Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web > Ústecký kraj > Zastupitelstvo

 

Zastupitelstvo

 

 
 

Z potřeby přiblížit se občanům, posílit jejich vliv na veřejném dění a v důsledku přibližování se k Evropské unii bylo v České republice provedeno nové územní členění a k 1. lednu 2001 vzniklo 14 krajů.


Zastupitelstvo ÚK

Zastupitelstvo Ústeckého kraje, zvolené ve volbách v říjnu roku 2020, má 55 členů, jeho zasedání jsou veřejná. Výkonným orgánem je Rada Ústeckého kraje s 11 členy, kteří byli zvoleni ze zastupitelů. Kraj reprezentuje a navenek zastupuje hejtman. Výkon veřejné správy v rámci kraje zajišťuje krajský úřad.

Zastupitelstvo Ústeckého kraje vykonává samosprávu, je mu ze zákona vyhrazeno předkládat návrhy zákonů Poslanecké sněmovně, předkládat návrhy Ústavnímu soudu na zrušení právních předpisů, vydávat obecně závazné vyhlášky kraje, koordinovat rozvoj území podle zásadních strategických dokumentů, které rovněž vytváří, rozhodovat o mezinárodní spolupráci, schvalovat rozpočet kraje, zřizovat a rušit příspěvkové organizace a další činnosti.

 

 
Zodpovídá: Petr Janda
Vytvořeno / změněno: 7.9.2005 / 23.11.2007
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu