Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 -8- 9 10 11 12 13  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
29.5.2016Sezóna na Labské stezce oficiálně zahájena
Střelecký ostrov v Litoměřicích přivítal poslední květnovou sobotu na zahájení sezony pro turisty a cykloturisty na Labské stezce stovky návštěvníků. Součástí zábavného dne byl bohatý program pro děti i dospělé. Destinační agentura na podporu cestovního ruchu České středohoří je tak poslední ze čtyř, která oficiálně zahájila sezónu. Zahájení si nenechal ujít ani radní pro regionální rozvoj, zahraniční vztahy a cestovní ruch Jan Szántó.
Mgr. Markéta Voleníková
27.5.2016Rada Asociace krajů v Ústí nad Labem jednala o zdravotnictví, hejtman Bubeníček požádal vládu o podporu horníků
Jednáním s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem začalo ve čtvrtek v podvečer 27. zasedání Rady Asociace krajů České republiky (AKČR) v Ústí nad Labem. Během čtvrtečního večerního i pátečního dopoledního jednání probrali členové AKČR například budoucnost letecké záchranné služby, zvýšení tarifních platů zaměstnanců ve veřejném krajském zdravotnictví či legislativní návrh o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi. K jednání o tématech z oblasti zdravotnictví se připojil i prezident České lékařské komory Milan Kubek.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.5.2016Vědecká rada Krajské zdravotní ocenila lékaře a sestry
V prostorách konferenčního sálu Clarion Congress Hotelu v Ústí nad Labem se konal ve středu 25. května již šestý ročník „Výroční vědecké konference Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem“, spojený s předáním ocenění za nejlepší výsledky v oblasti vědy a výzkumu za rok 2015 nejúspěšnějším jednotlivcům a kolektivům z ústecké Masarykovy nemocnice. Záštitu nad letošní vědeckou konferencí převzal 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.5.2016Ústecký kraj pomáhá obcím postiženým přívalovými dešti
Vysoušeče, vysokotlakové čističe či úklidové prostředky. O zapůjčení techniky pro odklízení požádala obec Arnoltice na Děčínsku. Jedna z nejvíce postižených obcí v celém kraji. Bouřky a přívalové deště na začátku týdne zasáhly ve velkém i Litoměřicko. Pracovníci krizového řízení krajského úřadu jsou ve spojení se všemi zasaženými obcemi a připraveni pomoci dalším poskytnutím techniky ze skladu humanitární pomoci. Nejvíce škod je zatím hlášeno ze Středočeského kraje, následují kraje Ústecký a Jihočeský.
Ing. Lucie Dosedělová
25.5.2016Byl vyhlášen druhý ročník Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost
Ve středu 25. května 2016 bylo mezi účastníky, vyhlašovateli, na krajském úřadu podepsáno memorandum k vyhlášení dalšího ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost firem (Corporate Social Responsibility – CSR). Hlavními partnery tohoto projektu je Ústecký kraj a Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje (HSR ÚK), která plní roli krajské tripartity. Vloni se při prvním ročníku do čtyř kategorií přihlásilo 23 subjektů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.5.2016Výzvy regionu: kraj dohání zpoždění z minulosti
Vydavatelství MAFRA uspořádalo v ústeckém hotelu Clarion diskusní fórum Výzvy regionu. Ústecký kraj rychlým tempem dohání zpoždění v prosperitě a atraktivitě, které ho provází v některých statistkách. V kraji je celá řada nových průmyslových zón, podařilo se získat perspektivní investory. Mění se dopravní infrastruktura, která je předpokladem zájmu nových podnikatelských subjektů o investování v Ústeckém kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.5.2016Má vlast: Ústecký kraj prezentuje své proměny na pražském Vyšehradě
V sobotu 21. května hostily hradby pověstného Vyšehradu v Praze zahájení jedinečné výstavy Má vlast cestami proměn. Jedná se o projekt, který si klade za cíl seznámit veřejnost s proměnami dosud opomíjených míst ze všech koutů naší vlasti. Ústecký kraj se do projektu zapojil před třemi lety a je tak jedním z partnerů projektu. Pozvání na pražský Vyšehrad přijala radní pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová.
Mgr. Markéta Voleníková
23.5.2016Pakt zaměstnanosti Ústeckého kraje má za sebou úspěšný rok
Pakt zaměstnanosti Ústeckého kraje má za sebou rok vyplněný aktivitami vedoucími k posílení trhu práce v Ústeckém kraji. Podařilo se vytvořit stovky nových pracovních míst a připravit projektové záměry, které pomůžou zaměstnavatelům i uchazečům o práci v příštím období.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.5.2016Konference Meziregionální odborové rady Labe – Nisa se zaměřila na solidaritu
Hlavním tématem konference Meziregionální odborové rady Labe – Nisa (MEROR), která se uskutečnila v sobotu 21. května v Císařském sále Muzea města Ústí nad Labem, byla solidarita. Tomuto tématu se ve svém vystoupení věnoval i předseda ČKMOS Josef Středula. Delegáty konference pozdravil i 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.5.2016Rada kraje nesouhlasí s postojem vlády k (ne)řešení sociálních dopadů při útlumu těžby uhlí v Ústeckém kraji
Radní Ústeckého kraje se připojili se svým zásadním nesouhlasem k zajištění podpory pouze pro propuštěné zaměstnance ostravských dolů a zrušení finančních kompenzací pro horníky v našem kraji. Vláda toto své rozhodnutí oznámila minulý týden. Hejtman Oldřich Bubeníček teď bude jednat o změně vládního rozhodnutí. Stejně jako kraj nesouhlasí s rozhodnutím vlády i Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje spolu se Sdružením odborových organizací Czech Coal Group.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.5.2016Mladí cyklisté míří do celostátního finále
Ve dnech 17. až 18. května proběhlo na Dětském dopravním hřišti v Litoměřicích a ve Staré Olešce krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Letos obě věkové kategorie ovládla družstva ze ZŠ O. Jaroše z Loun, která budou reprezentovat kraj v celostátním finále. To se bude konat v červnu v Nymburku. Na soutěži se tradičně podílí finančně a organizačně také Ústecký kraj.
Mgr. Markéta Voleníková
19.5.2016Ústecké muzeum uspělo v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis 2015
Ve středu 18. května proběhlo v pražském Obecním domě slavnostní vyhlášení vítězů
14. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis. Smyslem soutěže je ocenit a prezentovat činnost muzeí a jejich pracovníků. Hlavní ceny předal ministr kultury Daniel Herman. Slavnostního předávání se zúčastnila také krajská radní pro kulturu Jitka Sachetová. Mezi oceněnými bylo i Muzeum města Ústí nad Labem.
Mgr. Markéta Voleníková
17.5.2016Ukažte, že víte, jak se chovat bezpečně na internetu a vyhrajte XBox nebo tablet
I v letošním roce se mohou žáci i studenti z Ústeckého kraje zapojit do projektu Kraje pro bezpečný internet. Soutěž probíhá až do 31. října. Projekt, do kterého se letos zapojily všechny kraje, chce děti hlavně upozornit na nebezpečí v on-line prostředí. Na webových stránkách www.kpbi.cz jsou nejen pro žáky, ale také pro rodiče, pedagogy či sociální pracovníky připraveny soutěžní kvízy.
Ing. Lucie Dosedělová
17.5.2016V Ústeckém kraji jde letos rekordní částka do oprav silnic
Letos půjde do oprav silnic v Ústeckém kraji téměř 680 milionů korun. Z vlastního rozpočtu dá kraj na rekonstrukce zhruba 452 milionů korun. Dalších 225 milionů dostal ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Oprav se dočká více než sto silnic. Na čtyři silnice navíc bude Ústecký kraj ještě čerpat dalších cca 825 milionů z evropských fondů. Většina oprav bude hotová ještě během letošního léta.
Ing. Lucie Dosedělová
17.5.2016Setkání zemědělců a mladé zemědělské a lesnické generace ve Stadicích
Již podvanácté uspořádala Okresní agrární komora Děčín setkání mladé zemědělské generace, posluchačů středních odborných škol a učilišť, v den svátku Přemysla 16. května v areálu památníku Přemysla Oráče na Královském poli ve Stadicích, významném symbolu české státnosti. Věnec k památníku položil i 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák a radní Jitka Sachetová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.5.2016Turistická sezóna v Krušných horách odstartovala víkendovými akcemi
Navzdory nepříznivému počasí, které uplynulý víkend ovládlo Krušné hory, zahájily turistickou sezónu v Krušných horách stovky lidí. Akci pořádala Destinační agentura Krušné hory za finanční podpory Ústeckého kraje a obec Moldava. Zahájení sezóny se v sobotu zúčastnil také krajský radní Martin Klika.
Mgr. Markéta Voleníková
16.5.2016FOTOGALERIE: Terezínská tryzna, desítky věnců a tisíce přihlížejících
Tisíce lidí přišly uctít památku obětí druhé světové války na Národní hřbitov v Terezíně. Konala se zde Terezínská tryzna, kterou i letos připravil Památník Terezín ve spolupráci s Ústředním výborem Českého svazu bojovníků za svobodu, Terezínskou iniciativou, Ústeckým krajem, městem Terezín a Federací židovských obcí v ČR. Za Ústecký kraj položil věnec hejtman Oldřich Bubeníček. Pozvání přijali i přeživší vězni koncentračních táborů.
Ing. Lucie Dosedělová
16.5.2016Novohradská pouť ve znamení Karla IV. a Záviše z Jimlína
Tradiční akce na krajském zámku Nový Hrad u Loun se letos o víkendu 14. - 15. května konala na počest 700. výročí narození krále a císaře Karla IV. a 670. výročí návratu rytíře Záviše z Jimlína z francouzské krvavé bitvy u Kresčaku, při níž padl král Jan Lucemburský. Velká podívaná a řada atrakcí přilákaly jako vždy tisíce návštěvníků.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.5.2016Druhý ročník festivalu národnostních menšin opět zaujal svojí pestrostí
Výbor pro národnostní menšiny Zastupitelstva Ústeckého kraje uspořádal II. ročník festivalu „Barevný region“, který proběhl v pátek 13. května 2016 na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem. Přehlídku kultur národnostních menšin zahájil hejtman Oldřich Bubeníček spolu s dalšími představiteli kraje a města a za účasti stovek návštěvníků a účinkujících.
RNDr. Zdeněk Rytíř
12.5.2016Je docvrnkáno! Mateřská školka Skalka obhájila vítězství v dalším ročníku kuličkyády
Již po čtvrté změřili své síly mladí předškoláci v kuličkách. Ve hře, kterou znali už naši pradědečkové, se v Ústí nad Labem odehrál turnaj osmi mateřských školek o putovní pohár hejtmana Ústeckého kraje. Loňské první místo obhájila Mateřská školka Skalka. Ceny předával hejtman Oldřich Bubeníček, místostarostka Neštěmic Ivana Fišerová a Jaroslav Opálecký z neštěmického dobrovolného hasičského sboru.
Mgr. Markéta Voleníková
12.5.2016Konference přiblížila historii teplárenství a budoucnost technického vzdělávání
Při příležitosti 25. výročí vzniku Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem se na půdě nedávno zrekonstruovaného kampusu uskutečnila konference na téma „Teplárenství v Ústí nad Labem“, která přiblížila historii dálkového zásobování teplem i jeho budoucnost. Akce se zúčastnila řada odborníků z oblasti teplárenství a energetiky, osobnosti veřejného života i studenti. Za krajskou samosprávu přijal pozvání 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Mgr. Markéta Voleníková
12.5.2016Barevný region představí kulturu národnostních menšin v kraji
Výbor pro národnostní menšiny zve na II. ročník festivalu „Barevný region“, který proběhne v pátek 13. května 2016 od 13 do 18 hodin na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem. Programem vás provede moderátor Richard Samko.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.5.2016Kraj pomůže euroregionům získat prostředky pro rozvoj měst a obcí
Ve středu 11. května se uskutečnil podpis smluv o poskytnutí neinvestiční dotace na činnost a zajištění provozních nákladů v roce 2016 mezi euroregiony Labe a Krušnohoří a Ústeckým krajem. Kraj tak poskytne každému z příjemců dotaci ve výši 150 000 korun. Představitelé kraje a euroregionů při této příležitosti zhodnotili dosavadní vzájemnou spolupráci. Smlouvy za kraj podepsal hejtman Oldřich Bubeníček a za příjemce představitelé euroregionů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.5.2016Kraj dá tři miliony na protidrogovou politiku, další peníze chce s národním koordinátorem získat od vlády
Prevence a léčba pro uživatele návykových látek i pro hazardní hráče, možnosti získání financí z aktuálních výzev, ale hlavně současné informace z terénu k počtu uživatelů drog či hazardních hráčů. I to byla témata jednání národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila, s krajským radním Martinem Klikou a poskytovateli sociálních služeb z celého kraje na půdě krajského úřadu.
Ing. Lucie Dosedělová
11.5.2016Seminář: Ústecký kraj na cestě ke světovému dědictví
Dne 26. května 2016 pořádá Ústecký kraj za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a ve spolupráci s Centrem pevnostního stavitelství Terezín, městem Terezín a Oblastním muzeem v Litoměřicích, příspěvkovou organizací, odborný seminář pro odbornou i laickou veřejnost s názvem Ústecký kraj na cestě ke světovému dědictví.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 -8- 9 10 11 12 13  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu