Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Unikátní modelovou železnici obdivovala i nová radní pro školství Jindra Zalabáková

Logo školy Děčín
Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola strojní v Děčíně přivítala návštěvu nových radních Ústeckého kraje a to pro oblast školství, mládeže a sportu Jindru Zalabákovou, radního pro oblast majetku a investic Tomáše Riegera a předsedkyni Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zdenku Vachkovou, které doprovázela vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Dagmar Waicová se svým zástupcem Romanem Kovářem.
Tisková zpráva ze dne 13. ledna 2021
 

 
 

Radní Jindra Zalabáková a Zdenka Vachková se v rámci seznamování se školami v regionu zajímaly především o podmínky vzdělávání, naplněnost a atraktivitu oborů, uplatnitelnost absolventů a propojenost školy s profesní sférou. Všechny vyučované obory SPŠ - stavební, strojírenské, elektrotechnické i dopravní jsou maturitní a technického zaměření. Při prohlídce odborných učeben, dílen a laboratoře vybavené moderními pomůckami se diskutovalo také o složitosti získávání grantů, sponzorů či o podávání projektů. V neposlední řadě se návštěva zajímala o vyšší odbornou školu, která je svým zaměřením Železniční stavitelství „rodinným stříbrem“ Ústeckého kraje a vlastně i celé republiky.

Tomáš Rieger se zajímal především o dokončené i probíhající investiční akce financované krajem. Škola disponuje dvěma velkými areály. Areál na ul. Čsl. armády byl nedávno postupně kompletně zrekonstruován - včetně domova mládeže, jídelny a Pedagogicko-psychologické poradny, které se v areálu nacházejí. Druhý areál na ul. Slovanská je ve stavu komplexní rekonstrukce, která byla započata v listopadu loňského roku. Vzhledem k tomu, že se areál sestává ze tří objektů, může se rekonstrukce realizovat během výuky. Škola spolupracuje na organizaci prací tak, aby byla zabezpečena výuka žáků beze zbytku.

Během prohlídky prodiskutovávali představitelé Ústeckého kraje společně s vedoucí odboru školství a ředitelkou školy Janou Vackovou různé oblasti, které se vzájemně prolínají a proplétají s dalšími skutečnostmi.

V závěru si návštěva prohlédla dopravní sál, kde se nachází modelová železnice o velikosti 5x6 metrů, která je chloubou děčínské průmyslovky.

01
Na návštěvě zleva: předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zdenka Vachková, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Dagmar Waicová, radní Ústeckého kraje pro školství, mládež a sport Jindra Zalabáková a ředitelka školy Jana Vacková

02
Modelová železnice patří k jedinečným skvostům v republice

03
Radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková si prohlíží odborné učebny

04

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 13.1.2021 / 13.1.2021 | Zveřejnit od: 13.1.2021
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu