Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 13  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
3.10.2016Filmová kancelář přilákala do Ústeckého kraje další filmaře
Místa pro nejlepší filmové scenérie, lepší komunikace s místními úřady nebo pomoc s hledáním místních dodavatelů i komparzistů. To vše nabízí regionální filmová kancelář v Ústeckém kraji už téměř rok, teď chce představit novou spolupráci s Českou televizí, dalšími filmovými produkcemi a pomoci právě místním společnostem i radnicím s filmaři najít společnou řeč. Dnešní networkingové akce se zúčastnili i zástupci národní filmové kanceláře Czech Film Commission.
Ing. Lucie Dosedělová
3.10.2016Učni truhláři z Ústeckého kraje jsou Machři roku 2016
Hamerská Střední odborná škola v Litvínově, příspěvková organizace Ústeckého kraje, slaví další velký úspěch. Její žáci zabodovali na prestižní celorepublikové soutěži Machři roku 2016. V kategorii Truhlář získali první místo. Cílem soutěže Machři roku, která má svou tradici od roku 2008, je popularizovat, zviditelnit a zlepšit renomé českého odborného školství. Žáci mají možnost poměřit své schopnosti a společně s pedagogy si během setkání vyměnit zkušenosti a nasbírat potřebné kontakty. Zároveň mohou širokou veřejnost přesvědčit o vysoké úrovni jednotlivých řemesel.
Mgr. Markéta Voleníková
2.10.2016Ocenění bezpříspěvkových dárců krve Zlatým křížem ČČK 2. třídy
V sobotu 1. října byly v Mostě na krajském slavnostním shromáždění předány 68 dárcům krve Zlaté kříže Českého červeného kříže 2. třídy jako ocenění za 120 a více bezpříspěvkových odběrů. Této události se zúčastnili zástupci oblastních spolků Českého červeného kříže (ČČK) Most a Teplice, představitelé Ústeckého kraje a společnosti Krajská zdravotní.
RNDr. Zdeněk Rytíř
1.10.2016Senioři oslavili svůj svátek v Mostě
Mezinárodní den seniorů se letos v sobotu 1. října slavil v Ústeckém kraji podruhé, tentokrát opět ve statutárním městě Most, podobně jako vloni. Bohatý odpolední program organizovala Krajská rada seniorů Ústeckého kraje a celou akci finančně podpořil Ústecký kraj i statutární město Most. Zaplněné 1. náměstí seniory a dalšími návštěvníky přišel v Mostě pozdravit hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a předseda ústecké krajské rady seniorů Alois Malý.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.9.2016Hejtman ocenil vítěze soutěží Senior Art 2016 a Nejaktivnější klub seniorů Ústeckého kraje
Pro téměř pět set seniorů uspořádal Ústecký kraj v prostorách mosteckého divadla slavnostní ceremoniál při příležitosti vyhlášení třetího ročníku soutěže Senior Art 2016 a Nejaktivnějšího klubu seniorů. Ocenění si vítězové převzali z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a Pavla Csonky, předsedy poradního orgánu pro seniory a zdravotně postižené Ústeckého kraje a předsedy Krajské rady seniorů Aloise Malého.
Mgr. Markéta Voleníková
27.9.2016Celosvětový den srdce přilákal na Kardiologickou kliniku desítky lidí
Nechat si změřit cholesterol, krevní tlak, popovídat si s lékaři o prevenci kardiovaskulárních chorob, ale také si prohlédnout prostory Kardiologické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., přišli v neděli 25. září desítky lidí. V Atriu ústecké nemocnice proběhl pod záštitou 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka druhý ročník Dne otevřených dveří, a to v rámci akce nazvané „Světový den srdce“.
RNDr. Zdeněk Rytíř
27.9.2016V Krajské zdravotní se setkali nemocniční ombudsmani z celé České republiky
V Krajské zdravotní, a. s., proběhlo II. pracovní setkání nemocničních ombudsmanů a zaměstnanců nemocnic zabývajících se agendou vyřizování podnětů zaměstnanců, pacientů a veřejnosti z celé České republiky. Akce se konala pod záštitou 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.9.2016Energetické fórum Ústeckého kraje: Jak dál s energetikou v regionu?
Ve čtvrtek 22. září se v krajském městě konal 6. ročník odborné konference „Energetické fórum Ústeckého kraje 2016“. Letos se fórum zaměřilo na problematiku energetiky 21. století. Témata přednášek se zabývala budoucností evropského energetického trhu, současností a budoucností klasické energetiky v severozápadních Čechách a potenciálem energetiky pro další rozvoj Ústeckého kraje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.9.2016OBRAZEM: Přípravy na finálové klání dopravní soutěže vrcholí
Soutěžící z 23 zemí už zítra vyrazí na palubovku tělocvičny ústecké univerzity, aby změřili síly v znalostech dopravní výchovy. Celý organizační tým už několik dní chystá nejen soutěžní plochu, ale další místa spojená právě s konáním Evropského finále dětské dopravní soutěže. Dnes odpoledne do Ústí nad Labem zavítá i ambasador soutěže bývalý jezdec Formule 1 Alexandr Wurz.
Ing. Lucie Dosedělová
20.9.2016Nové reportáže na YouTube kanálu Ústeckého kraje
Zajímáte se o dění v našem kraji? Sledujte aktuality na YouTube kanálu Ústeckého kraje, kde můžete vidět jak reportáže krajské webové televize U-TV, tak další videa spjatá s naším regionem. A aby vám nic neuniklo, nastavte si odebírání novinek.
Mgr. Markéta Voleníková
20.9.2016Delegace z Anhui se zajímala o ekonomická témata
V minulých dnech jsme uvítali na Krajském úřadu Ústeckého kraje návštěvu z partnerské provincie Anhui (Čína), vedenou generálním ředitelem finančního odboru v Anhui panem Luo Jianguo. Jednalo se o pracovní setkání našich odborníků se členy čínské delegace, kterou tvořili ředitelé finančních úřadů a ekonomického odboru z měst v provincii Anhui. Delegaci přivítal předseda komise pro zahraniční vztahy Petr Brázda, krajský zastupitel.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.9.2016Stavba dalšího úseku dálnice D7 u Postoloprt byla zahájena
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo v pondělí 19. září za účasti generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy výstavbu dálnice D7 Postoloprty - MÚK Bitozeves. Slavnostního poklepání na základní kámen se zúčastnil i ministr dopravy Dan Ťok, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a krajský radí pro dopravu Jaroslav Komínek. Přibližně za jeden a půl roku by se mohl čtyřkilometrový úsek otevřít.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.9.2016Ústecký kraj je republikovou špičkou v počtu dobíjecích stanic pro elektromobily
Projekt Elektromobilita je zase o krok dál. V Ústeckém kraji přibyly další rychlodobíjecí stanice. Vozy na elektrický pohon tak mohou nyní řidiči rychleji doplňovat i na parkovišti u elektráren Ledvice a Prunéřov a v areálu Vysočan v Chomutově u dálnice D7. Ústecký kraj, jako jeden z významných partnerů tohoto projektu, využívá pro zaměstnance krajského úřadu hned dva elektromobily. Jedním z cílů projektu Elektromobilita ČEZ je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v naší republice.
Ing. Lucie Dosedělová
18.9.2016Vítěz Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem pokořil hodinovou hranici
Lepší rozloučení s letošní RunCzech běžeckou ligou si organizátoři snad ani nemohli přát. Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem totiž viděl fantastické výkony, jako rozený šampion se v Ústí představil keňský vytrvalec Barselius Kipyego. Ústecký půlmaraton podpořil kraj a zařadil tento běžecký svátek do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Běžcům fandil a ceny vítězům předával i 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.9.2016Peruc opět ožila Dožínkami a letos i Mistrovstvím republiky v orbě
V Peruci na Lounsku už podeváté oslavili sklizeň úrody při konání tradičních krajských dožínek, které jsou velkolepou přehlídkou zemědělství, řemesel a výrobců z našeho kraje. Při této příležitosti hostil také kraj Přemysla Oráče 43. Mistrovství ČR v orbě, kde své síly změřilo 38 oráčů z celé republiky. Obě akce proběhly pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
Mgr. Markéta Voleníková
17.9.2016Bezpečnostní rada Ústeckého kraje zhodnotila své čtyřleté působení
V pátek 16. září se uskutečnilo rozšířené zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK) na závěr jejího funkčního období. Předseda BRÚK, hejtman Oldřich Bubeníček, poděkoval členům rady i přizvaným hostům za jejich práci při řešení krizových situací.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.9.2016Nexen Tire Czech bude nejmodernějším závodem, který budujeme. Řekl nový prezident společnosti při návštěvě hejtmana
Ústecký kraj navštívil nový prezident společnosti Nexen Tire Czech Eung – young Lee. Při své čtrnáctidenní cestě v České republice se setkal i s hejtmanem Ústeckého kraje a zástupci SPZ Triangle. Spolu s výkonným ředitelem projektu Nexen Tire v Ústeckém kraji Se-In Oh poděkovali za dosavadní spolupráci při vstupu tohoto investora do průmyslové zóny na Žatecku.
Ing. Lucie Dosedělová
16.9.2016Projekt Děti na startu přivedl k pohybu v Ústeckém kraji stovky dětí
I v novém školním roce mohou rodiče své děti v mateřských či základních školách a ve sportovních klubech přihlásit do projektu všeobecné pohybové průpravy Děti na startu, který je oblíbený po celé České republice. O velkém úspěchu i v Ústeckém kraji svědčí to, že v současné době je tady na 30 zapojených míst, ve kterých cvičí téměř osm stovek dětí!
Mgr. Markéta Voleníková
15.9.2016Nový investor v průmyslové zóně u Přestanova zahájil výrobu
Ve čtvrtek 15. září se uskutečnilo slavnostní otevření nového provozu americké společnosti SSI Technologies, která je světovým lídrem ve výrobě snímačů a senzorů pro automobilový průmysl. Jedná se o první evropskou pobočku této společnosti. Slavnostního zahájení provozu se zúčastnil v přestanovské průmyslové zóně 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák a krajský radní Ladislav Drlý, který má kompetence pro oblast investic, majetku a ekonomiky.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.9.2016Výbor pro národnostní menšiny se aktivně snaží zapojovat minority
Na svém posledním jednání v tomto volebním období zhodnotil Výbor pro národnostní menšiny svou dosavadní činnost ve snaze zapojit příslušníky různých národnostních menšin do života většinové společnosti. Jednání se zúčastnil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Mgr. Markéta Voleníková
14.9.2016Krajská zdravotní otevřela oddělení sportovní medicíny v ústecké Masarykově nemocnici
Krajská zdravotní (KZ) otevřela nové Oddělení sportovní medicíny (OCM) v ústecké Masarykově nemocnici, které bude poskytovat komplexní zdravotní péči o rekreační i závodní sportovce všech věkových kategorii různé výkonnosti v Ústeckém kraji. Široká problematika sportu vedla KZ k užší spolupráci s Univerzitou J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP), deklarované memorandem o spolupráci, uzavřeném mezi Ústeckým krajem, UJEP a KZ. Zdravotní péče daného rozměru bude poskytována v úzké spolupráci s ostatními interními i chirurgickými obory ústecké Masarykovy nemocnice. Otevření OCM se zúčastnil i Stanislav Rybák, 1. náměstek hejtmana.
RNDr. Zdeněk Rytíř
14.9.2016Konference představila témata pro rozvoj ekologické výchovy a udržitelného rozvoje v kraji
Zhruba 100 účastníků z řad školních koordinátorů EVVO (environmentální vzdělávání, výchova a osvěta) a zástupců neziskových organizací se sešlo na Krajské konferenci EVVO v Ústeckém kraji 2016. Konference proběhla ve dvou celcích – dopolední a odpolední blok a přinesla řadu přínosných témat v rámci rozvoje ekovýchovy v našem kraji.
Mgr. Markéta Voleníková
14.9.2016Žáci prvního ročníku ústecké průmyslovky se seznamovali v rámci adaptačního projektu
Stejně jako každý rok tak i letos se žáci prvních ročníků Střední průmyslové školy v Ústí nad Labem zúčastnili na začátku školního roku adaptačního projektu „Naučme se toleranci", který proběhl ve Starých Splavech ve dnech 5. až 9. září.
Mgr. Markéta Voleníková
14.9.2016Ministryně práce a sociálních věcí navštívila domovy důchodců v Ústeckém kraji
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová navštívila v doprovodu krajského radního Martina Kliky Domov důchodců v Milešově a Podkrušnohorské domovy sociálních služeb Dubí, příspěvkové organizace kraje. V Milešově diskutovala s radním Martinem Klikou a starostou obce Petrem Křivánkem o investičním záměru kraje vybudovat nové sociální zařízení na pozemcích, které kraji za symbolickou jednu korunu za metr čtvereční nabídla obec.
RNDr. Zdeněk Rytíř
13.9.2016Srbové se prezentovali na Barevné planetě
Ústecký kraj již několik let úzce spolupracuje s regionem Jižního Banátu na projektech rozvojové spolupráce. Letos je jedním z cílů projektu prezentace tradičních národních pokrmů. Proto byl na festivalu Barevná planeta k ochutnání balkánský kajmak, ajvar, proja nebo baklava. Ve dnech 7. – 11. 9. 2016 navštívila početná srbská delegace Ústecký kraj.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 13  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu