Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 22. – 28. března

hejtman
První jarní týden je za námi. Doufám, že se vám podařilo načerpat energii ze stále sílících slunečních paprsků a že poslední březnové dny pro vás budou jen příjemné. Pondělní zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje jste mohli sledovat po celý den v přímém přenosu. Kromě situace v Krajské zdravotní, a. s., byla předmětem diskuse také příprava Vysokorychlostní trati na území Ústeckého kraje.
Tisková zpráva ze dne 29. března 2021
 

 
 

Na schůzi Rady Ústeckého kraje jsme mimo jiné projednávali realizaci projektu „Obnova muzea v Krupce včetně expozic“. Tento kulturně významný projekt bude z většiny financován z Integrovaného regionálního operačního programu EU (IROP). Projekt počítá jak s vytvořením nových unikátních expozic, tak s obnovou a rehabilitací kulturní památky budovy muzea. Realizace projektu se předpokládá do konce roku 2023.

V minulém týdnu rovněž proběhla videokonference s našimi europoslanci. Během této konference jsme probírali problematiku spojenou s transformací Ústeckého kraje. Řešila se hlavně připravenost našeho kraje na využití podpory z fondů Evropské unie, hlavně pak z Fondu pro spravedlivou transformaci. Ústecký kraj v tomto týdnu zveřejní výzvu k předkládání návrhů strategických projektů.

Videokonferenčně jsem rovněž jednal se starostkami a starosty našich obcí s rozšířenou působností. Během našeho setkání jsem je informoval o kapacitách nemocnic při hospitalizaci pacientů a také o probíhajícím očkování. Jsem velmi rád, že většina představitelů těchto obcí si uvědomuje složitost situace a je ochotna nabídnout pomocnou ruku, například při zřizování očkovacích center.

V samém závěru bych pak rád připomněl, že v těchto dnech probíhá povinné sčítání lidu. Ideální je vyplnit formulář on-line na webových stránkách www.scitani.cz, kde naleznete veškeré potřebné pokyny a informace. Později pak bude možné využít i klasického listinného sčítání prostřednictvím sčítacích komisařů.

Váš hejtman
Jan Schiller

krizový štáb
Hejtman Jan Schiller při středečním jednání krajského krizového štábu

 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 29.3.2021 / 29.3.2021
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu