Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 8 -9- 10 11 12 13  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
10.5.2016Chomutovská střední škola nabízí žákům ty nejmodernější stroje a zařízení
Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov (SŠTGA) zahájila v pondělí 9. května slavnostně provoz nových CNC soustruhů a nového vybavení strojních dílen a provoz nově zrekonstruovaných pracovišť odborného výcviku gastrooborů. Na slavnostní akci pozval hejtmana Oldřicha Bubeníčka a další významné hosty ředitel školy Václav Sailer. SŠTGA patří mezi Páteřní školy Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.5.2016FOTOGALERIE: Záchranáři z celého kraje obsadili Ostrov, vyhrála posádka z Bíliny
Opilec za volantem s unesenou stopařkou v kufru nabouraného auta, noční výbuch v kempu, nehoda sanitky nebo topící se rybář. Nejen s takovými situacemi si museli poradit záchranáři s celého Ústeckého kraje. I letos se na Ostrově u Tisé konalo velké cvičení všech složek integrovaného záchranného systému. Dvoudenní scénář byl do poslední chvíle maximálně utajen. Hlavní bylo zjistit, jak si posádky poradí s nenadálými úkoly ve složitém terénu. Na prvním místě nakonec skončila posádka z Bíliny, na druhém místě se umístili záchranáři z Kadaně a třetí příčka putuje do Ústí nad Labem.
Ing. Lucie Dosedělová
9.5.2016Po části Labské stezky se v létě nesvezete
Od 1. června 2016 bude během celého léta neprůjezdná Labská stezka mezi Čertovou Vodou a Dolním Žlebem u Děčína. Uzavírku Labské stezky a evropské cyklotrasy EuroVelo 7 si vynutila oprava silnice do Dolního Žlebu.
Ing. Lucie Dosedělová
9.5.2016Krásný Dvůr: Hejtman uctil památku padlých a setkal se s volyňskými Čechy
Při příležitosti každoročního setkání volyňských Čechů v Krásném Dvoře se uskutečnil pietní akt k připomínce konce druhé světové války a obětí, které si tento vojenský konflikt vyžádal. Společně zavzpomínat přijel také hejtman Oldřich Bubeníček. Památník prošel v loňském roce kompletní rekonstrukcí. Ústecký kraj přispěl na revitalizaci okolí památníku z Fondu ÚK částkou ve výši 60 tisíc korun.
Mgr. Markéta Voleníková
6.5.2016Komise zhodnotila žádosti jednotek sboru dobrovolných hasičů, složek IZS a spolků
Ústecký kraj letos poskytne účelové dotace vybraným žadatelům v rámci Programu na podporu nové techniky, výstavby požárních zbrojnic pro jednotky SDH a podporu spolků a veřejně prospěšných organizací působících na poli požární ochrany, ochrany obyvatelstva a ostatních složek IZS („Program“). Předpokládaný celkový objem peněžních prostředků vyčleněných v rozpočtu kraje na podporu Programu je 11 milionů korun.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.5.2016Delegace Zakarpatské oblasti Ukrajiny v Ústeckém kraji
Ve čtvrtek 5. května navštívila delegace v čele s předsedou oblastní rady ukrajinské Zakarpatské oblasti Michailem Rivisem Ústecký kraj. Představitelé Zakarpatské oblasti se setkali i s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a se zástupci firem, které projevují zájem o spolupráci. Delegace také navštívila Elektrárnu Ledvice a Lázně Teplice.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.5.2016Svět vědy se opět představil středoškolákům na Fakultě životního prostředí UJEP
Letos se opět v Ústí nad Labem konala tzv. intenzivní škola na Fakultě životního prostředí UJEP. Jedná se o projekt Ústavu informatiky AV ČR „Vědci do středních škol 2016“, který přibližuje studentům středních škol a jejich pedagogům svět vědy prostřednictvím třídenních setkání s předními českými odborníky z mnoha různých oborů.
Mgr. Markéta Voleníková
5.5.2016Modré putování 2016 na Šluknovsku
Kolem posledního květnového víkendu, přesněji od 27. do 30. května 2016, se ve Šluknovském výběžku uskuteční 3. ročník poznávacího relaxačního pochodu nazvaného „Modré putování“. Během čtyř dní jeho účastníci obejdou celé Šluknovsko a navštíví přitom řadu zajímavých míst tohoto neprávem opomíjeného regionu, kterému se od loňska též nově přezdívá Severní království.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.5.2016Jízdní řády nostalgických turistických linek nově v infocentrech
Informační skládačky s jízdními řády turistických nostalgických linek jsou veřejnosti nově k dispozici už ve většině z 19 informačních kanceláří dopravců Dopravy Ústeckého kraje (DÚK). Žádat je můžete i v turistických informačních centrech v kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.5.2016Česká federace Spastic Handicap ocenila nejlepší sportovce, trenéry a osobnosti roku 2015
Již po dvaadvacáté proběhlo udílení cen nejlepším sportovcům, trenérům a osobnostem za rok 2015 České federace Spastic Handicap (ČFSH). Slavnostního oceňování v Dubí se zúčastnil starosta města Petr Pípal a hejtman Oldřich Bubeníček, který také předsedovi ČFSH Ondřeji Sejpkovi předal vlajku Ústeckého kraje pro reprezentaci kraje na sportovních soutěžích a symbolický šek na 925 tisíc korun pro TJ ZP Nola Teplice na pořízení vozu VW Crafter pro Paralympijský tým Ústeckého kraje.
Mgr. Markéta Voleníková
5.5.2016Tištěné jízdní řády Dopravy Ústeckého kraje
Veřejností dlouho očekávané tištěné jízdní řády veřejné dopravy linek Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) pro rok 2016 budou v aktualizované podobě k dispozici od června v informačních kancelářích dopravců DÚK a ve vybraných turistických informačních centrech v kraji. V publikaci o rozsahu 402 stran naleznete jízdní řády 164 autobusových linek, 31 železničních linek, 5 nostalgických turistických železničních linek a 1 lodní turistické linky DÚK. Součástí je i mapka železnic nebo zjednodušené informace o tarifu DÚK. K brožovaným jízdním řádům je přiložena mapa krajské veřejné dopravy.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.5.2016Hospodaření kraje za uplynulý rok je podle Ministerstva financí bez výhrad
Hejtman Oldřich Bubeníček dnes převzal z rukou kontrolorek Ministerstva financí Zprávu o výsledku přezkoumání hospodaření Ústeckého kraje za rok 2015 s výrokem „bez výhrad“. Zpráva bude součástí schvalování závěrečného účtu a účetní závěrky Ústeckého kraje za rok2015 na červnovém zasedání krajského zastupitelstva.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.5.2016V Jimlíně ocenili nejlepší rybářské recepty
Přesně 58 receptů poslaly děti z celého Ústeckého kraje do soutěže o nejlepší rybí pokrm. Porota nakonec všechny ochutnala, vyhodnotila a vy je nyní najdete ve speciální rybí kuchařce. Tu o víkendu děti společně s náměstkyní hejtmana Ústeckého kraje Janou Vaňhovou a vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Monikou Zeman pokřtily na zámku Nový hrad v Jimlíně. Spolu s prvním náměstkem hejtmana Stanislavem Rybákem a předsedou Českého rybářského svazu Milošem Urychem pak předali všem tvůrcům receptů věcné ceny.
Ing. Lucie Dosedělová
3.5.2016Dopravní snídaně s Besipem v Ústí nad Labem
Konferenční sál ústeckého hotelu Clarion hostil již 4. ročník Dopravní snídaně s Besipem. Jedná se o konferenci, kde se setkávají špičkoví odborníci na dopravní infrastrukturu zabývajících se problematikou bezpečnosti na komunikacích. Na konferenci promluvil krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek, ředitel Besipu Martin Farář a řada významných odborníků. Tuto akci zaštítil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Mgr. Markéta Voleníková
3.5.2016Cyklistická sezóna 2016 začala naplno i pro autobusy DÚK
Od prvomájového víkendu začala naplno cyklistická sezóna i pro autobusy Dopravy Ústeckého kraje (DÚK). Jízdní kola se začala přepravovat na dalších 20 linkách, většinou do horských oblastí. Rozšířila se tak dosavadní cyklistická nabídka 15 linek, které kola vozí už od Velikonoc. Přeprava jízdních kol cyklovleky nebo nástavbami na zelených autobusech DÚK bude v provozu po celou cyklistickou sezónu - v horských oblastech do 2. října a v nížinách až do 30. října.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.4.2016Od 1. května bude po 13 měsících rekonstrukce opět otevřen litoměřický Tyršův most
Už od začátku května se řidiči na Litoměřicku dočkají otevření Tyršova mostu na silnici I/15. Na svou trasu přes most se vrací i šest regionálních linek Dopravy Ústeckého kraje, jedna linka MHD Litoměřice a také několik komerčních dálkových linek. Končí tak výlukové jízdní řády nejen na přímo dotčených linkách, ale díky provázanosti i na řadě dalších linek v okolí Litoměřic. Tyršův most byl kvůli rekonstrukci uzavřen od 1. dubna loňského roku.
Ing. Lucie Dosedělová
29.4.2016Ústecký kraj zabodoval v soutěži Zlatý středník
Hned dvě nominace se podařilo proměnit Krajskému úřadu Ústeckého kraje v soutěži Zlatý středník. Ceny, kde se každoročně hodnotí nejlepší firemní periodická i neperiodická média vyhlásil PR Klub již počtrnácté. Do Ústeckého kraje putuje třetí místo za výroční zprávu roku 2014 a druhé místo patří grafickému manuálu Her VII. zimní olympiády dětí a mládeže. Mezi 127 přihlášených periodik rozdala odborná porota ceny hned ve 14 kategoriích.
Ing. Lucie Dosedělová
28.4.2016V Krupce uctili památku obětí pochodu smrti
Uctění památky 313 obětí pochodu smrti se v rámci pietního aktu v Krupce Na Prokopce zúčastnil vedle řady pozvaných také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Květiny položil spolu se zástupci velvyslanectví všech států zúčastněných v bojích 2. světové války, místopředsedou senátu Zdeňkem Škromachem, představiteli vlády i Parlamentu České republiky, dobrovolných organizací regionu i předních ekumenických reprezentantů kraje.
Ing. Marie Logrová
28.4.2016Úvěrová smlouva kraji zajistí financování projektů programovacího období EU 2014-2020
Hejtman kraje dnes podepsal smlouvu o úvěrovém rámci mezi Ústeckým krajem a Českou spořitelnou. Ta vzešla z veřejné zakázky na služby s názvem „Poskytnutí úvěrového rámce ve výši 600 000 000 Kč pro Ústecký kraj na období 2016-2023“. O uzavření smlouvy rozhodlo Zastupitelstvo Ústeckého kraje dne 25. 4. 2016.
RNDr. Zdeněk Rytíř
28.4.2016Běloruská delegace navštívila nemocnici, rehabilitační centrum i minipivovar
Na třídenní návštěvu zavítala do Ústeckého kraje delegace z Běloruska, se kterým náš kraj již několik let spolupracuje. Zástupci Běloruska se setkali s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem, významnými podnikateli z našeho regionu, navštívili ústeckou Masarykovu nemocnici a na závěr je hejtman spolu s krajským zastupitelem Jaroslavem Horákem provedli po Vinařských Litoměřicích.
Mgr. Markéta Voleníková
28.4.2016Hejtman ocenil nejlepší středoškolské studenty z národnostních menšin
Ve středu 27. dubna se na krajském úřadu uskutečnilo slavnostní vyhodnocení projektu o nejlepšího studenta z řad národnostních menšin. Sedm studentů, kteří v projektu dle hodnotících kritérií nejlépe uspěli, převzali z rukou hejtmana certifikát a věcné ceny od partnerů projektu, kteří ho finančně podpořili.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.4.2016Univerzita se představila veřejnosti v centru krajského města
Ve dnech 26. a 27. dubna uspořádala Univerzita J. E. Purkyně další univerzitní Dny vědy a umění. Poprvé v dějinách UJEP vyrazila univerzita za občany do centra Ústí nad Labem. Univerzitní tým se představil v plné sestavě všech osmi fakult, ke kterým se přidala Vědecká knihovna UJEP. Dny vědy a umění finančně podpořil Ústecký kraj.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.4.2016Zastupitelé schválili kupní smlouvu na pozemky v SPZ Triangle pro společnost Nexen Tire
Zastupitelstvo Ústeckého kraje dnes na svém zasedání schválilo uzavření kupní smlouvy s jihokorejskou společností Nexen Tire Corporation Czech, kterou dojde k prodeji pozemků v SPZ Triangle. Po schválení vládního usnesení o finanční kompenzaci za prodej pozemků pro Ústecký kraj jde o další významný krok směrem k úspěšné realizaci investičního projektu, který v následujících letech přinese do regionu až 1500 pracovních míst.
Ing. Lucie Dosedělová
25.4.2016Autodesk Academia Design 2016: Žáci ústecké průmyslovky uspěli v celostátní soutěži
Ve dnech 8. a 9. dubna se na střední odborné škole strojní a elektrotechnické ve Velešíně (Jihočeský kraj) konala prestižní celostátní soutěž ve 2D konstruování a 3D modelování „AUTODESK ACADEMIA DESIGN 2016“. Ústeckou průmyslovou školu reprezentovali žáci Ondřej Novák a Martin Topš.
Mgr. Markéta Voleníková
24.4.2016Vinařské Litoměřice mají již svého čtrnáctého šampiona
V pátek a v sobotu 22. a 23. dubna se v prostorách litoměřického domu kultury a hradu uskutečnil 14. ročník prestižní přehlídky vín Čech a Moravy – Vinařské Litoměřice. Akce je zařazena do projektu Ústeckého kraje „Rodinné stříbro“ a kraj tuto významnou akci jako generální partner finančně podporuje. Záštitu nad výstavou převzal mimo jiné i prezident ČR Miloš Zeman a hejtman Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 8 -9- 10 11 12 13  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu