Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Obchodní akademie Rumburk

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 

 
 

Téma: Obchodní akademie Rumburk

Tisková zpráva ze dne 1. února 2002

Za nekorektní a nepřijatelný považuje Krajský úřad Ústeckého kraje (KÚÚK) postup, kterým ředitel Obchodní akademie Rumburk ing. Jaroslav Melichar a jeho zástupce ing. Jiří Podlešák opustili 31. ledna 2002 školu.

Ing. Jaroslav Melichar se vzdal funkce ředitele školy k 31.1.2002 a svým zástupcem jmenoval ing. Podlešáka. Ten měl po jeho odchodu převzít výkon jeho funkce. Ing. Podlešák se v tomto smyslu v úterý 29. ledna zúčastnil porady ředitelů na odboru školství, mládeže a tělovýchovy KÚÚK v Ústí nad Labem a neupozornil, že mu také k 31.1.02 končí pracovní poměr. Dosavadní ředitel OA Rumburk ing. Melichar před svým odchodem ze školy 31. ledna tedy  pověřil řízením školy Josefa Hořického a teprve poté informoval písemně a prostřednictvím České pošty  KÚÚK. „Tento postup nebyl nezákonný, ale v rozporu s dobrými mravy,“ komentoval situaci zástupce hejtmana Ústeckého kraje PaedDr. Miroslav Řebíček. „V pondělí před zahájením výuky Josef Hořický rezignuje na svěřenou funkci (ostatně sám vyjádřil v tomto směru ochotu) a řízením školy bude pověřen vybraný pracovník s odpovídajícím pedagogickým vzděláním,“ dodal.

Rada Ústeckého kraje odvolala ing. Jaroslava Melichara z funkce ředitele Obchodní akademie Rumburk školy na jeho žádost 15. října 2001 a uložila vyhlášení konkurzu na uvolněné místo ředitele školy. Konkurz byl vyhlášen zveřejněním na webových stránkách www.kr-ustecky.cz a inzerátem v Učitelských novinách. Konkurzní komise byla sestavena a sejde se v nejbližších dnech.

 

Tisková zpráva ze dne 4. února  2002

Situace v Obchodní akademii Rumburk byla vyřešena – Josef Hořický rezignoval a s platností od 1. února byl jmenován zástupcem ředitele školy Mgr. Martin Hýbl, který bude školu řídit do doby, než z konkurzního řízení vzejde nový ředitel. Konkurzní komise se sejde v nejbližších dnech, zákonné termíny mezi jejími zasedáními a zveřejněním výsledků budou zkráceny na minimum, takže očekáváme, že do šesti týdnů  bude jmenován nový ředitel Obchodní akademie Rumburk.

Připravila: Mgr. Romana Konečná, tisková mluvčí Ústeckého kraje

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 20.2.2002 / 20.2.2002 | Zveřejnit od-do: 1.2.2002-1.4.2002
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu