Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 -12- 13  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
7.2.2016Dary pro klienty azylového domu v Dolním Podluží
V pátek 5. února 2016 přivítal Domov sv. Vincenta de Paul, azylový dům pro handicapovaného rodiče s dětmi v Dolním Podluží, v krátké době podruhé vzácnou návštěvu. Součástí programu první dámy bylo při prezidentské návštěvě v Ústeckém kraji v prosinci totiž seznámení se s tímto zařízením. Ivanu Zemanovou tehdy doprovázela paní Jitka Bubeníčková, a ta nyní přivezla dětem domova dárky.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.2.2016Oslavy 700. výročí narození Karla IV. v Ústeckém kraji
14. května letošního roku uplyne sedm set let od narození císaře a českého krále Karla IV. Ústecký kraj se připojuje k národním i mezinárodním oslavám celokrajskou výstavou SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZA VLÁDY LUCEMBURKŮ, kterou k tomuto výročí, zařazenému mezi světová výročí UNESCO, pořádá od 6. května 2016 v Jízdárně teplického zámku.
Ing. Lucie Dosedělová
5.2.2016Královehradecký hejtman zavítal do Ústí nad Labem
Hejtman Královehradeckého kraje Lubomír Franc přijel na pozvání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka na pracovní schůzku, která se uskutečnila v krajském městě ve čtvrtek 4. února. Součástí pracovní návštěvy byla prohlídka zrekonstruovaných prostor ústeckého Gymnázia Jateční.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.2.2016Setkání ekologických center v Ústeckém kraji
Dne 3. února 2016 uspořádal odbor životního prostředí a zemědělství na Krajském úřadě Ústeckého kraje setkání zástupců ekologických center a dalších organizací vykonávající činnost související s EVVO (environmentální vzdělávání, výchova a osvěta) s místem působnosti Ústeckého kraje. Setkání se zúčastnili zástupci z celkem 12 ekologických center.
RNDr. Zdeněk Rytíř
5.2.2016Lounská střední škola každoročně podporuje zahraniční stáže studentů
Obchodní akademie a Střední odborná škola gen. F. Fajtla úspěšně ukončila projekt v programu Erasmus+ „Odborné stáže v Evropě“ ve výzvě 2014. Jako každý rok, i v minulém školním roce, absolvovali žáci školy zahraniční stáže, které jsou nejenom významným přínosem do životopisu, ale především nabytím důležitých zkušeností pro budoucí pracovní uplatnění.
Mgr. Markéta Voleníková
3.2.2016Hejtman doprovodil ministryni Marksovou na setkání s horníky
Setkání s horníky v Dole Centrum v Dolním Jiřetíně, návštěva sociálně terapeutické dílny v Litvínově i krátký oběd. Tak vypadal program návštěvy ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové v Ústeckém kraji. Celý den ministryni doprovázeli na cestách po kraji hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a radní pro sociální věci Martin Klika. Během dne se setkali i s Jaromírem Frantou, šéfem odborů společnosti Severní energetická i s dalšími zástupci společnosti.
Ing. Lucie Dosedělová
4.2.2016Otevřený dopis hejtmana Ústeckého kraje veřejné ochránkyni práv
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček zaslal otevřený dopis veřejné ochránkyni práv Anně Šabatové. V dopise reaguje na vyjádření ombudsmanky ke zrušení vyhlášek některých měst, které podle hejtmana přispívají k ochraně veřejného pořádku.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.2.2016Ústecký kraj se prezentoval na veletrhu v Drážďanech
Tradiční veletrh cestovního ruchu Reisemarkt Dresden 2016 přivítal poslední lednový víkend tisíce návštěvníků. Mezi vystavovateli nechyběl ani Ústecký kraj, který se veletrhu pravidelně účastní již od roku 2008. Letos se poprvé účastnil s vlastní expozicí (dříve jako součást stánku České republiky). Návštěvu druhého největšího veletrhu cestovního ruchu ve východním Německu si nenechal ujít hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s chotí a radní pro cestovní ruch Jan Szántó.
Mgr. Markéta Voleníková
1.2.2016Příjem žádostí na kotlíkové dotace v Ústeckém kraji pořád běží
Téměř pět stovek žádostí bylo podáno během prvního týdne v rámci takzvané kotlíkové dotace, kterou spustil Ústecký kraj ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí. Žádosti je možné podávat až do 31. března, celkem je na výměnu kotlů v kraji připraveno 162 milionů korun. Podle ministerstva je nutné v Ústeckém kraji vyměnit cca 48 tisíc stávajících kotlů na tuhá paliva.
Ing. Lucie Dosedělová
29.1.2016Školení k poskytování příspěvků na hospodaření v lesích
V polovině ledna se uskutečnilo na Krajském úřadě Ústeckého kraje školení pro vlastníky lesů na území Ústeckého kraje, k podávání žádostí o poskytnutí příspěvků na hospodaření v lesích v rámci Programu pro poskytování příspěvků na hospodaření v lesích Ústeckého kraje na období 2014 až 2020 (dále jen „Program“), a k podávání žádostí o příspěvky podle nařízení vlády č. 30/2014 Sb.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.1.2016Žatecký cup 2016 ovládli mladí barmani a mistři kávy
V minulém týdnu se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček slavnostního zahájení VIII. ročníku soutěže Žatecký cup 2016, soutěže mladých barmanů, pivních specialistů a mistrů kávy. Pořadatelem soutěže je Střední odborné učiliště a Stření odborná škola SČMSD, ŽATEC, s. r. o. a odborným garantem Česká barmanská asociace.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.1.2016Zimní výlet na Moldavu s Dopravou Ústeckého kraje aneb mimořádné jízdy soupravy RegioShark na vrcholky Krušných hor
Unikátní zážitek nabízí mimořádné únorové jízdy moderní soupravy RegioShark, zvané taktéž Žralok, horskou železnicí plnou tunelů a mostů na krušnohorskou Moldavu. Mimořádnost celé akci dodává fakt, že se jedná o přímý spoj z Ústí nad Labem, vedený na vrcholky Krušných hor přes Teplice.
Mgr. Markéta Voleníková
23.1.2016Soutěž s Bambu vyhrál Honza Moravec, cenu si převzal při závěrečném ceremoniálu ODM 2016
Celkem 769 lajků na facebookové stránce Ústeckého kraje nasbírala fotografie Honzy Moravce v soutěži s maskotem olympiády dětí a mládeže 2016 Bambu. Výtězný Lenovo tablet mu přímo na pódiu při závěrečném ceremoniálu v SD Aréně předal Lukáš Kopecký, mluvčí společnosti Severočeské doly, a.s.
Ing. Lucie Dosedělová
22.1.2016Štafetu olympiády dětí a mládeže ČR převzal Jihomoravský kraj
Více než 28 000 diváků, fanoušků a návštěvníků sledovalo po čtyři dny Hry VII. Zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2016 na Chomutovsku, Mostecku a v Krušných horách. Sportovci Ústeckého kraje získali v silné konkurenci celkem 15 medailí a vzorně reprezentovali náš region. Za to jim na závěrečném ceremoniálu ve čtvrtek večer v Chomutově poděkoval hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.1.2016Rychlobruslaři Ústeckého kraje rozšířili svoji sbírku medailí
Ve čtvrtek pokračovala soutěž rychlobruslařů jízdou jednotlivců na 333 metrů a štafetovým závodem na 16 kol. Mladší a starší žákyně Ústeckého kraje při těchto disciplínách zabodovaly, když získali dvě bronzové medaile na 333 metrů a stříbrnou medaili ve štafetě. Poblahopřát jim přišel hejtman Oldřich Bubeníček a náměstkyně Jana Vaňhová.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.1.2016Sportovce na Klínovci podpořil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček
Třetí den zimní olympiády dětí a mládeže patřil ve Skiareálu Klínovec slalomu v alpském lyžování a slopestylu ve snowboardingu. Ústečtí slopestylisté získali dvě medaile, a tak přispěli významně k zisku dalších bodů pro pořádající kraj. Závodní atmosféra byla napínavá.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.1.2016Rychlobruslařská nadílka dvou medailí pro Ústecký kraj
Ve středu se na mosteckém zimním stadionu představili na dětské olympiádě poprvé rychlobruslaři. Mladší a starší žákyně a žáci závodili ve sprintu na 111 metrů a zajeli závod na 500 metrů. Reprezentanti Ústeckého kraje vybojovali a zlatou a bronzovou medaili, v několika případech po medaili sahali. Ve čtvrtek klání rychlobruslařů pokračuje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.1.2016Boj o medaile pokračuje: Mladí biatlonisté hromadně odstartovali
Ve středu dopoledne pokračoval závod v biatlonu. V hromadném závodu na 4 a 5 kilometrů klasicky odstartovalo 109 mladých sportovců. Stejně jako v úterý změřili své síly v kategorii mladších a starších.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.1.2016Tanečnice disco dance získaly pro kraj zlato, stříbro i bronz
Tři medaile získal Ústecký kraj díky tanečnicím disco dance. Dívky z tanečního klubu Beethoven DC Chomutov získaly zlatou medaili v kategorii juniorských malých skupin, stříbrnou medaili v sólovém tanci a bronzovou medaili v duetech. “Výsledek předčil naše očekávání. Na olympiádu jsme šli s tím, že chceme získat jedno zlato a pak se děj vůle Boží. Nakonec byly medaile tři, což je úžasné. Jsme maximálně spokojeni,” uvedla trenérka Eva Vlková.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.1.2016Sledujte olymliádu dětí a mládeže na U-TV
Na rajské webové televizi www.u-tv.cz můžete každý den sledovat reportáže z Her VII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2016 v Ústeckém kraji. Níže přinášíme reportáže "Druhý den olympijského zápolení", "První den dětské olympiády" a "Olympiáda dětí a mládeže zahájena".
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.1.2016V krasobruslení unikla Filipovi Ščerbovi medaile o jednu setinu bodu
V úterý před 16. hodinou skončily krasobruslařské soutěže na zimním stadionu v Mostě. Po pondělním krátkém programu nedošlo ani v jedné z kategorií ke změně na průběžném prvním místě. Lukáš Buksa (ZLK) se stal vítězem mladších žáků a Ivana Kratochvílová (JMK) obhájila prvenství mladších žákyň. Soutěž volných jízd sledovalo v mostecké hale více než 1600 diváků, kteří přišli mohutně povzbudit mladé sportovce.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.1.2016Mladé lyžaře přijel na Klínovec povzbudit Aleš Valenta
Především rychlost dominovala druhému olympijskému dni zimní olympiády a mládeže na Klínovci. V rámci alpského lyžování proběhl za slunečného a silně mrazivého počasí vyřazovací závod. Dnes závody na Klínovci pokračují, sledujte web ODM.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.1.2016Další medaile běžkařům Ústeckého kraje utekla
Druhý závodní den opět ukázal připravenost mladých sportovců, kteří odstartovali klasiku na cínoveckých tratích. Účastníci z Libereckého kraje i přes dopolední mráz obhájili medaile ze včerejšího závodu volnou technikou. Na stupních vítězů zazněla podobná jména jako první den.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.1.2016Podívejte se na atmosféru olympiády a na sportovní výkony
Denně můžete sledovat souhrn z olympijského dne na kanálu České televize ČTsport, dnes konkrétně ve 21.50 hodin. Dnes se například odehrají souboje lyžařů na Klínovci a na mosteckém zimním stadionu se utkají rychlobruslaři. Níže přinášíme další odkazy, kde se můžete na Olympiádu dětí a mládeže podívat. Sledujte také olympijský web a facebook.
RNDr. Zdeněk Rytíř
20.1.2016Včera se udílely první olympijské medaile. Představíme vám je
Hry VII. Zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2016 čekal v úterý večer první velký medailový ceremoniál, kde byly rozděleny první sady zlatých, stříbrných a bronzových olympijských medailí. Ústecký kraj, pořadatel ODM, chtěl vytvořit pro oceněné olympioniky originální medaile, které budou mnohým připomínat po celou jejich budoucí sportovní kariéru jejich první olympijský úspěch. Představy pořadatelů zhmotnil výtvarník a sklář z Terezína Jan Huňát.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 -12- 13  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu