Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Na Šébru se staví, turisté si v příští sezóně užijí bezpečný přechod

01
Na Stožeckém sedle ve Šluknovském výběžku se pracuje na výstavbě zbrusu nového turistického mostu pro pěší a cyklisty, který je převede přes frekventovanou silnici I/9 a bezpečně tak propojí dvě nádherné turistické lokality, Lužické hory a České Švýcarsko. Hotovo bude do poloviny příštího roku.
Tisková zpráva ze dne 14. října 2020
 

 
 


Most Šébr a navazující turistické stezky postaví Ústecký kraj za cca 17,5 milionů korun. Součástí jsou dvě turistické cesty s čedičovým povrchem a samotná dřevěná oblouková lávka s horní mostovkou. Její celková délka je 60,7 m. Lávka od výrobce by měla být dodaná k montáži do konce října. Její samotné osazení bude závislé na klimatických podmínkách. Po ukončení zimního období budou pokračovat práce na dobudování stezek a finálních úpravách mostu, aby byl do prázdnin připravený k užívání.

Lávka zvýší bezpečnost a zároveň významně zlepší turistickou infrastrukturu v lokalitě Šluknovského výběžku. Dojde k propojení Ústeckého a Libereckého kraje, západní a východní části Lužických hor a dále Českého Švýcarska. Zlepší se tak i dostupnost německých tras pro pěší. Most bude součástí dálkové turistické trasy Hřebenovka, kterou kraj chystá na příští rok. Během zimní sezóny jej využijí i běžkaři. Nová lávka si vyžádá přeznačení turistických tras, nové vedení pak nabídne krásné výhledy, např. na Tolštejn.

Investorem stavby je Ústecký kraj, běžnou údržbu po dohodě zajistí Dobrovolný svazek obcí Tolštejn.

1
Umístění stavby

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 14.10.2020 / 14.10.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu