Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Ústecký kraj uzavřel s Českou spořitelnou úvěr ve výši 1,5 miliardy korun

mini
V důsledku propadu ekonomiky v souvislosti s koronavirovou pandemií a v souvislosti se zrušením superhrubé mzdy uzavřel včera Ústecký kraj smlouvu o úvěru ve výši 1,5 miliardy korun s Českou spořitelnou, a. s. Smlouvu podepsal za Ústecký kraj hejtman Jan Schiller a za Českou spořitelnu Jan Parýzek, manažer útvaru Veřejný sektor.
Tisková zpráva ze dne 23. prosince 2020
 

 
 

Úvěr začne Ústecký kraj čerpat od příštího kalendářního roku a poslední investiční akce z něj placené by měly být dokončené do 31. prosince 2025. Úvěr využije Ústecký kraj především na pokrytí investičních potřeb kraje.

Aktu podpisu smlouvy mezi Ústeckým krajem a Českou spořitelnou se zúčastnil také radní pro oblast finanční Jan Růžička, který sdělil: „Zatím se jedná pouze o blokaci peněz pro kraj za výhodných podmínek, přičemž nevyčerpání celé částky není nijak sankcionováno. Na seznamu investic, který doporučíme realizovat, intenzivně pracujeme. Rozhodně se v seznamu objeví investice do Lužické nemocnice v Rumburku, budou tam školy, sociální zařízení, opravy mostů i další záměry. Konkrétní projekty projdou investiční komisí i zastupitelstvem. Zastupitelé rozhodnou, zda dají tomu či onomu projektu zelenou.“

1
Hejtman Jan Schiller (vlevo) společně se zástupcem České spořitelny Janem Parýzkem (vpravo) podepsali smlouvu o úvěru

2

3
Aktu podpisu smlouvy se zúčastnil i radní pro oblast finanční Jan Růžička (vpravo)

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 23.12.2020 / 23.12.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu