návštěvu zakončí prezident Miloš Zeman ve čtvrtek ve Šluknovském výběžku.
Bc. Vít Hnízdil
3.10.2017Oslava Mezinárodního dne seniorů se v Mostě stala tradicí
V předvečer Dne seniorů, který připadá na 1. října, se na mosteckém náměstí již potřetí setkali senioři z Mostu i celého kraje na veřejných oslavách jejich mezinárodního svátku. Akci uspořádala Krajská rada seniorů a konala se pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, který se oslav osobně zúčastnil.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.9.2017Chomutovská škola získala díky poradenskému pracovišti RaDoSt ocenění
Dne 21. září 2017 se v Praze konala konference Národní ceny kariérového poradenství. Konference představuje finále soutěže o Národní cenu kariérového poradenství. V letošním roce se o hlavní cenu utkalo 35 organizací, které působí v oblasti poradenských služeb a které se do finále kvalifikovaly z národního předkola.
Bc. Vít Hnízdil
27.9.2017Ústecký kraj připravuje nový záměr rozvoje sportovních a volnočasových aktivit
Už od ledna 2018 bude povinný nový strategický dokument, který ukáže jakým směrem ve sportu, i v rámci volného času se budou kraje ubírat. Radní kraje na svém březnovém zasedání pověřili Komisi pro sport a volný čas Rady Ústeckého kraje, aby právě za tímto účelem navázala spolupráci s Ústeckou krajskou organizací České unie sportu a společnými silami materiál připravili. A to včetně vyhodnocení stávajícího stavu.
Ing. Lucie Dosedělová
28.9.2017Uzavření úřadu v pátek 29. září 2017
Upozorňujeme na uzavření krajského úřadu v pátek 29. září 2017 a to z provozních důvodů. Uzavření se týká všech čtyř budov úřadu včetně podatelny. V pondělí 2. října bude již úřad otevřen podle úředních hodin. Děkujeme za pochopení
Ing. Lucie Dosedělová
26.9.2017Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost předány vítězům
Součástí 1. Sociálního fóra Ústeckého kraje konaného dne 25. Září bylo i slavnostní vyhlášení výsledků 3. ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost. Ceny vítězům v jednotlivých kategoriích předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a jeho 1. náměstek Martin Klika.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.9.2017Premiéra sociálního fóra Ústeckého kraje
První odborná konference zaměřená na sociální problematiku regionu se uskutečnila 25. září v krajském městě pod názvem 1. Sociální fórum Ústeckého kraje. Organizátorem byla spolu s krajem Hospodářská a sociální rada ÚK, partnerem pak byl Pakt zaměstnanosti ÚK. Akce se uskutečnila pod záštitou MPSV ČR.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.9.2017Krajští hasiči přivezli ze Světových her sedm medailí
Čtyřem hasičům z HZSÚK se povedl na Světových hrách Police and Fire World Games 2017 v Los Angeles heroický výkon. Na vrcholné akci, která se koná jednou za dva roky, posbírali celkem sedm cenných kovů.
Bc. Vít Hnízdil
25.9.2017Mladíci anglického Liverpoolu vyhráli Albim Cup 2017
To byla jízda! Šestnáctiletí fotbalisté Liverpoolu FC na 12. ročníku Albim Cupu nedostali za celý turnaj ani jednu branku a po roce tak mohli zvednout nad hlavu cenu za první místo. Tu jim předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček; akce proběhla pod záštitou právě Ústeckého kraje.
Bc. Vít Hnízdil
23.9.2017Dobrovolní hasiči převzali techniku od Ústeckého kraje. Zlepší se tak dále jejich připravenost na řešení mimořádných událostí
Jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí (JSDHO) a Krajské sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SHČMS) převzaly od Ústeckého kraje technické vybavení v celkové hodnotě téměř 7,5 milionu korun. Stalo se tak u příležitosti finále hasičských soutěží „TOHATSU FIRE CUP 2017“ a „STIMAX CUP 2017“ v Děčíně v sobotu 23. září. Záštitu nad finále soutěží převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který se osobně předání darů zástupcům obcí, JSDHO a SHČMS zúčastnil. Připravujeme fotogalerii.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.9.2017Hejtman přivítal mladé fotbalisty věhlasného klubu Liverpool FC
Ještě, než začne v krajské metropoli a v Modré u Děčína dvanáctý ročník mládežnického fotbalového turnaje Albim Cup (kategorie U 16), přivítal na úřadě hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček společně s náměstkem pro sport Petrem Šmídem loňského vítěze turnaje; tým Liverpool FC.
Bc. Vít Hnízdil
22.9.2017Bezpečnostní rada Ústeckého kraje projednala zásadní informace v oblasti bezpečnosti
Ústecký kraj a krajský úřad hrají významnou roli v bezpečnostním systému České republiky – jsou důležitými spolupracovníky mezi obcemi a vrcholnými orgány státu. Krajský úřad jako vykonavatel přenesené působnosti působí jako nepostradatelná část při krizovém plánování, metodické a kontrolní činnosti vůči občanům a obcím. Prioritou kraje v oblasti krizového řízení je především udržitelné bezpečí a připravenost kraje a krajského úřadu na řešení mimořádných událostí a krizových situací.
Mgr. Markéta Voleníková
22.9.2017Zvyšování kvalifikace absolventů středních škol v Srbsku i spolupráce v cestovním ruchu. Ústecký kraj navštívil Srbskou republiku
Prezident Autonomní oblasti Vojvodina v Novém Sadu Igor Mirovič přivítal osobně krajskou delegaci v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem v budově tamní vlády. Spolupráce se Srbskou republikou začala pro Ústecký kraj již v roce 2010. Po společných úspěšných projektech převážně v oblasti zdravotnictví či krizové komunikaci u přírodních katastrof teď čeká oba partnery další rozsáhlá akce. Právě projekt, který má zvýšit odbornou kvalifikaci absolventů středních škol v Srbsku, byl hlavním bodem jednání delegace Ústeckého kraje a představitelů oblasti Vojvodina. Obě strany navíc připravily memorandum o spolupráci, které má prohloubit a stvrdit dlouhodobé vztahy.
Ing. Lucie Dosedělová
22.9.2017Závod v Dubí se pyšní novou sklářskou vanou, urychlí výrobu
Nejmodernější technologie, hlavně zbrusu novou vanu na tavení skla, uvedla do provozu v závodu v Dubí na Teplicku americká společnost O-I Manufacturing (Owens-Illinois, Inc.). Má zlepšit a hlavně zrychlit výrobu čirých lahví a sklenic, kterých se ve zdejším závodě vyrobí 600 tisíc kusů denně.
Bc. Vít Hnízdil
22.9.2017Převzetí Lužické nemocnice v Rumburku
ODPOVĚĎ pro Kristiána Šujana, 1.9.2017
Mgr. Markéta Voleníková
22.9.2017Dálnice D7 Praha – Chomutov
ODPOVĚĎ pro Petra Kinšta, Žatecký a Lounský deník, 31.8.2017
Mgr. Markéta Voleníková
22.9.2017Rekonstrukce mostu E. Beneše v Ústí nad Labem
ODPOVĚĎ pro Zuzanu Mendlovou, MF Dnes, 30.8.2017
Mgr. Markéta Voleníková
22.9.2017Billboardy u silnic
ODPOVĚĎ pro Kristiána Šujana, Ústecký deník, 30.8.2017
Mgr. Markéta Voleníková

Zobrazeno je 25 z celkem 565 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 23  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2017

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu