Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Dobrovolní „Dezinfikátoři“ ve spolupráci s knihovnou bojují proti šíření nákazy

logo
Ve spolupráci neformálního uskupení Čističi Ústí, Severočeské vědecké knihovny, Dobrovolnického centra a dalších partnerů vznikl v Ústí nad Labem projekt Dezinfikátoři, jehož hlavním cílem je pomoci v boji proti šíření onemocnění COVID-19.
Tisková zpráva ze dne 13. listopadu 2020
 

 
 

Inspirací k vytvoření tohoto projektu byla reportáž o pražském studentovi Janu Faltusovi, který ve svém volném čase čistí ulice našeho hlavního města. V době, kdy svět zachvátila koronavirová pandemie, začal tento mladík kromě svých běžných úklidů dezinfikovat nejrůznější místa ve veřejném prostoru, jež jsou z hlediska šíření nákazy riziková (tlačítka semaforů, parkovacích automatů, bankomatů apod.).

V rámci projektu Dezinfikátoři budou dobrovolníci ve dvoučlenných skupinách procházet předem určené lokality, kde budou po vzoru Jana Faltuse dezinfikovat zmiňovaná riziková místa a uklízet jejich okolí. 

„Knihovna jakožto partner projektu bude fungovat jako logistické a koordinační centrum. Samotný výdej ochranných pomůcek a dezinfekčních prostředků pro dobrovolníky pak bude probíhat u výdejního okénka kavárny Knihomolka, která se nachází v budově vědecké části knihovny v ulici Velká Hradební 49,“ vysvětluje vedoucí PR oddělení knihovny Jan Černecký.  

„Nejde nám o to suplovat činnost Městských služeb nebo Statutárního města Ústí nad Labem, které projekt podpořilo věnováním dezinfekčních prostředků. Zmiňované organizace dělají maximum a my jsme se je rozhodli podpořit. Chceme jen přiložit ruku k dílu a pomoci v době, kdy je to potřeba. Kromě boje proti viru chceme těmito aktivitami pomoci měnit sociálně nežádoucí návyky lidí v naší společnosti,“ říká jeden ze zakladatelů projektu, koordinátor dobrovolníků, lektor in-line bruslení a volnočasových aktivit pro děti a mládež Ondřej Thor. 

Do projektu se může zapojit úplně každý, podrobnější informace a kontakty naleznete na webových stránkách www.projekt14.cz.

Autor: Jan Černecký, PR oddělení Severočeské vědecké knihovny Ústí nad Labem


 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 13.11.2020 / 13.11.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu