Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

Německo zařadilo Prahu na seznam rizikových oblastí

logo
Německé úřady zařadily ve středu 9. září 2020 Prahu mezi rizikové oblasti. Každý, kdo přijíždí do Německa z Prahy, je povinen podstoupit 14denní karanténu, nebo se prokázat negativním testem, který nebyl proveden dříve než 48 hodin před vstupem do Německa.
Tisková zpráva ze dne 10. září 2020
 

 
 

„V médiích se objevila řada spekulací, že se zavírají hranice s Německem a Česko je na červeném seznamu. Tak to není. Přísnější opatření se týkají pouze Prahy a hranice zůstávají otevřené. Cestující z Prahy mají možnost buď podstoupit 14denní karanténu, nebo předložit negativní test,“ upřesnil ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Cestovatelů, turistů a pendlerů z ostatních oblastí České republiky se toto opatření netýká. Hranice do Německa zůstávají otevřené, ale probíhají namátkové policejní kontroly ve vnitrozemí. Cestovatelům z Prahy hrozí vysoké pokuty za porušení jednotlivých zemských karanténních nařízení.

Německo zároveň akceptuje výsledky testů pořízených v České republice. Atest musí být v německém či anglickém jazyce. „Doporučujeme všem držitelům negativního testu, aby jej po dobu 14 dnů uchovali pro případnou namátkovou kontrolu ze strany německých orgánů,“ doplnil šéf české diplomacie.

Výše uvedená pravidla jsou platná v celém Německu. Výjimky se ale mohou v jednotlivých spolkových zemích lišit, pro přesné informace v konkrétních regionech proto sledujte webové stránky jednotlivých zastupitelských úřadů České republiky v Německu:  https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/kontaktni_cesky_urad/index.html

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 10.9.2020 / 10.9.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu