Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Podnět k přezkoumání územního rozhodnutí o umístění stavby Dálnice D8

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 

 
 

 

Téma: Podnět k přezkoumání územního rozhodnutí o umístění stavby Dálnice D8, stavba 0807 Trmice-státní hranice ČR-SRN, podáno Dětmi Země

Tisková zpráva ze dne 25. ledna 2002

Krajský úřad Ústeckého v dodržování lhůt nepochybil – Děti Země mylně odkazují na lhůty dané správním řádem, ale podání podnětu NENÍ návrhem na zahájení správního řízení a posuzování podnětu NENÍ správním řízením, takže zde neplatí lhůty pro vyřízení stanovené v paragrafu 49 správního řádu.

Podnět Dětí Země k přezkoumání územního rozhodnutí Okresního úřadu v Ústí nad Labem (OkÚ) jsme dostali 27. prosince 2001. Děti Země – Klub za trvale udržitelný rozvoj v něm žádají přezkoumání územního rozhodnutí OkÚ Ústí nad Labem o umístění stavby Dálnice D8, stavba 0807 Trmice – státní hranice ČR-SRN (toto územní rozhodnutí vydal OkÚ v Ústí nad Labem 11. října 2000). Děti Země v této věci již jeden KÚÚK podnět podaly, a to loni v září. Tehdy Krajský úřad Ústeckého kraje, odbor územního plánování a stavebního řádu, podnět přezkoumal a neshledal důvody pro to, aby rozhodnutí OkÚ zrušil nebo změnil, proto podnět odložil. Na základě posledního podaného podnětu i vznesených  námitek se Krajský úřad Ústeckého kraje znovu tímto územním rozhodnutím zabýval, zejména z toho pohledu, zda nenastaly důvody pro zahájení přezkumného řízení. Opět došel k témuž výsledku – územní rozhodnutí o výše uvedené stavbě  bylo vydáno v souladu se zákonem. I tento podnět tedy úřad odložil a Děti Země informoval o výsledku šetření včetně zdůvodnění dopisem odeslaným  ve středu 23. ledna 2002. Mezi přijetím podnětu a odesláním odpovědi tedy neuplynul ani celý měsíc.

Připravila: Mgr. Romana Konečná, tisková mluvčí Ústeckého kraje

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 20.2.2002 / 20.2.2002 | Zveřejnit od-do: 31.1.2002-10.3.2002
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu