Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Informace k dokončení Labské stezky

Labská stezka logo
V letošním roce realizoval Ústecký kraj dostavbu dvou úseků. Dokončeny byly úseky Račice – Hněvice a Třeboutice – Křešice. Na úseku Křešice – Nučnice se stále pracuje, předpokládaný termín dokončení je konec letošního roku. Dále bude zbývat vybudovat úsek Nučnice – Okna (1 km), jehož výstavba je v plánu v příštích letech. Labská stezka patří mezi nejoblíbenější evropské dálkové trasy.
Tisková zpráva ze dne 16. listopadu 2020
 

 
 

Zároveň také patří k nejlepším turistickým produktům v Ústeckém kraji, což potvrzuje i řada místních i zahraničních ocenění. Kraj do ní za deset let investoval více než 400 milionů korun a právě dokončované úseky propojí Ústecký kraj se Středočeským.

Ústecký kraj je realizátorem a investorem cyklostezky Labská stezka. Vysoutěžené ceny letos realizovaných částí jsou 45,17 milionu (Třeboutice – Nučnice) a 28,4 milionu korun (Račice – Hněvice). Úseky jsou spolufinancované z IROP, zhotoviteli jsou společnosti PORR a Strabag.

Po dokončení posledního plánovaného úseku z Nučnic, budou postaveny všechny části Labské stezky, které Ústecký kraj plánoval vybudovat. Celkem měří Labská stezka v Ústeckém kraji 96 km a z 80% je opravdovou cyklostezkou bez motorové dopravy. Místy stezka prochází přes obce nebo vedle po vedlejších komunikacích, kde je malá frekvence provozu automobilové dopravy.

Ústecký kraj do výstavby investoval více než 400 milionů korun, jednotlivé úseky byly spolufinancovány dotací z ROP Severozápad, IROP a SFDI. Ekonomický přínos cyklostezky pro region byl na základě loňského šetření spočítán na cca 60 milionů korun za sezónu, přičemž má stále potenciál růstu. Měření průchodů na stezce ukázala, že i v jarních měsících, kdy se život skoro zastavil, byla návštěvnost Labské stezky stálá, a na některých místech dokonce stoprocentně narostla. To je důkazem, že v současné době se právě cykloturistika může stát motorem místního cestovního ruchu.

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 16.11.2020 / 16.11.2020 | Zveřejnit od: 16.11.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu