Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát SaskoCesta: Titulní stránka > Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát Sasko

 

Rok 2012

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 689 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 28  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
7.12.2012Projekt Sbírej-toner.cz vstoupil do 5. ročníku
Částku 300 015 Kč, výtěžek 4. ročníku ekologicko-charitativního projektu Sbírej-toner.cz, rozdělí organizátoři mezi zapojená zařízení pro mentálně postižené spoluobčany z celé ČR. Z této částky připadne v Ústeckém kraji Ústavu sociální péče Háj u Duchcova přesně 43 383 Kč.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.12.2012Krajský úřad se účastnil jednání s občany města Trmice ohledně spalovny průmyslových odpadů společnosti SITA CZ, a.s.
Krajský úřad Ústeckého kraje, odbor životního prostředí a zemědělství, se včera účastnil veřejného jednání v Trmicích, které bylo svoláno paní starostkou Janou Oubrechtovou. Jednání se zúčastnil i ředitel divize Severní Čechy SITA CZ, a.s., Pavel Matoušek.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.12.2012O dostavbě dálnice D8 jednal hejtman Bubeníček a radní Komínek
Hejtman Oldřich Bubeníček a radní pro oblast dopravy Jaroslav Komínek se dnes poprvé sešli se zástupcem Ředitelství silnic a dálnic Františkem Zuckersteinem, který je seznámil s aktuální situací dostavby dálnice D8 na území Ústeckého kraje. Z jednání vyplynulo, že k co nejrychlejšímu dokončení ze strany ŘSD je nezbytná co nejužší spolupráce ze strany kraje.
Mgr. Magdalena Hanáčková
6.12.2012Dnes odpoledne seminář o podnikání s podporou EU
Evropská unie, její instituce a agentury poskytují širokou podporu evropským malým a středním podnikům (MSP). Ta je dostupná v různých formách, jako jsou granty, půjčky a v některých případech záruky buď přímo nebo prostřednictvím programů řízených na vnitrostátní nebo regionální úrovni, jako jsou strukturální fondy Evropské unie.
Mgr. Zbyněk Šebesta
5.12.2012Vítěz soutěže YURA Award představen v Bruselu
V sídle Zastoupení polského partnera Dolního Slezska (Lower Silesia) se na konci listopadu odehrálo druhé setkání pracovní skupiny projektu YURA Advisory Group. Na programu byly hlavně výstupy pracovního balíčku č. 5.
Mgr. Alena Tichá
4.12.2012Brána do Čech prezentovala Ústecký kraj na veletrhu v Lipsku
Na konci listopadu probíhal na výstavišti v Lipsku mezinárodní veletrh cestovního ruchu Touristik & Caravaning 2012. Ústecký kraj představil svůj turistický potenciál prostřednictvím Brány do Čech v expozici, kterou zajišťovala organizace CzechTourism.
Mgr. Alena Tichá
3.12.2012Českosaské Švýcarsko chce být meziNárodním parkem
Správy chráněných území v Českosaském Švýcarsku na semináři „Na cestě k meziNárodnímu parku Českosaské Švýcarsko” v Bad Schandau/Sasko představily certifikát přeshraniční spolupráce Transboundary Parks, který jim letos udělila federace Europarc.
Mgr. Alena Tichá
3.12.2012Nadační fond Albert bude opět rozdělovat příspěvky
Nadační fond Albert pro sociální oblast přijímá až do 19. prosince letošního roku žádosti o příspěvek na rok 2013. Grantová výzva je určená především neziskovým organizacím, které poskytují služby pro sociálně znevýhodněné děti.
Mgr. Alena Tichá
30.11.2012Seminář projektu Atletika pro děti naděloval nové atletické sady
Poslední akcí v rámci letošní fáze projektu Atletika pro děti aneb staň se atletickou nadějí Ústeckého kraje bylo uspořádání odborného semináře k efektivnímu využití souboru atletických sad, které Ústecký kraj v průběhu let 2010 – 2012 rozdělil mezi cílové subjekty.
Mgr. Alena Tichá
30.11.2012V Mostě o surovinové bezpečnosti a jejím legislativním zabezpečení
Okresní hospodářská komora v Mostě uspořádala odbornou konferenci na téma „Surovinová bezpečnost a její legislativní zabezpečení“, které se zúčastnil mimo jiné také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. V rámci programu se hovořilo o tématech, která souvisí s těžbou hnědého uhlí.
Mgr. Alena Tichá
29.11.2012Další nové reportáže z našeho kraje na U-TV
Na krajskou webovou televizi www.u-tv.cz jsme umístili tři nové reportáže. Můžete navštívit farmářské trhy v Chomutově, s účastníky projektu ADAPT zavítat do Vejprt a seznámit se s novinkami, které se pro turisty chystají na Milešovce.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.11.2012Velké finále „Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou“
Už v létě na soustředění odstartovaly velké přípravy a trénink na finále soutěže "Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou", které se konalo 26. listopadu v Praze. Do projektu se zapojilo přibližně 300 dětí z dvaceti českých dětských domovů, mezi které patřil i ten z Lipové u Šluknova, příspěvková organizace Ústeckého kraje. Jeho reprezentanti nakonec slavili velký úspěch.
Mgr. Alena Tichá
29.11.2012Ústecký kraj podpoří iniciativu měst za pokračování stavby R7
Ústecký kraj souhlasí s oprávněným požadavkem měst na pokračování výstavby rychlostní komunikace R7 a bude dokončení této klíčové komunikace aktivně podporovat. Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček bude iniciovat schůzku s novým ministrem dopravy. Jedním z hlavních bodů bude i výstavba R7 a dokončení D8.
RNDr. Zdeněk Rytíř
28.11.2012Dvě zbrusu nové sanitky od Lovochemie
Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje, příspěvková organizace, získala od akciové společnosti Lovochemie v Lovosicích mimořádně hodnotný dar – dvě sanitní vozidla pro potřeby výjezdových stanovišť ZZS.
Mgr. Zbyněk Šebesta
28.11.2012Pracovní setkání projektu ADAPT2DC (CENTRAL EUROPE)
Ústecký kraj je spolu se Sociologickým ústavem Akademie věd České republiky řešitelem problematiky upadajících regionů v důsledku demografických změn. O problematice se jednalo i na Červeném Hrádku, ve Vejprtech a v Mostě.
Mgr. Zbyněk Šebesta
28.11.2012Poznejte Krušné hory ze všech stran
Destinační agentura Krušné hory pokračuje v aktivní prezentaci Krušných hor. Během letošního podzimu vydala již druhý propagační materiál o své destinaci. Nejprve to byla mapa upravovaných běžeckých tras od Božího Daru po Telnici s přesahem na německou stranu, nyní vyšla další.
Mgr. Alena Tichá
27.11.2012Ústecký kraj má 16 páteřních škol
Další střední školy zřizované Ústeckým krajem mohou od dnešního dne používat prestižní titul Páteřní škola Ústeckého kraje. Ředitelům škol, z nichž dvě jsou z Ústí nad Labem a jedna z Chomutova, předala certifikáty a vlajky náměstkyně hejtmana pro školství, mládež a sport Jana Vaňhová.
Mgr. Magdalena Hanáčková
27.11.2012Hejtman Ústeckého kraje poblahopřál plavkyni Simoně Baumrtové
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček zaslal blahopřání Simoně Baumrtové, která na mistrovství Evropy v plavání získala čtyři medaile – bronz na 100 m znak, bronz na 50 m znak, bronz na 200 m znak ve vylepšeném českém rekordu a stříbro v ženské štafetě na 4 x 50 m polohový závod.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.11.2012Krajský úřad jedná o zpřísnění podmínek integrovaného povolení pro zařízení „Spalovna průmyslových odpadů“ společnosti SITA CZ, a.s., Trmice
Krajský úřad Ústeckého kraje, odbor životního prostředí a zemědělství, jednal dnes za účasti paní starostky města Trmice, Mgr. Jany Oubrechtové a ředitele divize Severní Čechy SITA CZ a.s., pana Ing. Pavla Matouška, o zpřísnění podmínek integrovaného povolení pro zařízení „Spalovna průmyslových odpadů“ v Trmicích ve věci měření znečišťujících látek nad rámec platných právních předpisů na úseku ochrany ovzduší.
RNDr. Zdeněk Rytíř
26.11.2012Hotelová škola Teplice opět vyjede na Pražský hrad
Žáci Hotelové školy Teplice již po devatenácté vyjedou obsluhovat na Pražský hrad. Stane se tak v pondělí 10. prosince, kdy na státní návštěvu přijede slovenský prezident Ivan Gašparovič. Žáci školy jej obslouží při slavnostní večeři.
Mgr. Alena Tichá
23.11.2012Osmé Krušnohorské vánoční trhy v Bruselu
Ve středu 21. listopadu byly slavnostně zahájeny 8. Krušnohorské vánoční trhy v prostorách Zastoupení Saska při Evropské unii v Bruselu, a to za přítomnosti náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Jany Vaňhové, která pronesla za Ústecký kraj zdravici.
Mgr. Zbyněk Šebesta
23.11.2012Dvě akce v Bruselu: komise EDUC a projekt ChemClust
V belgickém Bruselu se včera, tedy ve čtvrtek 22. listopadu, uskutečnily za účasti představitelů Ústeckého kraje dvě významné akce – zasedala komise EDUC a závěrečnou konferencí vyvrcholil projekt ChemClust.
Mgr. Zbyněk Šebesta
23.11.2012Zdravotnická škola z Ústí n. L. sklízí úspěchy i na mezinárodním poli
Je to až k nevíře, ale v posledních týdnech jsme díky žákům a studentům oboru zubní technik získali velmi významná ocenění v několika soutěžích, kde se prokázala výborná připravenost pro jejich budoucí profesi.
Mgr. Zbyněk Šebesta
23.11.2012Nová organizační struktura krajského ředitelství policie
V září tohoto roku byl vládou České republiky schválen počet systemizovaných služebních míst v Policii České republiky pro rok 2013. V této souvislosti probíhala velmi intenzivní jednání mezi vedením Policejního prezidia ČR a jednotlivými řediteli krajských ředitelství o možném nastavení organizační struktury a o počtu pracovních míst jednotlivých krajských ředitelství.
RNDr. Zdeněk Rytíř
22.11.2012Podívejte se na nové reportáže webové televize
Na webové televizi Ústeckého kraje U-TV nyní můžete zhlédnout nové reportáže. První představuje nové vedení Ústeckého kraje, které se volilo v úterý 20. listopadu na ustavujícím zastupitelstvu, druhá představuje děčínský domov mládeže po rozsáhlé rekonstrukci a třetí vás zavede do Krušných hor a jejich zimní nabídky.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 689 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 28  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK > Tiskové informace > Rok 2012

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu