Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Ústecký kraj blahopřeje všem pedagogickým pracovníkům

Jindra Zalabáková
Den učitelů je dnem vyhlášeným k poctě všech pedagogických pracovníků. V České republice je určeným dnem 28. březen, výročí narození Jana Amose Komenského. Den učitelů byl vyhlášen v roce 1955 jako morální ocenění práce pedagogů. V mnoha zemích světa se slaví Mezinárodní den učitelů stanovený v roce 1994 Organizací spojených národů na 5. října. Mezinárodní den učitelů, ani Den učitelů, není zařazen mezi tzv. významné dny.
Tisková zpráva ze dne 28. března 2021
 

 
 

Milé kolegyně, kolegové,

jsem velmi ráda, že tento rok jsem to právě já, která vám může popřát v den narození Jana Ámose Komenského. V den, kdy slaví všichni učitelé v České republice.

Vybrali jste si povolání, které je pro celou společnost velmi důležité, potřebné a na druhé straně krásné a jedinečné. Vždyť jaké jiné povolání se zapíše do života každého z nás? Někomu zůstanou vzpomínky, někomu se dostane i do srdce. A to je to nejkrásnější.

Uplynulý rok byl pro všechny velmi těžký, ale i inspirativní. Spoustu toho každému vzal, ale i dal. Museli jste změnit styl výuky, zkoušení, hodnocení. Do hry vstoupily ve větší míře nové technologie. A to za pochodu, skoro ze dne na den. Já vím, že jste to zvládli a nic vás nedostalo do kolen.

Chci vám popřát hodně kreativní práce, žáky a studenty, kteří touží po vzdělání a společnost, která si váží práce, kterou pro naše děti děláte. A já vám za ni děkuji.

Ing. Jindra Zalabáková
radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu

Jindra Zalabáková
Jindra Zalabáková, radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 28.3.2021 / 28.3.2021
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu