Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Severočeská vědecká knihovna zřídila pro své čtenáře několik výdejních okének

logo
Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem může po měsíční pauze opět začít půjčovat knihy a další dokumenty. Do jednotlivých výpůjčních oddělení se čtenáři prozatím nedostanou, knihovna pro ně však zřídila několik výdejních okének.
Tisková zpráva ze dne 24. listopadu 2020
 

Odkazy


 
 

Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem byla z důvodu mimořádných vládních opatření od 22. října uzavřena. I když mohli čtenáři v tomto období využívat pestrou nabídku online služeb, fyzické půjčování dokumentů bohužel možné nebylo.

Díky uvolnění zmiňovaných opatření však knihovna mohla od pondělí 23. listopadu otevřít pro své čtenáře několik výdejních okének. Tato výdejní okénka se nacházejí jak v obou hlavních budovách knihovny v centru města, tak i na všech pobočkách a slouží výhradně k výdeji předem objednaných dokumentů.

„Knihy nebo jiné dokumenty si stačí jednoduše objednat přes čtenářské konto nebo na e-mailové adrese pult@svkul.cz. My pak čtenáře kontaktujeme ve chvíli, kdy je jejich objednávka připravena, a domluvíme se s nimi na termínu vyzvednutí,“ říká k fungování této nové služby ředitelka knihovny Jana Linhartová.

„Prosíme naše čtenáře, aby byli trpěliví a vyčkali, dokud jim nedáme vědět, že je jejich objednávka připravena k vyzvednutí. Chceme lidem v co největší možné míře umožnit přístup k nejrůznějším dokumentům z našeho fondu, musíme však být velice obezřetní a dodržovat všechna bezpečností a preventivní opatření. Nechceme například, aby se u výdejních okének shlukovaly větší skupinky čtenářů čekajících na objednané knihy,“ doplňuje Jana Linhartová.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 24.11.2020 / 24.11.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu