Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

V teplické nemocnici Krajské zdravotní slavnostně zahájili provoz babyboxu nové generace

nemocnice teplice
V pořadí třetí babybox nové generace v rámci nemocnic Krajské zdravotní, a. s. (KZ), je v areálu Nemocnice Teplice, o. z. Slavnostního zahájení provozu modernizovaného zařízení v teplické nemocnici se v pátek 2. dubna 2021 zúčastnili iniciátor babyboxů v České republice a předseda zapsaného spolku Babybox pro odložené děti – Statim Ludvík Hess, zástupci KZ, donátoři a příznivci babyboxů. Zařízení nové generace zprovoznila předtím Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., 24. listopadu 2017 a Nemocnice Most, o. z., 6. prosince 2020.
Tisková zpráva ze dne 6. dubna 2021
 

 
 

V současnosti je v celé České republice rozmístěno celkem 79 babyboxů, do nichž bylo během bezmála 16 let jejich existence odloženo 217 dětí. KZ má babyboxy ve všech svých nemocnicích. V Teplicích do něho byli odloženi dva chlapci, v Mostě čtyři děvčátka a jeden chlapec, v Děčíně jeden hoch a jedna dívka, v Ústí nad Labem byl počet odložených dětí obou pohlaví stejný – tři – a v Chomutově byl do babyboxu odložen jeden chlapec. V pěti nemocnicích je to pak v součtu dosud 16 dětí.

Původní babybox v teplické nemocnici byl uveden do provozu před téměř 12 lety – 28. května 2009.

Ludvík Hess
Ludvík Hess před babyboxem v Teplicích

babybox Teplice
Druhá strana babyboxu v Teplicích

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 6.4.2021 / 6.4.2021
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu