Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Hejtman Jan Schiller dnes poprvé jednal s ostatními hejtmany formou videokonference Rady Asociace krajů ČR

videokonference
Rada Asociace krajů České republiky se od začátku nouzového stavu při jarní i podzimní vlně epidemie schází formou videokonference v pravidelných týdenních intervalech. Hejtmani diskutují s členy vlády i Ústředního krizového štábu. Dnes se poprvé sešli hejtmani v novém personálním složení, chyběl pouze hejtman Karlovarského kraje, ve kterém ještě neproběhlo ustavující zastupitelstvo.
Tisková informace ze dne 19. listopadu 2020
 

 
 

Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller pozdravil nové kolegy a do diskuse vznesl podnět ohledně plošného testování zaměstnanců a dětí v dětských domovech: „Výpočetní technika dnes velmi usnadňuje rychlou a věcnou komunikaci na dálku. Vedení Ústeckého kraje je plně připraveno tuto formu komunikace aktivně využívat při své každodenní práci a jednání v rámci Rady Asociace krajů České republiky se hodlám osobně pravidelně účastnit,“ doplnil hejtman Schiller k dnešnímu jednání.

Hejtmani diskutovali především o dalším postupu plošného testování v zařízeních sociálních služeb. Podle hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka jsou už teď zařízení přetížená a opakování testů v pětidenních intervalech na ně kladou vysoké nároky. Tento problém a možné změny v testování projednají zástupci krajů s ministerstvem zdravotnictví i ministerstvem práce a sociálních věcí. Hovořilo se také o ventilátorech a dalších přístrojích pro pacienty s COVID-19. Přístroje jsou krajům pouze zapůjčeny a nemocnice je později budou muset vrátit především v případě, kdy se nejedná o majetek českého státu.

videokonference
Hejtman Jan Schiller (vlevo) a tajemník Krizového štábu Ústeckého kraje Marcel Kucr

 

videokonference
Probíhající videokonference hejtmanů v rámci Rady Asociace krajů ČR

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 19.11.2020 / 19.11.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu