Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Hasiči pokračují v tvorbě výukového materiálu pro školáky na 2. stupni

Hasiči pro školy
Projekt Hasiči pro školy, který má za cíl vytvořit výukový materiál pro žáky druhého stupně základních škol v oblastech požární ochrany a ochrany obyvatelstva, pokračuje i v době koronavirové.
Tisková zpráva ze dne 10. listopadu 2020
 

 
 

Zatímco v uplynulých letech byla práce na výukových materiálech bezproblémová, v roce 2020 i tuto oblast zasáhla pandemie koronaviru. Pracovní skupina pro realizaci projektu sestávající ze zástupců Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje a Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje se i v tomto období pravidelně schází a intenzivně pracuje na dokončení výukového materiálu pro 8. ročník základních škol, jehož realizace se bohužel s ohledem na vývoj situace kolem pandemie koronaviru opozdila, a pokračuje v pracích na jednotlivých hodinách 9. ročníku.

Projekt Hasiči pro školy vznikl v roce 2017 na základě podpisu memoranda o vzájemné spolupráci Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje, Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje a Ústeckého kraje v oblasti preventivně výchovné činnosti. Smyslem tohoto výchovně-vzdělávacího programu je tvorba výukového materiálu pro druhý stupeň základních škol v oblastech požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Pro každý ročník bude vytvořeno celkem pět vyučovacích hodin, přičemž součástí každé hodiny je interaktivní prezentace, pracovní list pro žáky a metodická příručka pro učitele.

Projekt finančně podpořil Ústecký kraj. Výukový materiál je dostupný zdarma pro všechny školy v České republice, a to na webových stránkách www.hasiciproskoly.cz, kde lze v současnosti stáhnout kompletní vzdělávací materiál pro 6. a 7. ročník základních škol.

Více informací o projektu najdete na webových stránkách www.hasiciproskoly.cz.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 10.11.2020 / 10.11.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu