Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát SaskoCesta: Titulní stránka > Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát Sasko

 

Rok 2012

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 689 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 28  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
5.11.2012Kraj spustil nové webové stránky k EVVO
Na adrese www.ekoecho.cz jsou od úterý 23. října 2012 dostupné samostatné webové stránky Ústeckého kraje pro Ekologickou výchovu, vzdělávání a osvětu (EVVO). Nové webové stránky byly oficiálně představeny na historicky první krajské konferenci EVVO, pořádané Krajským úřadem Ústeckého kraje v Ústí nad Labem.
Mgr. Alena Tichá
5.11.2012Ve Varnsdorfu provedli první zkoušky profesní kvalifikace
Na konci října letošního roku se na Vyšší odborné škole a Střední škole Varnsdorf odehrály historicky první zkoušky profesní kvalifikace, a to konkrétně oboru Práce v ubytovacím zařízení a Úklidový pracovník v ubytovacím zařízení – pokojská. Při úspěšném absolvování získává žadatel platné osvědčení.
Mgr. Alena Tichá
2.11.2012Obnova rašelinišť v Krušných horách
Ústecký kraj a státní podnik Lesy ČR se společně se státními lesy v německé spolkové zemi Sasko a dalšími partnery zapojil do významného projektu, který přispěje k ochraně a obnově rašelinišť v Krušných horách. Konkrétně jde o oblast mezi saským Satzungem a českou Horou Svatého Šebestiána, v okrese Chomutov.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.11.2012Logická olympiáda pokračuje krajským kolem
Krajským kolem bude v pátek 2. listopadu v Obchodní akademii a jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky v Ústí nad Labem, v budově v ulici Národního odboje 17 na Střekově, pokračovat pátý ročník oblíbené Logické olympiády, kterou již tradičně organizuje Mensa ČR.
Mgr. Zbyněk Šebesta
1.11.2012Severočeské farmářské trhy až do Vánoc
Letošní sezóna farmářských trhů, která začala v březnu, se pomalu chýlí ke konci. Za dva roky si SFT, které pořádá společnost Český um - Artificium Bohemicum za finanční podpory Ústeckého kraje a pod záštitou hejtmanky Jany Vaňhové, našly pravidelné a vděčné zákazníky.
Mgr. Zbyněk Šebesta
1.11.2012Nová soutěž pro mladé fotografy
Žáci základních a středních škol se mohou zapojit do fotosoutěže v rámci Děčínské kotvy 2013, kterou pro ně vyhlásila obecně prospěšná společnost Formica, a to na téma „Krajina plná medu“. Soutěž má čtyři okruhy. Zájemci o účast si mohou vybrat, do kterého z nich se zapojí. V nabídce je dokonce i volné téma. Fotosoutěž podpořil Ústecký kraj.
Mgr. Alena Tichá
1.11.2012Informace krajského úřadu o monitoringu zápachu
Krajský úřad řeší stížnosti občanů na zápach z bývalého areálu SETUZA. K určení konkrétních zdrojů zápachu chceme získat od občanů podrobnější informace o charakteristice zápachu, místu a době trvání zápachových epizod. Proto je na webu Ústeckého kraje v tématu „Životní prostředí a zemědělství“ připravena tabulka, kde mohou občané zapisovat informace o zápachových epizodách.
RNDr. Zdeněk Rytíř
31.10.2012Panasonic v zóně Triangle končí
Ve Strategické průmyslové zóně Triangle ukončuje svou činnost společnost Panasonic Liquid Crystal Display Czech, s.r.o. O práci tak přijde na konci roku na 600 zaměstnanců. Prostřednictvím tiskové zprávy to dnes odpoledne oznámilo krajskému úřadu vedení firmy.
RNDr. Zdeněk Rytíř
31.10.2012Veletrh komunitárních programů již pošesté na krajském úřadě
Více než osmdesát zájemců přilákal na Krajský úřad Ústeckého kraje 6. ročník Veletrhu komunitárních programů, který se tradičně zabýval zpracováním projektů a jejich předkládáním s cílem získat peníze z Evropské unie. Odborný seminář zahájila zástupkyně ředitele pro výkon přenesené působnosti Monika Zeman.
Mgr. Alena Tichá
31.10.2012Školy si rozdělily odměnu 100 tisíc
V rámci setkání se starosty, která se na Krajském úřadě Ústeckého kraje konala na jaře letošního roku, se zároveň odehrával projekt „Řemeslo má zlaté dno“. Zapojilo se do něj celkem patnáct středních škol, které prezentovaly své řemeslné obory v průběhu jednotlivých akcí. Ty nejlepší se dočkaly odměny.
Mgr. Alena Tichá
30.10.2012Krajská rada seniorů poděkovala Ústeckému kraji
V Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem se odehrálo slavnostní setkání seniorů Ústeckého kraje, které zorganizovala Krajská rada seniorů. Pro přítomné bylo od 15 hodin připraveno divadelní představení. Ještě předtím ale předseda rady Alois Malý poděkoval Ústeckému kraji za dosavadní spolupráci. Vedení kraje reprezentovala radní Jana Ryšánková.
Mgr. Alena Tichá
30.10.2012Dopravce roku: Za první týden hlasovalo přes internet 250 cestujících
Během prvního týdne hlasovalo v anketě Dopravce roku 2012 Ústeckého kraje již 250 cestujících prostřednictvím aplikace na www.dopravceroku.cz. Na podatelnu krajského úřadu (Krajský úřad Ústecký kraj, Velká Hradební 3118/48, 40002 Ústí nad Labem) začaly rovněž přicházet i vyplněné hlasovací lístky v papírové podobě. Zájem cestujících o hlasování podporuje i možnost vyhrát jeden ze tří moderních tabletů. Cestující mohou vybírat nejlepšího dopravce až do 30. listopadu 2012.
RNDr. Zdeněk Rytíř
30.10.2012Venkovské farmářské trhy již tuto sobotu
MAS Sdružení Západní Krušnohoří opět po měsíci pořádá v sobotu 3. listopadu, tentokrát ve spolupráci s obcí Spořice, další z oblíbených venkovských farmářských trhů. Spořické trhy budou již devátými v pořadí.
Mgr. Alena Tichá
30.10.2012Hasiči převzali medaile za věrnost
Při příležitosti státního svátku obdrželi vybraní příslušníci Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje služební medaile za věrnost II. a III. stupně. Ocenění si převzalo na zámku v Klášterci nad Ohří celkem sedm hasičů. Medaile předával ředitel HZS ÚK plk. Ing. Roman Vyskočil.
Mgr. Alena Tichá
28.10.2012Hubertova jízda v Březně u Chomutova
Podobně jako v mnoha jezdeckých stájích v republice uzavřeli i jezdci ze stáje v Březně u Chomutova letošní jezdeckou sezónu Hubertovou jízdou. Březenskou jízdu svatého Huberta podpořil Ústecký kraj.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.10.2012Při příležitosti státního svátku ocenění pro policisty
Na slavnostní akci pořádané při příležitosti 94. výročí vzniku samostatného československého státu byla vybraným policistům předána ocenění za jejich dlouholeté zálsuhy o bezpečnost v Ústeckém kraji, dále za příkladné plnění služebních povinností a dosahování velmi dobrých výsledků ve výkonu služby a prosazování dobrého jména Policie ČR. Akce se konala pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje.
Mgr. Magdalena Hanáčková
26.10.2012Krajská konference v rámci Týdne vzdělávání dospělých
V rámci akce Týden vzdělávání dospělých se na krajském hejtmanství v Ústí nad Labem uskutečnila konference Další vzdělávání - šance pro konkurenceschopný region. Garanty „Týdne“ je ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, ministerstvo práce a sociálních věcí a úřady práce.
Mgr. Zbyněk Šebesta
26.10.2012České hlavičky 2012 i s M. Šrámkem
Nedávno byli v brněnském Mahenově divadle oceněni letošní laureáti Českých hlaviček 2012, žáci středních škol z celé naší země. Mezi oceněnými byl také Michal Šrámek z litvínovské Schola Humanitas.
Mgr. Zbyněk Šebesta
26.10.2012Ke vstupence do zooparku Chomutov časopis zdarma
Pro všechny návštěvníky, kteří navštíví Podkrušnohorský zoopark Chomutov v podzimním a zimním období je připraven bonus v podobě výtisku časopisu Animalia.
Mgr. Zbyněk Šebesta
25.10.2012Příjemci dotací se sešli na informačních mítincích ROP Severozápad
Úřad Regionální rady uspořádal pro příjemce dotací z Regionálního operačního programu Severozápad informační setkání k aktuální situaci. Akce se uskutečnily v Karlových Varech a v Ústí nad Labem ve dnech 23. a 24. října 2012.
RNDr. Zdeněk Rytíř
25.10.2012Začíná další fáze projektu revitalizace rašelinišť
V pondělí dne 29. října 2012 v 10 hodin se poblíž obce Satzung u Marienbergu v Německu, u rašeliništní oblasti „Gabelheide“ bude konat slavnostní zahájení projektu „Revitalizace rašelinišť mezi Horou Sv. Šebestiána a Satzung - realizační fáze“ podporovaného z „Programu Cíle 3 / Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2007-2013“. Partnerem projektu je Ústecký kraj.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.10.2012Rovná práva pro všechny
Tak zněl název konference, kterou pod záštitou hejtmanky Jany Vaňhové uspořádala Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky (NRZP ČR) ve spolupráci s Ústeckou krajskou radou osob se zdravotním postižením (ÚKR ZP) na Krajském úřadě Ústeckého kraje.
Mgr. Alena Tichá
24.10.2012Konference Teorie a praxe odpadového hospodářství a Ekologická výchova a osvěta
V úterý 23. října proběhla v prostorách krajského úřadu v Ústí nad Labem konference pořádaná společně organizací EKO-KOM a odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Ústeckého kraje. Dvěma hlavními tématy byla Teorie a praxe odpadového hospodářství a Ekologická výchova a osvěta. Zúčastnili se jí zástupci z více než třiceti měst a obcí Ústeckého kraje, dále i zástupci z místních neziskových organizací a škol.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.10.2012Lounská umělecká škola letos realizovala úspěšné projekty
Základní umělecká škola Louny, příspěvková organizace Ústeckého kraje, zaznamenala v roce 2012 úspěch při získávání mimorozpočtových zdrojů na své projekty. Celkem se jí podařilo získat částku 115 tisíc korun. Výrazně přispěl také Ústecký kraj.
Mgr. Alena Tichá
24.10.2012SEVEROČESKÉ FARMÁŘSKÉ TRHY v listopadu a prosinci
Oblíbené Severočeské farmářské trhy, které spolu s Ústeckým krajem pořádá občanské sdružení Český um – Artificium Bohemicum, pokračují navzdory počasí a polovině podzimu i nyní, a to až do Vánoc.
Mgr. Zbyněk Šebesta

Zobrazeno je 25 z celkem 689 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 28  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2012

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu