Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Památník Terezín zve na výstavu Uloupené umění

terezín
Letos 21. června uplynulo již 80 let od vydání prvního nařízení o vyvlastnění židovského majetku na území Protektorátu Čechy a Morava, tedy od praktické implementace tzv. Norimberských zákonů u nás. Při této příležitosti vás Památník Terezín zve na dokumentárně-historickou výstavu Uloupené umění, jejímž autorem je Centrum pro dokumentaci majetkových převodů kulturních statků obětí II. světové války, o. p. s.
Tisková zpráva ze dne 8. prosince 2020
 

Odkazy


 
 

Výstava Uloupené umění bude zahájena ve čtvrtek 10. prosince 2020 v předsálí kina Muzea ghetta (Komenského 148, Terezín), z důvodu preventivních protiepidemických opatření neproběhne tradiční vernisáž. Výstava bude přístupná denně od 9 do 18 hodin a bude ukončena 28. února 2021.

Výstava přibližuje problematiku zabavování uměleckých děl v období druhé světové války. Na osudech původních židovských vlastníků jsou představeny nejen jejich sbírky, válečné a poválečné nakládání s uměleckými artefakty, ale též jednotlivé instituce, které židovský majetek spravovaly či stále spravují.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 8.12.2020 / 8.12.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu