Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Finance na opravy silnic

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 

 
 

Téma: Finance na opravy silnic

Tisková zpráva ze dne 20. února 2002

(Deníky Bohemia zveřejnily dne 15. února t.r. článek Doprava loni ušetřila miliardy, v němž se konstatuje, že „…cestáři dostali na opravu vozovek v lednu navíc přes 100 miliónů korun“)

 

Žádné peníze navíc ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na opravu vozovek po sněhové kalamitě Ústecký kraj nedostal. SFDI pouze umožnil, aby správy a údržby silnic čerpaly vyšší tranže, než bylo dohodnuto – toto navýšení ovšem znamená snížení tranží určených pro letní měsíce roku 2002!  Celkový objem financí na opravy a údržbu silnic zůstává stejný. Příspěvková organizace Správa a údržba silnic Ústeckého kraje (dále jen SÚS) využila možnost čerpat v únoru vyšší tranži a získala na opravy silnic po sněhové kalamitě 5 miliónů korun, které ale byly (jak je vysvětleno výše) přeřazeny z letních měsíců. Jednotlivé Správy a údržby silnic v územní působnosti Ústeckého kraje loni hospodařily s 423,6 milióny korun, tuto částku plně vyčerpaly. Letos získala SÚS na  správu a údržbu silnic II. a III. třídy částku 375,6 milionu korun a pouze „část“ financí potřebných na údržbu silnic I. třídy (93,8 milionu korun). Původně přislíbené finanční prostředky (+  cca 58 miliónu korun našemu kraji)  byly přiděleny do rezervy Ředitelství silnic a dálnic ČR, o jejím využití budou zástupci  kraje,  SÚS  a Ředitelství silnic a dálnic jednat. Zájmem Ústeckého kraje je, aby přislíbené prostředky byly plně využity na velkoplošných opravách silnic I. třídy  Rozhodnutí o čerpání financí z rezervy je ale plně v kompetenci Ředitelství silnic a dálnic a konečné stanovisko zatím nepadlo.

Připravila: Mgr. Romana Konečná, tisková mluvčí Ústeckého kraje

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 20.2.2002 / 20.2.2002 | Zveřejnit od-do: 19.2.2002-20.3.2002
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu