Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Češi žijící v zahraničí budou ve sněmovních volbách vybírat kandidáty z Ústeckého kraje

MV ČR
Státní volební komise dnes losem určila Ústecký kraj jako ten, ze kterého budou čeští občané žijící v zahraničí vybírat kandidáty v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Ty se budou konat 8. a 9. října 2021.
Tisková zpráva ze dne 7. ledna 2021
 

 
 

Dnes, ve čtvrtek 7. ledna 2021, proběhlo zasedání Státní volební komise, na kterém bylo losem určeno, že Ústeckému kraji budou podřazeny všechny zvláštní stálé volební okrsky v zahraničí pro volby do Poslanecké sněmovny. Losování musí vždy proběhnout do sedmi dnů od vyhlášení voleb prezidentem republiky ve Sbírce zákonů.

V posledních sněmovních volbách v roce 2017 voliči v zahraničí vybírali z kandidátů ze Středočeského kraje a stejně tak tomu bylo i ve volbách v roce 2013. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2010 a 2006 se volilo v zahraničí podle Jihočeského kraje a poprvé měli Češi v zahraničí tuto možnost v roce 2002, tehdy byl vylosován kraj Jihomoravský.

Záznam z losování kraje je dostupný na YouTube kanálu Ministerstva vnitra – https://youtu.be/OYqs9iimjBc.


Vydáno: Klára Dlubalová (Ministerstvo vnitra ČR)
pověřená řízením odboru tisku a public relations

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 7.1.2021 / 7.1.2021
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu