Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:EU, granty a dotaceCesta: Titulní stránka > EU, granty a dotace

 

Rok 2016

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 8 9 10 -11- 12 13  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
25.3.2016Proběhl Sněm Severočeského sdružení obcí
Ve čtvrtek 24. března se v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje konal Sněm Severočeského sdružení obcí (SESO). Delegáty Sněmu pozdravil v úvodu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a poděkoval za spolupráci měst a obcí. Součástí programu Sněmu byly též prezentace činnosti některých klíčových odborů krajského úřadu. Přítomni byli představitelé SESO, předseda Petr Medáček a výkonný ředitel Vladislav Raška. Sněm projednal mimo jiné zprávu o činnosti a hospodaření za rok 2015, provedl dovolbu členů Rady SESO a projednal program činnosti a návrh rozpočtu na rok 2016.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.3.2016Zpřístupnění Staňkovického rozptylu pro menší investory bylo zahájeno
V těchto dnech aktuálně běží ve strategické průmyslové zóně Trinagle na Žatecku stavební práce za účelem zpřístupnění tak zvaného Staňkovického rozptylu pro plošně méně náročné domácí a zahraniční investory. Jedná se o území v jihovýchodní části průmyslové zóny, které nabízí k prodeji plochy o velikosti cca 1 - 3 hektary.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.3.2016Krajská zdravotní disponuje přístrojem pro roboticky asistovanou rehabilitaci chůze
Rehabilitační oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem (MNUL) uvádí do provozu přístroj pro roboticky asistovanou rehabilitaci chůze. Jedná se o nejmodernější variantu přístroje „Lokomat Pro“, který byl pořízen spolu s dalšími přístroji z projektu „Zdravotnické přístroje pro KZ, a. s. – 2015“, podpořeného z Regionálního operačního programu Severozápad. Pořízení přístroje „Lokomat Pro“ schválila na doporučení Ústeckého kraje Komise pro posuzování rozmístění přístrojových zdravotnických prostředků Ministerstva zdravotnictví České republiky. Jeho pořizovací cena byla 11 876 150 Kč včetně DPH.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.3.2016Ústecký kraj na moskevském veletrhu cestovního ruchu
Ve dnech 23.-26. března Ústecký kraj vystavuje na největším veletrhu cestovního ruchu v Rusku. Naši expozici zajišťuje odbor regionálního rozvoje a veletrhu se účastní krajští radní Jan Szántó a Jaroslav Komínek. Společně s Ústeckým krajem se v rámci expozice České republiky bude tradičně prezentovat společnost Lázně Teplice a.s.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.3.2016Hejtman ocenil vítěze soutěže Zlatý erb
Ve středu 23. března předal hejtman Oldřich Bubeníček ceny zástupcům vítězných měst a obcí v soutěži Zlatý erb. O nejlepší webové stránky se města a obce Ústeckého kraje utkávají již od roku 2004, z celostátního pohledu se Zlatý erb koná již po osmnácté. V kategorii měst zvítězil již poněkolikáté Most a nejlepší webovou stránku obce mají Libochovany.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.3.2016Ministryně Valachová navštívila Ústecký kraj
Ve středu 23. března zavítala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová do Ústeckého kraje. Navštívila některé školy na Ústecku a setkala se s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem. Hlavním tématem diskuze byl další vývoj školství v kraji a projekt společné vzdělávání.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.3.2016Hotelová škola připravovala rybí pochoutky
Do soutěže „Rybí pochoutky Ústeckého kraje“, jejíž garantem a pořadatelem je odbor životního prostřední a zemědělství Krajského úřadu Ústeckého kraje, došlo do uzávěrky v polovině února 58 receptů. Z nich bylo vybráno deset, podle kterých dne 21. března 2016 připravila pro hodnocení pokrmy Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.3.2016Firma Yanfeng zahájila výstavbu IV. etapy v průmyslové zóně Triangle
Čínsko-americká firma Yanfeng Czechia Automotive Interior Systems s.r.o. vstoupila do Strategické průmyslové zóny Triangle původně pod názvem JC Interiors Czechia s.r.o., a to na základě uzavřené Nájemní smlouvy ze dne 22. prosince 2010. Předmětem této Nájemní smlouvy bylo majetkové vypořádání pozemků pro I. etapu a již v této smlouvě byla zakotvena ujednání týkající se pozemků pro její rozvoj v rámci II. etapy. Nyní společnost zahajuje další etapu rozvoje.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.3.2016Profesor Amjad Parvaiz operoval pomocí robota v rámci semináře v ústecké Masarykově nemocnici
Přední světový chirurg profesor Amjad Parvaiz operoval s asistencí robota ve čtvrtek 17. března v ústecké Masarykově nemocnici. Školící centrum robotické chirurgie Krajské zdravotní, a. s. uspořádalo seminář, při němž chirurgové z České a Slovenské republiky mohli v přímém přenosu sledovat robotické operace nízké resekce střeva z důvodu postižení střeva rakovinou. Jednu z audiovizuálně přenášených výukových operací vedl profesor Amjad Parvaiz z Poole Hospital NHS Trust ve Velké Británii, který je světovým lídrem v robotické chirurgii na resekce střev právě v této indikaci.
RNDr. Zdeněk Rytíř
18.3.2016Úspěch žáků Gymnázia a SOŠ dr. V. Šmejkala na filmových soutěžích
Ve dnech 11. a 12. března 2016 se ve Dvoře Králové nad Labem konaly dvě soutěže určené amatérským filmařům. Celostátní soutěž neprofesionální filmové tvorby Zlaté slunce, která je vyvrcholením dění v oboru školních filmů v daném roce. A dále Juniorfilm – Memoriál Jiřího Beneše, také celostátní soutěž amatérského filmu pro děti a mládež, jejímž hlavním cílem je podpora a pomoc při tvorbě autorských filmových snímků všech mladých nadšenců a talentů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.3.2016Výjezdní zasedání Výboru pro sociální politiku v Ústeckém kraji
Ve dnech 15. - 17. 3. 2016 se uskutečnilo výjezdní zasedání Výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v Ústeckém kraji. Ve čtvrtek se na krajském úřadě uskutečnil závěrečný brífink členů výboru s novináři a setkání výboru se zastupiteli a starosty měst a obcí.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.3.2016Vláda schválila milionové garance na továrnu Nexenu na Žatecku
Vláda ve středu 16. března dnes schválila garance stovek milionů korun na pozemky pro továrnu korejské firmy Nexen Tire na Žatecku. Kabinet slíbil Ústeckému kraji kompenzace za slevu na pozemky, bez garancí nechtělo hejtmanství předložit zastupitelstvu kupní smlouvu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.3.2016Žáci Hotelové školy Teplice obslouží čínského prezidenta
Na třídenní návštěvu České republiky přijede nejvyšší představitel Čínské lidové republiky, prezident Si Ťin-pching, 62 letý politik, který se narodil v Pekingu, ale podle čínských zvyklostí je uváděna provincie Šen-si, odkud pochází jeho rodina. Na pekingské univerzitě Čching-chua vystudoval chemické inženýrství. Čínským prezidentem je od 14. března 2013. Česká republika bude jeho jedinou evropskou zastávkou při cestě do USA, návštěva Prahy se uskuteční ve dnech 28. – 30. března.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.3.2016Hejtman se setkal s představiteli obcí Bílinska
Ve čtvrtek 10. března se uskutečnilo další ze série setkání hejtmana Oldřicha Bubeníčka se starosty mikroregionů Ústeckého kraje. Tentokrát se pracovního jednání zúčastnili představitelé všech obcí ve správním obvodu města Bíliny, jako obce s rozšířenou působností (ORP). V šesti ze sedmi obcí na Bílinsku stojí v čele samosprávy ženy - starostky.
RNDr. Zdeněk Rytíř
11.3.2016Výherci výtvarné soutěže se sešli na Moldavě
Slavnostního vyhlášení výsledků výtvarné soutěže, která byla jednou z akcí k letošnímu 130. výročí Moldavské horské dráhy, se přímo na Moldavě sešlo spolu se svými učiteli počátkem března přes padesát dětí z Ústeckého kraje.
Ing. Marie Logrová
10.3.2016Hejtman Bubeníček: D7 je potřeba rychle dostavět
Včasná a perfektní práce složek záchranného integrovaného systému i důležitost dostavby dálnice D7 z Prahy do Chomutova se podle hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka ukázaly při včerejší dopravní nehodě autobusu u Panenského Týnce. Znovu proto apeluje na Ředitelství silnic a dálnice, aby další pokračování výstavby uspíšilo.
Ing. Lucie Dosedělová
9.3.2016Senioři z Meziboří si prohlédli putovní výstavu poválečných dějin
První březnový týden se senioři z Domova sociálních služeb Meziboří, p. o. zúčastnili prohlídky střední školy EDUCHEM, a. s. v Meziboří. Měli zde možnost zhlédnout putovní výstavu na téma „Tomáš Baťa“ a „Rok po roce“ přímo na půdě místní střední školy.
Mgr. Markéta Voleníková
8.3.2016Děčínská střední škola přivítala návštěvu z partnerské školy Ružomberok
Poslední únorový týden navštívili žáci a vedení Spojené školy - Stredná odborná škola obchodu a služieb děčínskou Střední školu řemesel a služeb. Návštěva Děčína byla společně s partnerskou školou domluvena již na loňském říjnovém setkání v Ružomberku. Kromě prohlídky školy byly také projednány možnosti ohledně vzájemné spolupráce, především výměnné pobyty žáků.
Mgr. Markéta Voleníková
6.3.2016V Teplicích vzniklo nové poutní místo
Slavnostní požehnání projektu poutního místa sv. Clari a vysvěcení kaple s jeho ostatky se uskutečnilo v pravoslavném chrámu Povýšení sv. Kříže na Zámeckém náměstní v Teplicích. Osobní záštitu projektu udělil hejtman Oldřich Bubeníček, který se slavnostního aktu zúčastnil spolu s představiteli pravoslavné církve a významnými podnikateli Teplicka.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.3.2016Uzavření krajského úřadu ve dnech 3. a 4. března
Rádi bychom Vás upozornili, že z důvodů přerušení dodávky elektrického proudu, dojde ve dnech 3. - 4. března 2016 pro veřejnost k uzavření všech budov Krajského úřadu Ústeckého kraje.
Ing. Lucie Dosedělová
29.2.2016Děkujeme vám! Zastupitelé kraje přijali mladé medailisty z olympiády dětí a mládeže
V konferenčním sále Krajského úřadu v Ústí nad Labem proběhlo slavnostní ocenění sportovců, kteří reprezentovali Ústecký kraj na lednových Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže. Krajská výprava vybojovala 15 medailí a Ústecký kraj tak obsadil v celkovém pořadí 11. místo.
Mgr. Markéta Voleníková
24.2.2016Děčínská škola uspořádala první ročník soutěže Gastro Labe
Střední škola řemesel a služeb Děčín, příspěvková organizace Ústeckého kraje, ve spolupráci s obchodním centrem Pivovar Děčín pořádala I. ročník gastronomické soutěže Gastro Labe 2016. Jedná se o první gastronomickou soutěž v Ústeckém kraji pro žáky středních odborných škol v oborech kuchař, číšník, cukrář.
Mgr. Markéta Voleníková
22.2.2016Dobrovolní hasiči získali nové vybavení jako ocenění za zásah při havárii v Unipetrolu
Nové vybavení v celkové hodnotě téměř 250 tisíc korun převzali velitelé 23 jednotek dobrovolných hasičů od Unipetrolu RPA. Každá z jednotek obdrží tři nové hadice a rozdělovače s kulovými uzávěry. Z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a jednatele Unipetrolu RPA Martina Durčáka velitelé také převzali pamětní listy jako upomínku a poděkování.
Ing. Lucie Dosedělová
21.2.2016Ústecký kraj pořádal jednání Komise Rady Asociace krajů České republiky pro sociální věci
Komise Rady Asociace krajů České republiky pro sociální věci se tentokrát sešla v Ústeckém kraji. Zástupci všech 14 krajů spolu s předsedou komise a zároveň i hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem, radním pro sociální oblast Martinem Klikou, poslankyní Hanou Aulickou Jírovcovou i se zástupci ministerstva práce a sociálních věcí probírali aktuální nejpalčivější témata v sociální oblasti.
Ing. Lucie Dosedělová
19.2.2016Ústecký kraj se prezentuje na veletrhu Holiday World Praha 2016
Holešovické výstaviště hostí již 25. ročník prestižního veletrhu Holiday World, který je přehlídkou tuzemských regionů, cestovních kanceláří, turistických služeb a zahraničních vystavovatelů. Tradiční součástí je i expozice Ústeckého kraje. Při příležitosti krajské prezentace pokřtili hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, radní pro cestovní ruch Jan Szántó a další významní hosté nového cykloprůvodce Labská stezka.
Mgr. Markéta Voleníková

Zobrazeno je 25 z celkem 306 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 8 9 10 -11- 12 13  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu