Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Martin Hausenblas se již potřetí stal vítězem soutěže EY Podnikatel roku Ústeckého kraje

Martin Hausenblas
Vítězem soutěže a držitelem titulu EY Podnikatel roku 2020 Ústeckého kraje se stal Martin Hausenblas ze společnosti MALFINI, a. s., která je jedním z nejvýznamnějších výrobců a dovozců reklamního textilu ve střední Evropě. Martin Hausenblas zároveň stojí za zrodem aplikace Liftago pro objednání taxi služby.
Tisková zpráva ze dne 24. března 2021
 

 
 
Nezávislá porota letos již potřetí udělila Martinu Hausenblasovi titul EY Podnikatel roku Ústeckého kraje. Stalo se tak nejen za jeho podnikatelské aktivity, ale především jeho celospolečensky prospěšné počiny v environmentální oblasti, rozvoji Ústeckého regionu nebo jeho účast u zrodu celosvětově známého projektu Covid Czechia a kampaně #Masksforall na podporu nošení roušek, které v době pandemie zásadně přispěly k ochraně zdraví doma i ve světě.

„Titul EY Podnikatel roku Ústeckého kraje považuji za velmi prestižní ocenění vyjadřující kvalitní práci, kterou odvádí profesionálové ve svém oboru. Jsem rád, že za svou dřinu a nasazení mohou být podnikatelé v kraji ohodnoceni cenou, která se pro ně stává i jakýmsi zadostiučiněním. Uvědomuji si, jak je náročné vybudovat prosperující podnik, který přispívá k ekonomickému růstu, společenské prosperitě a dává práci jiným lidem. Od roku 2020 se převážně podnikající osoby i jejich zaměstnanci ocitají ve svízelné situaci související s pandemií koronaviru. Ústecký kraj dlouhodobě prostřednictvím nejrůznějších dotací podporuje rozdílná odvětví. Zaměřuje se například i na začínající podnikatele. V minulém roce také vyhradil na podporu OSVČ v regionu celkem 70 milionů korun,“ sdělil hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

„Zamysleme se, prosím, nad tím, zda živnostníkům jako politici ten pomyslný chodníček jejich podnikatelských aktivit umetáme, jak by si za svou samostatnost a soběstačnost zasloužili. Nebo jim tam občas hodíme nějaký ten klacek, protože přistoupíme na lež často zaznívající z nejvyšších pater české politiky, že podnikatel je zlodějíček, který neplatí daně a obere stát, kde jen může? Živnostníci jsou solí ekonomiky! To je dávno známá věc,“ uvedl radní pro oblast majetku a investic Tomáš Rieger, který se on-line slavnostního vyhlášení účastnil.

Podrobnosti o soutěži a o vítězi najdete zde

EY Podnikatel roku 2020 ÚK
Martin Hausenblas se stal krajským podnikatelem roku 2020 (foto: archiv EY Podnikatel roku 2020)

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 24.3.2021 / 24.3.2021
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu