Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Finance na údržbu silnic po zimě hledají všechny kraje

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
"Dohodli jsme se na nutnosti vznést směrem ke Státnímu fondu dopravní infrastruktury požadavek na navýšení částky na úhradu náklad spojených se zimní údržbou silnice," řekl k dnešnímu jednání komise pro dopravu Asociace krajů ČR náměstek hejtmana Jaroslav Foldyna.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 19. 3. 2004

 

Dnešního pracovního setkání komise pro dopravu Rady Asociace krajů ČR se za Ústecký kraj  zúčastnili 1. náměstek hejtmana Jaroslav Foldyna a vedoucí odboru dopravy Lenka Jelačičová. „Dohodli jsme se na nutnosti vznést směrem ke Státnímu fondu dopravní infrastruktury požadavek na navýšení částky na úhradu náklad spojených se zimní údržbou silnice. Letošní zima byla tuhá, potřebujeme více peněz nejenom na úhradu posypů a úklidových prací, ale také na úhradu zvýšených nákladů v lednu a únoru letošního roku. Kraje tento požadavek vyčíslily na souhrnnou částku 340 milionů korun,“ uvedl k výsledkům jednání náměstek hejtmana Jaroslav Foldyna s tím, že Asociace krajů bude jednat o tomto tématu se SFDI 9. dubna v Jihlavě.

„Také změna zákona o DPH a zvýšení sazby z 5 na 19 procent u prací spojených s údržbou a opravami silnic přináší krajům mnoho problémů – Ústecký kraj například musí nalézt 38 milionů korun navíc, aby se s touto skutečností vyrovnal. Na dnešním jednání jsme diskutovali o tomto tématu v souvislosti s tím, zda kraje tyto finance najdou ve svých rozpočtech – tato otázka ale ještě bude předmětem politických diskusí v radě a zastupitelstvu Ústeckého kraje,“ dodal J. Foldyna.

 

Vydala: Mgr. Romana Konečná, tisková mluvčí Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 754, mobil 603 192 631

e-mail: konecna.r@kr-ustecky.cz

 

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 19.3.2004 / 19.3.2004 | Zveřejnit od-do: 19.3.2004-19.4.2004
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu