Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Do nemocnic v Ústeckém kraji zamířilo 105 přístrojů na podporu dýchání

krizový štáb
Celkem 105 souprav HFNO přístrojů na podporu dýchání (pro vysoko průtokovou nazální kyslíkovou terapii) v celkové hodnotě téměř 17,2 milionů korun obdržel od Správy státních hmotných rezerv Ústecký kraj. Jedná se o zápůjčku přístrojů pouze po dobu nouzového stavu. Následně budou přístroje vráceny zpět Správě státních hmotných rezerv.
Tisková zpráva ze dne 19. listopadu 2020
 

 
 

Přístroje HFNO byly rozděleny a dále distribuovány všem nemocnicím v Ústeckém kraji. Kromě páteřních nemocnic Krajské zdravotní, a. s. (Ústí nad Labem, Děčín, Teplice, Most, Chomutov) byly přístroje zapůjčeny rovněž do nemocnic v Litoměřicích, Žatci, Kadani a Roudnici nad Labem.

Zatímco při napojení na umělou plicní ventilaci musí být pacient uveden do umělého spánku, u HFNO přístrojů používaných u standardních lůžek je hospitalizovaný zcela při vědomí, a přitom dostává velké množství kyslíku do plic, čímž se významně oddaluje nutnost použití umělé plicní ventilace.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 19.11.2020 / 19.11.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu