Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Krizový štáb Ústeckého kraje jednal poprvé v novém roce 2021

krizový štáb
Ve středu 6. ledna jednal Krizový štáb Ústeckého kraje o situaci v regionu v souvislosti s pandemií COVID-19 a hodnotil přípravu a první kroky při očkování zdravotníků působících v první linii. Kraj se chystá na očkování v souladu s národní strategií a připravuje vlastní upřesňující postup realizace.
Tisková zpráva ze dne 7. ledna 2021
 

 
 

Ústecký kraj apeloval prostřednictvím Ústředního krizového štábu, aby stát opětovně nařídil pracovní povinnost pro studenty a žáky zdravotnických škol a mediky lékařských fakult. Zároveň navrhuje přerušit jejich studium, aby pracovní povinnost nezasahovala do zkouškového období a dalších studijních povinností. Požadavek Ústeckého kraje doposud nebyl ústředními orgány vyslyšen.

„Vyčkáme na pátek, zda se k tomu ústřední orgány postaví kladně. Pokud ne, jsem připravený nařídit pracovní povinnost z úrovně kraje, pokud nenajdeme optimálnější řešení. V tuto chvíli se rychle blížíme k maximálním číslům z přelomu října a listopadu a situaci je potřeba zvládnout. Zdravotnický personál je dlouhodobě přetížený a nutně potřebuje pomoc žáků, studentů i mediků,“ uvedl po jednání krizového štábu hejtman Jan Schiller.

V Ústeckém kraji probíhá očkování zdravotnických pracovníků pracujících v tzv. první linii. Dvě vakcinační centra v ústecké Masarykově nemocnici a mostecké nemocnici doplní další centra v nemocnicích v Chomutově, Teplicích a Děčíně. Tím budou očkovací centra ve všech nemocnicích Krajské zdravotní, a. s. Očkovací centra brzy vzniknou i v nemocnicích v Litoměřicích, Žatci, Kadani a Roudnici nad Labem. Cílem je, aby očkovací centra byla ve všech nemocnicích v Ústeckém kraji. Ústecký kraj bude maximálně podporovat očkování a vyzývá veřejnost, aby dobrovolné očkování podstoupila, jakmile to bude možné. Očkovat bude také Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem.

Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje měla za uplynulé období na konci roku nejlepší výsledky při trasování ze všech krajů České republiky. Do 48 hodin vytrasují 100 % všech kontaktů. Pokud někdo není vytrasován, tak pouze z důvodu, že byl kontakt zamlčen.

Příští jednání krajského krizového štábu se uskuteční ve středu 13. ledna 2021.

krizový štáb
Hejtman Jan Schiller řídí jednání krajského krizového štábu

 

krizový štáb
Statistické údaje k trasování kontaktů od Krajské hygienické stanice

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 7.1.2021 / 7.1.2021
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu