Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Platy zdravotníků, dostavba Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 

 
 

Téma: Platy zdravotníků, dostavba Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem

Tisková zpráva ze dne 1.3.2002

Hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc ocenil, že Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem hospodařila loni se ztrátou pouze 3,36 miliónu korun. V souvislosti s vyjádřením ředitele MN, že nemá dostatek financí,  ale odmítá jako jediné řešení, aby si nemocnice brala ihned úvěr na dostavbu areálu na Bukově. „Samozřejmě chápu, že nemocnice se musí dokončit, ale měli bychom trvat na dotaci ze státního rozpočtu - a o to by se měli třeba také postarat také poslanci za tento kraj. Nejde o to, aby se rozestavovali další a další nemocnice, ale aby se konečně také jedna – pro Ústecký kraj významná – dostavěla. Navíc stát tuto nemocnici rozestavěl a neměl by se zbavovat odpovědnosti za její dokončení v okamžiku, kdy ji převedl na kraj. Pokud si Masarykova nemocnice vezme na dostavbu úvěr, bude ho jenom těžko splácet a podle mého názoru to bude také na úkor platů lékařů a zdravotnického personálu,“ konstatoval a dodal, že úvěr by proto měl být jen krajním řešením.

Podle hejtmanova názoru si lékaři a zdravotnický personál zvýšení platů  zaslouží, ale přesto to v současné době považuje za vládou ČSSD dobře načasovaný předvolební tah, zejména když na toto zvýšení není ve státním rozpočtu potřebný balík financí. Hejtman J. Šulc se totiž domnívá, že takové navýšení platů by nemělo být plošným pravidlem, ale výhodou, kterou mohou poskytnout svým zaměstnancům jenom ty nemocnice, které dobře hospodaří a poskytují kvalitní léčebnou péči. „Podle mého názoru by jistě každá nemocnice našla prostor, kde může ušetřit výdaje nebo zvýšit příjmy - znám statistiky, podle kterých některá oddělení soukromých nemocnic dokáží poskytovat srovnatelnou péči až o polovinu levněji. Finančně by se měly ohodnotit dobré nemocnice od horších, dobrá oddělení a špičkově pracující odborníci. Ale pro výrazné zvýšení odměn a preferování dobrých pracovníků a odborníků musí najít vedení nemocnice finanční prostor. Od toho jsou také ve vedení nemocnice manažeři a ekonomové, kteří jsou ostatně za tuto práci  dobře placeni. Jestli to nedovedou, měli by se nad touto skutečností ostatní zaměstnanci i zřizovatel zamyslet,“ dodal. Proto k problematice zdravotnictví a jeho tolik potřebné a dosud nerealizované reformy přizval k návštěvě Ústeckého kraje na vzájemné vyjasnění názorů i prezidenta ČLK Davida Ratha.

Připravila: Mgr. Romana Konečná, tisková mluvčí Ústeckého kraje

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 7.3.2002 / 7.3.2002 | Zveřejnit od-do: 7.3.2002-7.5.2002
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu