Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Krajští zastupitelé se připojili k iniciativě Minuta ticha

logo ÚK
Při včerejším zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje drželi krajští zastupitelé minutu ticha za všechny oběti pandemie koronaviru v České republice. Připojili se tak k iniciativě Minuta ticha, která se konala dne 22. března ve 12 hodin jako pietní vzpomínka na zemřelé v souvislosti s onemocněním COVID-19 a za účelem vyjádření účasti s pozůstalými. Ústecký kraj přerušil zasedání zastupitelstva a tichou vzpomínkou se k této iniciativě připojil.
Tisková zpráva ze dne 23. března 2021
 

Odkazy


 
 

Iniciativa Minuta ticha byla podpořena na národní úrovni mnoha organizacemi, veřejnými institucemi i zástupci médií. K iniciativě se připojila například také Česká biskupská konference a Českobratrská církev evangelická rozezněním zvonů.

Akce Minuta ticha připadla právě na den prvního výročí, kdy zemřel první pacient v souvislosti s onemocněním COVID-19 v České republice. Tato iniciativa vznikla jako reakce na převažující technicko-organizační pojetí pandemie ve veřejné debatě, ve které se zapomíná na lidský rozměr šíření nemoci a na jeho destruktivní vliv na společnost. „Smutek a smrt tak zůstávají jen ve statistikách, jako bychom opomenuli, že takový rozsah úmrtí se projeví na stavu celé společnosti a na její schopnosti současnou situaci zvládat,“ uvedla skupina stojící za touto iniciativou.

ZÚK
Zastupitelé Ústeckého kraje uctili minutou ticha všechny oběti pandemie

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 23.3.2021 / 23.3.2021
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu