Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Týden očima hejtmana Jana Schillera 15. – 21. března

hejtman
Na pondělí 22. března připadl Světový den vody a již brzy se můžeme v krajském městě Ústí nad Labem těšit na výstavu Voda & Civilizace. Osobně mám k přírodě a životnímu prostředí velmi blízko. Již jako poslanec jsem ve Sněmovně prosazoval vždy takovou politiku, která dbá a pečuje o naši přírodu.
Tisková zpráva ze dne 23. března 2021
 

 
 

Ústecký kraj byl bohužel v historii mohutně zasažen průmyslovou těžbou, která se na krajině v regionu výrazně podepsala. S ústupem a postupným útlumem těžby se nám však naskýtá skvělá příležitost, jak přírodě náš dluh splatit. Jsem rád, že některé projekty v minulosti již byly a jsou realizovány, i já jako hejtman budu v této oblasti velmi aktivní, protože si to náš kraj rozhodně zaslouží.

V minulém týdnu jsem jednal se svou první náměstkyní a zároveň předsedkyní Uhelné platformy Ústeckého kraje o tématech spojených s postupným útlumem těžby uhlí. Tato platforma má za úkol vymyslet mechanismy, které pomohou předejít negativním dopadům, které sebou konec těžby přinese nejen v hospodářské a sociální oblasti.

Zároveň jsme v týdnu na pravidelném jednání krajského krizového štábu probírali situaci ve zdravotnictví, včetně situace v Krajské zdravotní. Obsazenost zejména intenzivních lůžek je stále na kritické úrovni. Naši skvělí zdravotníci však stále dělají maximum možného a já jim jsem za jejich obětavou práci velmi vděčný.

Závěrem mi dovolte návrat zpět na začátek. V úvodu jsem zmiňoval výstavu Voda & Civilizace. Tato putovní výstava zavítá koncem dubna i do krajského města Ústí nad Labem, kde si ji na Lidickém náměstí budete moci prohlédnout. Celkem na 24 velkoformátových panelech představí význam vody od náboženských přes ekonomické, fyzikálně-technické až po krajinné, ekologické a historické či politické souvislosti. Příběh vody doplní tři oboustranné panely o hospodaření s vodou na Ústecku.

Za dva roky putování si výstavu prohlédl v českých a moravských městech více než milion lidí. Přijďte a přijeďte se podívat do krajského města, věřím, že už to bude možné i pro obyvatele mimo Ústí nad Labem.

Váš hejtman
Jan Schiller

hejtman
Hejtman Jan Schiller se zúčastnil tiskové konference k situaci ve zdravotnictví

 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 23.3.2021 / 23.3.2021
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu