Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Hlavní webCesta: Titulní stránka > Hlavní web

 

DSÚK uspěla se správními žalobami proti rozhodnutím předsedy ÚOHS

Rámcová dohoda
Krajský soud v Brně zrušil v úterý 8. září dvě rozhodnutí předsedy ÚOHS z července loňského roku, jimiž byl Dopravní společnosti Ústeckého kraje (DSÚK) uložen zákaz plnění rámcových dohod na dodávku celkem 161 autobusů s dodavateli Scania a Zliner.
Tisková zpráva ze dne 9. září 2020
 

 
 

Soud tím vyhověl žalobám, v nichž DSÚK namítala, že zmíněná rozhodnutí předsedy ÚOHS jsou nezákonná, šikanózní a že závažně porušují její právo na spravedlivý proces. Soud nyní obě rozhodnutí předsedy ÚOHS označil za nezákonná a zrušil je. ÚOHS se tak celou věcí bude muset zabývat znovu.

DSÚK nadále setrvává na tom, že se žádného porušení zákona nedopustila. Postup ÚOHS v této věci dlouhodobě považuje za projev svévole hraničící se zneužitím úřední moci, v jehož důsledku jí (a rovněž Ústeckému kraji) vznikají značné škody.

V souvislosti s rámcovými dohodami též ÚOHS v dubnu letošního roku uložil DSÚK (zatím nepravomocně) pokutu v bezprecedentní výši 18 mil. Kč. Tato pokuta se co do důvodů opírá výhradně o včera zrušená rozhodnutí předsedy ÚOHS, a po intervenci soudu tak zcela postrádá právní základ.

O svém dalším postupu kraj rozhodne po obdržení písemného vyhotovení obou rozsudků.

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 9.9.2020 / 9.9.2020 | Zveřejnit od: 9.9.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu